Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Brazília "veszélyes" helynek...

Brazília "veszélyes" helynek számít?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy ha egy európai kimegy oda, akkor tartania kell attól, hogy az eltérő bőrszín miatt esetleg rossz szemmel néznek rá?

Normális válaszokat kérek!

Előre is köszi! :)


2011. aug. 10. 21:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
Ja. Rengeteg a kaktusz, a skorpió és a jeti. Meg hideg is van. Nagyon.
2011. aug. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
xD köszi :D
2011. aug. 11. 10:00
 3/15 dr.pszicho válasza:
80%
Sajnos Brazíliában van a legtöbb rossz látású ember. Nagyon sokan néznek majd rád rossz szemmel. Ha Kínába mennél ott ferde szemmel néznének rád.
2011. aug. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Még jó hogy odaírtad, hogy: "Normális válaszokat kérek!" :D.

Igen az, veszélyes, de nem a bőrszín miatt, pont h ott van az h az emberek ezerféle színűek. :)

Szal egy nagyvárosban lehetőleg ne mászkálj egy iPhone-nal a kezedben, de ékszert se viselj sokat, max bizsut, de ne legyen feltűnő, a ruháid egyszerűek legyenek, stb. Szal ne írd ki a homlokodra h "turista vagyok". Na akkor nagyon veszélyes, ha ezeket nem tartod be!

2011. aug. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
86%

Normális válaszokat eddig nem kaptál, így megpróbálok ezen a mégnem módján változtatni ;)

Szerintem elsősorban a viselkedésen múlik a megitéltetésed, igaz, hogy vannak előítéleteik, ahogy sokaknak más népekkel, de ha megfelelő viselkedést tanúsítasz, akkor valószínűleg nem fog téged senki "bántani", én például nagyon nagy vendégszeretettel találkoztam odakinnt. Persze, függ attól, hogy hova mész Bazílián belül, érdemes az interneten utána nézni a pontos helyszínnek, így hozzájuthatsz különböző információkhoz, így a helyiek viselkedéséről, az ottani közhangulatról, és viszonyodáskról, ezek meghatározófontosságúak lehetnek. További segítségekért a továbbiakban javaslom a "kérdés kiemelése" funkciót, hajrá, jó utat! :)

2011. aug. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
83%
16:25. Majdnem egyszerre válaszoltunk, a te válaszod értelmes, de még nem volt meg, amikor hozzáfogtam a válaszhoz.
2011. aug. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm annak a két értelmes válaszolónak! :)))

Igazából nem én megyek ki, hanem ismerőseim koncertezni, de gondolom nem egész nap a hotelszobájukban lesznek, és csak érdekelt, hogy mire számíthatnak, mert nagyon féltem őket. :S De ezek szerint nem feltétlenül kell aggódnom értük

2011. aug. 14. 13:17
 8/15 PótPápuaPuapó válasza:
90%

Ha Rio de Janeiro-ba mész, akkor lehetőleg ne mászkálj sötétedés után az utcákon, és nagy ívben kerüld el a nyomornegyedeket. És lehetőleg ne viselj túl menő cuccokat. Egy okostelefon, drága ékszer biztosan felkelti a zsebmetszők figyelmét.


Egyébként Rioban van a legtöbb emberrablás, túszejtés a világon. És mivel ezek nagy részét drogos amatőrök csinálják, a végén általában megölik a túszt és elmenekülnek. Este már nem is kell megállni a piros lámpánál, ugyanis megtámadnák az embert, és elrabolják kocsijával együtt (ha szerencsés).

2011. aug. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
92%

Én voltam Rio de Janeiroban,Sao Paoloban,Salvadorban és Manausban Brazílián belül.Én is azt tudom tanácsolni az ismerőseidnek,hogy ne hordjanak maguknál túl sok készpénzt,vagy drága ékszereket.Kerüljék a feltűnő viselkedést,ne bámuljanak meg senkit,maradjanak a forgalmas,turisták és a tömeg által látogatott helyeken.Én a befizetett idegenvezetős 'nyomornegyed-túrákat' sem ajánlanám,bár nem voltam ilyesmin mikor ott jártam.Szerintem egy nagyon szép ország,a helyiek többnyire kedvesek és minket semmilyen atrocitás nem ért.Hozzátenném,hogy bár az ország lakossága sokszínű,Salvador lakosságának 80%-a fekete,Manaus pedig az őserdő közepén van, a legtöbben indián származásúak.Hova mennek az ismerőseid?


21/L

2011. aug. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 devil_inangel válasza:
100%
Rengeteg ismerősöm/barátom származik Brazíliából,azon belül is Rio-ból.Én is ugyan ezt kérdeztem tőlük,és azt mondják,hogy persze,veszélyes,de tényleg,ha semmi provokatív,vagy hasonló dolgot nem csinálsz,nem villogsz 100.000 Ft-os holmikkal,és elkerülöd sötétedés után a favellákat,akkor semmi bántódásod nem eshet.Ha pedig odavalósivel csatangolsz,akkor aztán megérezheted milyen is az igazi Brazília.Ha esetleg tényleg helybélivel lennél,semmiféle képen ne hagyd ki a BRAZIL BULIT! Jó szórakozást,remélem segítettem. :))
2011. szept. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!