Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Mexikó veszélyes helynek...

Mexikó veszélyes helynek számít? És Brazília? Aki ott él mik a tapasztalatai?

Figyelt kérdés
Olyanoktól várok választ akik már utaztak oda/éltek ott.
2011. nov. 4. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:
20%
Hát mind a két országban magasabb a bűnözés mint az USA-ban.
2011. nov. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

Én São Paulo-ban voltam 3 hónapot.

Egy kedves brazil barátom ott élt,és ő mutatta meg a várost(bár nem az egész várost mert elég nagy)

Egyszer elmentünk Rióba is,és ott voltunk 3 napot.A riói napokból az erősen megmaradt az emlékeimben,hogy este 6 óra után szigorúan a szállodában tartózkodtunk,mert "ne kísértsük az ördögöt" tanács miatt.Elég veszélyes környék..El akartam menni a riói karneválra is,de a brazil barátom,és kedves családja szigorúan ellenezték.Mesélték hogy bár a hírekben nem hangzik el,de minden karneválnál halnak meg turisták,simám csak leszúrják a rablás miatt.São Paulo-ban volt alkalmam igazi lövöldözést hallani.Meglepetésemre kiderült,hogy pár tizenéves bandatag lövöldözött egymásra..Ahogy mesélték Brazíliában a legveszélyesebbek a 10-16 éves fiatalok,akiknek az emberi élet semmit nem jelent..Nagyon jó volt ott lenni,de semmi pénzért nem laknék ott(ha akarnék már holnaptól ott élhetnék,mert családtagnak tekintenek,és bármikor mehetnék) de én nem tudok rettegésben,félelemben élni..

2011. nov. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%

Minden hely veszélyesnek számít, ha olyan helyre és akkor mész, ahová és amikor nem kéne. Éjjel például a Józsefváros egyes részei elég veszélyesek, de nappal nyugodtan végigmehetsz a Nagykörúton.

Ugyanez a helyzet a két említett országgal. A riói karnevál a tolvajok mekkája, persze hogy veszélyes, de az sem minden pontján és mindig. Mexikóban este menj a dzsungelbe, valószínűleg kirabolnak, meg is ölnek. Ha bemész gyanútlanul a drogbárók törzskocsmájába északon, lehet, hogy azt sem éled túl. Viszont a fővárosban nyugodtan menj nézelődni a nevezetességeket, kérdezősködj bátran, ugyanezt bárhol megteheted, ha tiszteletben tartod a helyi szokásokat.

Zárójelben: voltam dzsungelben, remekül éreztem magam. Igaz nem éjjel, és nem egyedül.

2011. nov. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
0%
Azt leszámítva hogy minden második nap 100 embert ölnek meg egész Mexikó területén nem. :D
2011. nov. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Angela...Angiie válasza:
28%
mintha magyarországon olyan jó lenne a helyzet :/ nézd meg a híradót milyen brutalitással gyilkolnak meg embereket és biztos vagyok benne: a gyilkosságok felét nem emlitik
2013. jan. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!