Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Az usafis. Org - nál regisztrá...

Az usafis. Org - nál regisztráltam, az USA-ba lehet zöldkártyát szerezni, de egyáltalán nem ismerem a rendszert, a szisztémát, illetve elrettentett, hogy 546 € - t kellene perkálni, ismeri valaki?

Figyelt kérdés
Mire, hova, kinek, stb? Találkoztatok már ezzel, valakinek van információja a rendszerről, működik, vagy ez is csak lenyúlás?

2012. jan. 17. 13:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Kamu, átverés. Vigyázz ezekkel!
2012. jan. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Az USAFIS.org NEM A HIVATALOS OLDAL! PÉNZT PEDIG NEM SZABAD KÉRNIE SENKINEK! Ezerszer meg lett mondva, hogy csak a hivatalos, az USA kormánya által létrehozott oldalon lehet regisztrálni!
2012. jan. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Nem kamuzik az oldal, csak olyasmit csinál pénzért, amit ingyen is meg tudsz csinálni magadnak. Én örülnék a legjobban ha kamu lenne. Leírom a történetemet
2012. jan. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Szóval azt hiszem állíthatom, hogy profi vagyok angolból, több országban is dolgoztam, USA-ban is voltam, és tisztában voltam azzal is hol, mikor és hogyan kell/lehet regelni a zöld kártyára. Azonban beleestem abba a hibába, hogy pusztán érdeklődésből meg akartam nézni ezt az oldalt. Azt hiszem kért infókat, de ahogy előjött a bankkártya, bezártam. Másnap felhívtak telefonon, angolul beszéltek, és azért ilyen ritkán történik velem, hirtelen megörültem. Megjegyzem az egyik egyetemi tanárom dettó ugyanígy járt. Szóval annak ellenére, hogy tisztában voltam mindennel, és váltig veszekedtem a nővel a telefonon, az annyira ki volt oktatva, hogy tudta mire mit kell mondani. Komolyan, életem egyik legnagyobb butasága, hogy nem b-sztam le a telót, 1 órát tömte a fejem, mire én barom megadtam a kártyám számát. Ugyan nem ennyit vontak le, de szép összeget. Mellesleg még előtte mondtam, hogy most nincs pénzem, ennyi vaszeg nincs is a kártyámon, erre aszonta nem baj, később is le tudják vonni. Ahogy leraktam a telót kitisztult az agyam, komolyan mintha hipnotizáltak volna, ráeszméltem hogy mit tettem, és komolyan pár perc múlva letiltattam a kártyám. Mondjuk a bankos is szemét volt, mert elmondtam mi a szitu, mert először azt kértem nézze meg vettek-e le pénzt. Azt mondta ezt nem árulhatja el, majd csak a tiltás után. Hát letiltotta, és utána mondta el mennyi pénzt vettek le (átváltva annyit, amennyiben megállapodtunk), szóval nem sikerült kivédeni. Csináltathattam új kártyát.

Utána kaptam tőlük maileket, és felhívtam őket, hogy panaszt tegyek, és visszacsináljam. folyt köv

2012. jan. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Az ügyintézőnek elmondtam mi volt, és hogy nekem ez nem kell, igazából ki se akarok települni, és hagyjuk az egészet. Persze azt mondta, h sajnos a tranzakciót már nem tudja visszafordítani, kárpótlásul küldtek nekem egy általam választott interaktív nyelvleckecsomagot.

Nagyjából ez a story, és nagyon bánom. Írtam is nekik, hogy nem akarom hogy regisztráljanak, de annyira haragszom, hogy meg se nézem a mailjeiket. A megbízásuk nem egy alkalomra szólt, de igazából sajnos nem tudom, hogy valóban regelnek-e a kártyára vagy sem. Jobban örülnék ha nem, mert nem tudom ez a jövőben befolyásolja-e akár a turistáskodást, és nem tudom mennyire hinnék el, hogy nem akarok kint maradni. Bocsi, de gondoltam leírom, hátha más is okul majd a jövőben belőle. Amúgy még sose paliztak be semmire, de igazából elég depis voltam akkoriban, és valahogy mégis sikerült nekik. :S

2012. jan. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Az ember könnyen elkezd reménykedni, ha olyasmivel hitegetik, amit nagyon szeretne, vagy szimplán csak nagyon jól hangzik...

Ez tény sajnos. Én is a plafonig ugrálnék örömömben egy ilyen lehetőségre.

De nem bízom ezekben, és - szerencsére - nem regisztráltam semmi zöldkártyalottóra, vagy hasonlóra. Bevallom, hogy nézegettem, és még el is gondolkodtam rajta.

Azóta felmerült, hogy talán nyáron kijutnék végre (sajnos csak turistaként, de az is valami. :)), és mérhetetlenül boldog vagyok, hogy nem regisztráltam sehova, ugyanis meggyőződésem, hogy igenis befolyásolja az ESTA-kérelmet, és hogy beengednek-e az országba!! (Logikus amúgy is, ha valaki kicsit elgondolkodik rajta, hogy ha már ennyire félnek a betelepülőktől, és egy ilyen nyilvántartásból tudják, hogy valakinek ez a szándéka, akkor nem engedik be...)

2012. jan. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Hát igen, mondjuk ilyen szempontból örülök, hogy már voltam kint és vissza is jöttem, ez mellettem szól. És van még elég okom, ami miatt nem maradnék kint. És egyébként se akarok kint letelepedni, belátható időn belül kiutazni sem, csak ez idegesíteni fog mindig, hogy vajon lehet-e. Mellesleg még ha ki is sorsolnának, onnan még jó hosszú procedúra kimenni. Egyébként ez 2 éve volt, és nem kaptam róla hírt, hogy kisorsoltak volna.
2012. jan. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
De ha ki is sorsolnának akkor sem élnék vele
2012. jan. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
ugyan ezt csinaljak ausztralianal is. ez egy nagy atveres. szerencsere mi voltunk olyan okosak hogy nem adjuk meg a kartyaszamunkat csak ugy a semmire. mi is elkezdtunk regelni egy ilyen oldalon, (ausztraliai munkavallalas) aztan ott is kerte a kartyaszamot. na kkor mi is bezartuk es hamarosan hivtak is hogy adjuk meg, stb.. mi meg mondtuk hogy nem fogjuk mert nem erdekel a dolog igy mar. es napokig probaltak hivogatni kitartoan de nem vettuk fel.
2012. jan. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat, ezt éreztem én is, és amikor a nő a kártyaszámom kérte, leraktam a telót, valami belső hang ezt súgta. Sajnos az utóbbi időben annyi de annyi szélhámosság van, szerintem ezekkel nem csak én találkozok, egyszóval rettenetesen óvatos vagyok már mindennel, főleg, ha pénzt kérnek előre. Egyébként erős (volt eddig) bennem a hazafias érzelem, de már ott tartok, hogy kimennék dolgozni, itt nem lehet boldogulni. (amúgy mérnők vagyok és 16 éve folyamatosan dolgozok)Pusztán ezért regisztráltam, mondván hátha, de itt is már minden ....tás. Köszönöm mégegyszer.
2012. jan. 18. 09:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!