Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Őrültség lenne Brazíliába...

Őrültség lenne Brazíliába költözni 19 évesen?

Figyelt kérdés
Sima érettségim van, egy ott élő ismerősömnél tudnék lakni
2013. aug. 9. 00:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
67%
Én mindenképpen kimennék, aztán ha nem jön össze a dolog, haz lehet jönni, folytatni a tanulmányokat.
2013. aug. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Több mindentől függ:


1. Brazília, mint ország


Hova akarsz menni Brazílián belül? (Brazília hatalmas egy ország, óriásiak a távolságok országon belül. Hatalmas a fejlettségbeli különbség világvárosok (mint Rio de Janeiro, Sao Paulo) nagyvárosok, vidéki települések és falvak közt.


2. A nyelv


Beszélsz portugálul? Erasmus-os diákként ismertem brazil diákokat illetve itthon tanuló brazilokat és ők mesélték, hogy náluk nagyon nem beszélnek angolul. Az ő portugáljuk ráadásul eltér attól, amit itthon tanítanak - európai portugál -. Más a kiejtésük, kifejezéseket használnak és számtalan sok akcentus van Brazílilán belül is.


Közbiztonság


Láttad már az Isten városa című filmet? Csak mert ha Brazíliában akarsz élni akkor szoknod kell, hogy sok az olyan nyomornegyed - favela -. Ahol adott esetben a 9-11 éves gyerekek kalazsnyikovval rohangálnak és kirabolhatnak téged.

2015. jan. 21. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha magyar vagy, legfeljebb Sao Paulóban tudsz élni.Én itt élek közel 2 évszázada.Rióban is töltöttem egy hónapot, de valamiért nekem túl egyszerű.Azonkívül zsúfolt is.
2016. márc. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
84%
2 évszázad?! :-D
2016. márc. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
évtizet.Sry:D
2016. márc. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Évtized* autocorrect..:))
2016. márc. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!