Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Hogyan kaphatnék zöldkártyát?

Hogyan kaphatnék zöldkártyát?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy nagyon nagy utaságot kérdezek de úgy nem kaphatok zöldkártyát hogy leteszek valami vizsgát? Bármilyet letennék (pl. ilyen vizsgára gondoltam hogy tökéletesen beszélni a nyelvet stb.). Lehet nagy butaságot kérdeztem, mert nem nagyon tudom hogy megy ez de házasodni biztosan nem akarnék és aztán a zöld kártya lottón se hiszem hogy kihúznának.. ://
2012. máj. 30. 12:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Nincs vizsga. Ha lenne, mindenki letenné, az pedig ártana. Vagy zöldkártyalottó vagy házasság vagy munkavállalás, esetleg rokon által lehet megkapni. Ezek közül mind nagyon hosszú folyamat, talán a házasság a legrövidebb eljárás ezek közül.
2012. máj. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

:// köszönöm :(


Valaki nem tudna nekem írni olyan munkákat amivel tuti kapnék zöldkártyát?

2012. máj. 30. 14:48
 3/9 anonim ***** válasza:
Tuti munka nincsen. Manapság nagyon nehezen szerezhető meg a zöldkártya, munkavállalás útján, mivel az USA-ban is rengetegen keresnek állást, és a legtöbb amerikai cég nem akar pénzt és időt áldozni egy külföldire. Én Londonban dolgozom programozóként, az egyik kollégámat, aki dél-koreai volt, felvette egy amerikai cég, de az a srác egy zseni volt, olyan szinten profi volt, hogy az már fájt. Ő kereste a legtöbb pénzt a beosztottak között, a főnök tanácsára próbálta meg az USA-t, és fel is vették 100.000 USD-os éves fizetéssel. De mondom, nagyon ritka az ilyen, mert nagyon jónak kell lenned valamiben, ha munka utján akarsz kijutni.
2012. máj. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Húú az nem semmi :)) na az ilyeneket nagyon irigylem. Szerintem én akkor le is mondhatok erről.. :/
2012. máj. 30. 15:00
 5/9 A kérdező kommentje:
egyébként ha mondjuk amerikába felvennének egy egyetemre akkor az hogy működne? Csak akkor vehetnek fel ha lenne zöld kártyám, vagy illegálisan lennék ott, vagy később talán megkapnám? Vagy hogy működik?? :))
2012. máj. 30. 15:04
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyetemre felvehetnek, ahhoz csak tanulóvízum kell, ami a legkönnyebben megszerezhető vízum, "mindössze" igazolni kell azt, hogy rendelkezel megfelelő mennyiségű pénzzel a tanulmányaid finanszírozása miatt. Ugyanis az USA-ban eszméletlen magasak a tanulás költségei, egy év költsége mindennel együtt simán belekerülhet 40-60 ezer dollárba is. Egyébként aki ott diplomázik, több eséllyel indul a munkaerőpiacon, de a tartós kinn maradáshoz kell olyan céget találni aki felvesz és intézi a papírmunkát. Ugyanis ha téged mondjuk egyetemre vesznek fel, ami 4 év, akkor az egyetem megkezdése előtt 30 nappal léphetsz be az országba és a befejezést követő 30 napig el kell hagynod az országot.
2012. máj. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Aha értem köszi, de ha kint tanulnék mert ez ugye nem egy olcsó mulatság akkor közben dolgozhatnék is? Úgy értem valami diákmunkaszerűséget kint, ilyeneket lehet? :))
2012. máj. 30. 15:26
 8/9 anonim ***** válasza:
Dolgozhatsz az egyetem alatt, de ennek szigorú szabályai vannak. Maximum heti 20 órát dolgozhatsz.
2012. máj. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
aha, értem. Hát akkor az az igazság hogy max. álmodozni lehet mert ez soha az életben nem fog össze jönni :/ Ezek szerint Amerikainak születni kell.... :// Azért köszi mindent :))
2012. máj. 30. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!