Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Gyalogosan be lehet járni...

Gyalogosan be lehet járni Dél-Amerika és fekete Afrika bizonyos részeit? Természetesen anyagi fedezet van, de kifejezetten a sátorozós életmód érdekel. Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Annyi szép hely van a világon, de a luxus hotel és az autóból, motorról mindent csak rövid ideig látunk dolog taszít.


Ha nem hepciáskodik a turista (kilométerekről látják a helyiek, hogy nem közülük való az ember fia), nem mutogatja (hozzávetőleges) gazdagságát, majdhogynem rongyokban jár Afrikában (és Madagaszkáron), visszafogottan Dél-Amerikában (Chile, Peru, Argentína az elsődleges célpontok és néhány sziget), kedves a helyiekkel (ez nálam mindig is alap), akkor be lehet járni gyalogszerrel ezt a két kontinenst? "Ajánlhatóbb?"


Semmiképp sem egyszerre (mindent bele alapon) utaznám körbe ezen kontinensek államait, pár hónapot itt, aztán máskor pár hónapot ott töltenék el, megszakításokkal, szünetekkel.


Természetesen a spanyol és francia nyelvek ismerete, illetve a bőséges tájékozódás kötelező. No meg néhány adag ellenméreg! :)


Olyanok válaszát olvasnám elsősorban, akik voltak már hasonló hátizsákos túrákon.



2013. jún. 21. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Személy szerint az én legnagyobb gyalogos túrán az 10 km volt még általánosban, :)ha elég edzett, és kitartó vagy akkor sikerülhet a túlélés úgy mint Bear Gryls-nek :D
2013. jún. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Fekete-Afrikaban szeretnel satrazni, es az emberek kozott jarkalni, egy valag cuccal?? En tenyleg nem fikazlak, csak jotanacskent mondom, hogy egyik ismerosom Joseph, /aki nem mellesleg tosgyokeres afrikai ember/ azt mondta, hogy eleg csak az, hogy feher ember vagy, valamint van a hatadon hatizsak. Innentol afrika bizonyos,- foleg ehseg, szarazsag nyujtotta reszein- mar halott embernek szamitasz, mert mar csak a borod szinen latszik, hogy turista vagy, es van nalad egy valag cucc. Nem kellene ezt szerintem eroltetned, sok "satrazos-hatizsakos" ember kallodik el igy nyomtalanul...Ismetlem a legjobb indulattal irtam, amit irtam.
2013. jún. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Gondolom (remélem) ez Dél-Amerikára nem vonatkozik.


Visszatérve, Afrika bejárásához viszont akkor mi a jó fene szükséges? Hogy lehet megtekinteni ettől azért jóval nagyobb biztonságban ezt a szép kontinenst?

2013. jún. 25. 19:30
 4/6 lowriderGirl válasza:
Nos szerintem helybeliek segítségét kéne kérned. A filmesek, felfedezők is pl. felbérelnek embereket, akik jártasak a környéken, az ottani kultúrában, szokásokban... Tudják, merre lehet menni, kikkel hogy kell bánni, no meg azért tolmács sem jönne rosszul. Egymagadban (legalábbis hasonló segítség nélkül) szerintem is igen rosszul járnál. (Afrikában legalábbis)
2013. júl. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért fekete Afrikában is vannak veszélyes és kevésbé veszélyes országok (Uganda, Rwanda, Etiopia stb). Az utobbiakat simán be lehet járni. De azért én sehol nem sátraznák annyira egyik sem biztonságos. Azzal hogy te barátságos vagy velük nem sokat javitasz a helyzeteden te akkor is egy ATM masina vagy nekik akármit is csinálsz. Egyébként ha komolyan gondolod akkor a TA és az LP (TT) forumait olvasgasd.
2013. júl. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Dél-Amerikában sem sátraznék azért,láttam ott olyan durva arcokat jó környékeken is amit itthon ilyen Hős utca szintű cigányputrikban látsz.


Végül eljutottál oda?

2020. júl. 14. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!