Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Mexikóvárosba szeretnék...

Mexikóvárosba szeretnék költözni. Hogyan jussak ki?

Figyelt kérdés
Természetesen repülőre gondoltam. A neten utánanéztem, de csak last minute-os cuccokat dobott ki. Kb mennyi lenne a repjegy? (Úgy, hogy valószínűleg ott maradnék röpke 10-15 évre?) Hol lehetne elintézni, hogy Mexikó állampolgára legyek? Lehetséges itt a kettős állampolgárság? (magyar-mexikói?)
2011. máj. 29. 19:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Én éltem kint,semmikép ne menj ki!A drogkartellek befolyása mindenhova kiterjed,este 8-tól reggel 8-ig nem szabad kimozdulni semmikép,és nappal is csak óvatosan!Nagyon veszélyes mostanság,nem ajánlom hogy kimenj.
2011. máj. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
32%
Mexikóba? Manapság? Miért? Nem nézel híradót?
2011. máj. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
44%
mexikóvárosba ilyen veszélyes elmenni nemis szabad ? O.O
2011. jún. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%
Hello! Én itt dolgozom Mexikóvárosban, de én is azt mondom hogy jól gondold meg! Spanyolul tudsz?
2011. jún. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

Munkavállalással és tanulmányok folytatásával kapcsolatos információk


Ha az utazás célja jövedelemszerző tevékenység, tanulmányok folytatása, illetve hosszabb idejű tartózkodás, az utazás előtt kötelező a vízum beszerzése.


Azon magyar állampolgárok, akik tanulás céljából kívánnak Mexikóba beutazni (Rotary Club, ASF kulturális programok cserediákjaként, kulturális egyezmény keretében, stb) minden esetben, az országba való beutazás elõtt szerezzék be a budapesti mexikói nagykövetségen a 90 napnál hosszabb tartózkodásra szolgáló vízumot.


Azon magyar állampolgárok, akik munkavállalás céljából kívánnak beutazni Mexikóba, ugyancsak a budapesti mexikói nagykövetségen gondoskodjanak tartózkodásra és munkavállalásra jogosító vízumról.


Mindkét vízum beszerzését a származási országban vagyis Magyarországon kell intézni. A Mexikóban lévõ magyar nagykövetség nem illetékes az országba turistaként, de más céllal érkezett magyar állampolgárok tartózkodási engedélyének intézésében.


Figyelem! Mindkét vízum beszerzését a származási országban vagyis Magyarországon kell intézni. A Mexikóban lévõ magyar nagykövetség nem illetékes az országba turistaként, de más céllal érkezett magyar állampolgárok tartózkodási engedélyének intézésében.


Fontos figyelmeztetés! Azok a magyar állampolgárok, akiket illegális munkavállalásért az országból kiutasítottak, 10 évig nem léphetnek Mexikó területére. Amennyiben akár legálisan, akár illegálisan ismét visszatérnek, az ország törvényei szerint 5 évig terjedő börtönnel sújthatók. Ismét felhívjuk arra a figyelmet, hogy tiltott munkavállalás, érvénytelen útiokmányok, az országba való illegális belépés illetve útiokmányok hiánya az Idegenrendészeti Hatóságok intézkedését vonja maga után. Ez őrizetbe vételt és az országból való kiutasítást jelenti.


A Mexukóba munkavállalási céllal érkező állampolgárainknak rendelkezniük kell:

érvényes dokumentumokkal (útlevél),

érvényes munkaszerződéssel,(közjegyző előtt aláírt),

az illetékes nagykövetségeken beszerezhető munkavállalási vízummal (FM2-vel),

a fogadó országbeli lakhatást igazoló dokumentummal,

a fogadó országbeli egészségügyi szolgáltatás igénybevétele céljából balesetbiztosítási kártyával, illetve banki fedezet igazolással,

a megélhetést az első fizetésig biztosító banki fedezet igazolással,

munkáltatói igazolással a havi fizetésről, az adó és a társadalom biztosítási fizetési kötelezettségekről.

