Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Argenína vagy Brazília?...

Argenína vagy Brazília? Esetleg Uruguay?

Figyelt kérdés

Igazából nem kimondottan nyaralás szempontjából érdekel?

Melyik országab érdemsebb munkát vállani, keresni?

Melyik áll biztosabb lábakon?

Hogy bírj a mi szervezetünk, immunrendszerünk a trópusi klímát és betegségeket?

Isemrtek olyan oldat ahol olyanokkal lehet beszélni vagy csak beszámolókat olvani azoktól akik a két ország valamelyikében élnek?

Fórum? valami ahol kellően tájékoztatnak

Ha nem is végleg kiköltözni,de 1-2 évre.

Estleg van oda valmilyen más kijutási forma ? önkéntesnek vagy nem is tudom



2012. ápr. 26. 21:24
 1/2 teleka ***** válasza:
100%

Szia!


Bátor vagy, ha pont Latin-Amerikát választod, de én is megjártam:)

Ha munkát akarsz kint vállalni, akkor elengedhetetlen a spanyol nyelv beható ismerete (Brazíliában portugál természetesen). "Biztos lábakon" konkrétan senki nem áll, de gazdaság szempontjából mindenképpen Brazília a csúcstartó.

A trópusi klíma egyedül Br. északi részén jellemző, a többi inkább szubtrópusi/mediterrán jelleggel, Argentína pedig száraz kontinentális. (hasonló a mediterránhoz, és az évszakok fordítva vannak. Jún-júl-aug a tél.)A kötelező védőoltásokat nem lehet kihagyni. (sárgaláz, hepatitis A és B, maláriatabletta). A higiéniai feltételek sem egészen olyanok, mint amit mi megszoktunk, utcai árusoknál nem lehet enni és a jégkockát is kerülni kell, de amúgy nagyon finomak az ételeik.

Mindhárom általad említett országban aktív magyar közösség működik, honlapjaik is vannak, ott fel lehet venni a kapcsolatot velük. Ők nem új bevándorlók, hanem főleg 3. 4. generációs magyarok II. világháborús vagy '56-os ősökkel.

Önkéntes programok léteznek, de ezek főleg a veszélyes és szegénység súlytotta területekre koncentrálnak, ami európaiaknak nem "életbiztosítás".


Sok sikert!

2012. máj. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia, én jelenleg Argentínában élek, de voltam Uruguay-ban és Braiíliában is (igaz, hogy nyaralás céljából, szóval annyira nem pontosak az infóim, mint Argentínáról)

Én Argentína elég északi részén vagyok, de még pont azon a vonalon, ahol hideg és meleg is egyaránt jön. De pl közép Argentínában pl Neuqén-ben akkora hó szokott állni mint a csuda, hogy a délebbi pontokról ne is beszéljek..

A betegségekről: nálunk pár éve tombolt az úgynevezett dengue, ami ölt is embereket, de mostmár elenyésző a betegek száma, és a legmelegebb (pl Chaco) provinciákban fordul elő. Ha nem bírod a meleget ne menj Brazíliába, mert ki fogsz nyúlni, én Camboriuban voltam, tehát elég délen, és majdnem odaragadtam a betonhoz. Ami még fontos Brazíliával kapcsolatban, hogy nagyon veszélyes. Én nem vagyok egy parázós típus, de ott bennem is volt félelem. A latin országokban az a baj, hogy mivel kilóméterekről kiszúrják, hogy nem helyi vagy kicseszhetnek veled rendesen, pl felcsapják a dolgok árát, mert azt hiszik hogy túrista vagy. stb. Szívesen mesélek bővebben, ha érdekel írj privátban :)

2012. máj. 15. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!