Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Mexikóvárosba szeretnék...

Mexikóvárosba szeretnék költözni. Hogyan jussak ki?

Figyelt kérdés
Természetesen repülőre gondoltam. A neten utánanéztem, de csak last minute-os cuccokat dobott ki. Kb mennyi lenne a repjegy? (Úgy, hogy valószínűleg ott maradnék röpke 10-15 évre?) Hol lehetne elintézni, hogy Mexikó állampolgára legyek? Lehetséges itt a kettős állampolgárság? (magyar-mexikói?)
2011. máj. 29. 19:23
1 2
 11/14 La6i válasza:
71%
Szia, 10 évet éltem Mexiko városban. Édes anyámmal mentünk ki mikor még gyermek voltam. Mi nem a jól szituált bevándorlók voltunk, akik ''normális'' helyekre tudtak be illeszkedni. Én Mexiko városnak egy elég veszélyes környékén nevelkedtem, a spanyolt tökéletesen beszélem, ennek az utca beszédjét is, mely talán sok helyzetben segített abban hogy ne essek egy gyilkosság áldozatául. Ne vedd fél válról a drog karteleket, sem az ember rablókat,tudnod kell hogy Mexikoban drog politika van. Én már több fegyveres rablás áldozatául estem. Amit a filmekben látsz az messze van mexiko valóságától. Ki rabolhatnak a buszon, ki rabolhat egy taxis, el rabolhatnak fényes nappal stb... Ezeknél az embereknél általában fegyver van, nem kell hogy egy szép karóra legyen rajtad vagy öltöny, ezek az emberek szívesen meg ölnek akár az apró pénzedért is ami nálad van vagy épp egy kameráert vagy egy mobil telefonért. Ami biztos hogy ök büszkék lesznek azért hogy meg öltek valakit, ehez add azt hozzá hogy ha fehér ember vagy alapból gyülölnek, még ha ezt más helyzetekben nem mutatjak ki, az hogy valaki kedvesen ki szolgalt egy étteremben valószínü a pénzedért volt. Mexiko szegényebb környékein akár még egy banda háboruba is bele csöppenhetsz, a bandák áruljak ezeken a helyeken a drogokat, nem egy van belölük, így aztán folyamatos terület háború van Mexiko város nyomor negyedeiben. Az ilyen banda embereket a tetóvalásokról, és a hip hop öltözködési stílusról tudod fel ismerni, azt mondják az ilyenre hogy ''Cholo''. Sok utcai étkezdében, ahol ''tacos-t'' vagy szendvicseket árúlnak, meg esik hogy a hús az utcán el fogott koborkutyáktól származik, vagy patkánytól. Csap vizet semmi féle képpen nem szabad fogyasztani, ebböl ki adodó fertözésekbe bele is tudsz halni. Végül, ha ki is mennél Mexikóba, ne legyél tipikus turista, a kameráddal a nyakadban, és hatizsákkal, ha ezt a hibát el követed biztos célpontja leszel valakinek. Ne igyál csap vizet, ha lehet ne fogj taxit az utcán. Ne bízz senkiben az utcán. Ne keress olyan hírdetéseket melyben magyarok turista vezetést hírdetnek, valószínü le fognak húzni, a magyarok nagy része a prostitucioból él Mexikóban. Ne menyj be egy gettóba se!!!
2012. ápr. 10. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
ki ne gyere!!!!!!! foleg ne a fovarosba!!!!! max a yucatan felszigetet javaslom, a carib terseget, de amugy nem javaslom mexicot en itt elek….hidd el jobb, ha europaban maradsz
2014. máj. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
ha filmekre alapozva jossz ki a vilag amsik vegere meg is erdemled, fogalmad sincs mirol beszelunk mink akik itt vagyunk, de gyere csak, amjd meglatod es belatod, van akinek a sajat boren kell a fertot tapasztalnie, egyaltalan nem poen delamerika!! de minek gyozkodni valakit aki az alomszep reklamokon es vagany filmeken no fel es ez alajan vaalszt orszagot!!! mar bocs de a drogkartellek nem mellekesek…gozod nincs mirol beszelsz….de csak gyere batran….siman meghalsz es tuti h kirabolnak es a torveny itt teged NEM VED!!!!!!!
2014. máj. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"ha filmekre alapozva jossz ki a vilag amsik vegere meg is erdemled, fogalmad sincs mirol beszelunk mink akik itt vagyunk, de gyere csak, amjd meglatod es belatod, van akinek a sajat boren kell a fertot tapasztalnie, egyaltalan nem poen delamerika!! de minek gyozkodni valakit aki az alomszep reklamokon es vagany filmeken no fel es ez alajan vaalszt orszagot!!! mar bocs de a drogkartellek nem mellekesek…gozod nincs mirol beszelsz….de csak gyere batran….siman meghalsz es tuti h kirabolnak es a torveny itt teged NEM VED!!!!!!!"

Ez már kezd kicsit kamu szagú lenni...Azért mégsem Irakról, Szíriáról van szó...max ott durva ennyire a helyzet.

2018. szept. 8. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!