2011. jún. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%

Bűnözés:

Mexikóban általánosan rossz a közbiztonság. A turisták által gyakran látogatott helyeken gyakori a sérelmükre elkövetett lopás, rablás. Javasoljuk, hogy a Mexikóba érkező turista iratait, repülőjegyét és értéktárgyait hagyja a szálloda széfjében, és az útlevélről készített fénymásolattal közlekedjen, és annyi pénzt tartson magánál csak, amennyit el szándékozik költeni. Ha tehetjük, a szálloda által hívott vagy ajánlott taxi szolgáltatását vegyük igénybe. Amennyiben fegyveres rablás áldozataivá válunk, ne kíséreljük meg a védekezést, inkább adjuk át pénzünket az elkövetőknek. Sajnos általános tapasztalat, hogy akinek fegyvere van, használja is, nem csak ijesztgetés céljából tartja magánál.


Biztonság, közbiztonság szempontjából leginkább kockázatos területek országrészek:

Mexikó egész területén fokozott figyelemet kell fordítani a biztonságra, de különösen az alábbi helyeken: Mexikóváros belvárosa és peremkerületei, a nagy turisztikai központok: Acapulco és Cancún, az amerikai határ közelében lévő nagyvárosok: Tijuana, Ciudad Juárez, Nuevo Laredo, illetve a guatemalai határon fekvő Tapachula város.

2011. jún. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

19:35 Nem is tudod mekkora mázlista vagy :) A nyelvet folyamatosan tanulom, bár hallottam már olyat is, hogy igazán csak ott kint "élesben" tesz szert az ember igazi, használható nyelvtudásra.


22:15 Köszönöm a válaszodat, rengeteg hasznos infó van benne :)


22:16 Ezt is köszönöm, tudok róla :)

2011. jún. 11. 09:21
 8/14 anonim ***** válasza:
84%
Engem érdekelne, hogy miért pont Mexikóvárosban szeretnél élni, mikor egy csomó latin-amerikai ország vagy város van, ami biztonságosabb, az éghajlat sem rosszabb, illetve a gazdasági helyzet sem gyengébb szignifikánsan (kapásból pl. Santiago, Buenos Aires, Montevideo, Lima, Quito, de manapság szerintem még Bogota is).
2011. jún. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva nem tudom, mi fogott meg benne, pedig elég sokat filóztam ezen, de még mindig nem jöttem rá, bár azt hiszem a Tűzben edzett férfi c. film miatt, részben.

Mindig is szerettem a spanyol nyelvet, a régi eltűnt civilizációkat, a csípős kajákat. És hát már kicsiként elhatároztam, hogy elmegyek innen. Hogy hogyan, az nem érdekelt, azt sem tudtam hova akarok menni, de mostmár a cél is megvan :)

Persze, hallottam az emberrablásokról, meg a drogkartellek befolyásáról, de ezek csak mellékes, elhanyagolható dolgok.

Az általad felsorolt Latin-Amerikai fővárosok közül még talán Buenos Aires volt a legszimpatikusabb, és párszor megfordult a fejemben, hogy oda megyek, de aztán találtam jobb helyet.

Egyébként egy blogot is létrehoztam, amiben leírom, hogy éppen hol tart ez az álom megvalósítása. Ha majd kijutok, csinálok képeket, és feltöltöm ide. :)

www.aabtksbe.blogger.hu

2011. jún. 12. 20:28
 10/14 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
85%

Én is csatlakozom az előzőkhöz, különösen a 17:11-es véleményhez.

Nekem is nagy szerelmem Mexikó (végül én Peruba jutottam ki), nagyon vágyok oda egyszer, jó lenne látni, de kétszer is gondold meg az odautazást.

A drogbandák pedig egyáltalán nem csak kis mellékes apróság.

2011. jún. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!