Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Őrültség lenne Brazíliába...

Őrültség lenne Brazíliába költözni 19 évesen?

Figyelt kérdés
Sima érettségim van, egy ott élő ismerősömnél tudnék lakni
2013. aug. 9. 00:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
49%
Az lenne, kimész az utcára és lelőnek mint egy kutyát. Sokan mondják, hogy Magyarország veszélyes, mert cigányok stb. de ez kismiska az ottani körülményekhez képest. Mondjuk még mindig jobb, mint Mexikó, ott történnek a legdurvább lövöldözések.
2013. aug. 9. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
Szüleid mit szólnak hozzá? Mert hülyeség gondolkodni rajta, ha el se engednek. :D
2013. aug. 9. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés, hogy kihez mennél, mivel foglalkozik, melyik részen lakik. Mert ha egy normális környéken lakó rokon, akkor érdemes lenne megpróbálni.
2013. aug. 9. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%

"Szüleid mit szólnak hozzá? Mert hülyeség gondolkodni rajta, ha el se engednek. :D"


Ha van rá pénze (nem a szülei fizetik) akkor úgy mégis mi köze a szüleinek hozzá, hogy hova megy, mit csinál? 19 éves felnőtt ember, azt csinál amit akar.


Amúgy a kérdésre: hát ja, őrültség lenne. De miért ne lehetne őrült dolgokat csinálni. Egyszer élünk. :) Viszont nem én beszéltelek rá, remélem!!! :D

2013. aug. 9. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha nyelvtudásod és pénzed van hozzá, miért ne?

Amúgy hová mennél? Melyik városba?

Én mondjuk még itthon elvégezném az egyetemet, mert nem tudom ott milyen az oktatás. Utána már csak elég egy jó céghez bekerülni, nem a banánültetvényekre:) és nyert ügyed van!


Ami szerintem fontos: nyelv, kapcsolatok, diploma

2013. aug. 9. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Van ismerősöm, aki 4-5 év szakmai tapasztalat után kiment Brazíliában, neki bejött, de nyilván nem banánültetvényen dolgozik, vagy karkötőt fon a túristáknak..
2013. aug. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van pár brazil kollégám akik azért jöttek el Brazíliából mert nem éppen rózsás a helyzet. Nagy a munkanélküliség a közbiztonság sem a legjobb. Arról nem is beszélve hogy elég nehezen fogadják be a "bevándorlókat"


De te tudod. Ha megvan a nyelvtudásod , szakmád, tőkéd akkor miért ne próbálhatnál szerencsét..

Még valamit. Az angol nyelvvel nem sokra mész, ami fontos a portugál nyelv. Pár brazil barátom az angol tanfolyamon lett. Nagyon kevesen tudnak angolul.

2013. aug. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
100%

Ennyi infóból nehéz megmondani, hogy jó döntés lenne-e. Melyik államba, melyik városba mennél? Mivel foglalkozik az ismerősöd? Lenne ott munkád?


Azért Brazíliában is vannak jó helyek. Nem mindegy, hogy egy favelába költöznél, vagy mondjuk egy csendes Santa Catarina-i kisvárosba.

2013. aug. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
aha, de a legtöbb zseni is őrült najó szal én kimennék a helyedben :)
2013. aug. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Merovingii válasza:
84%
megérné kimenni , ha jó munkád lenne ! örök nyár van !!! :)
2013. aug. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!