Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Mi a legolcsóbb módja, hogy...

Mi a legolcsóbb módja, hogy kijussak Brazíliába? És kell oda valami speciális engedély (vízum, vagy egyéb? )

Figyelt kérdés
2010. jan. 8. 22:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
46%
Miért pont Brazília? Nekem sok ismerősöm brazil akik Angliába jöttek jobb élet reményében.. A barátnőm Fernanda Rió de Janeiro születésű.Amikor mondtam,hogy élnék én is ott,és állandóan mennék a riói fesztiválra,elmondta,hogy azért mennek sokan más országba,mert nem lehet biztonságosan élni Brazíliában..6-15 évesen már bandákban vannak a gyerekek akik rabolnak,ha kell ölnek is..Megszokott dolog volt a lövések zaja. A karneválon meg mindig meghal pár ember,mert kifosztják,leszúrják!Nemcsak Anglia de Francia ország,Németország is tele van brazilokkal!
2010. jan. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
35%

vízum biztosan kell.

a kijutás legolcsóbb - bár kissé nyűgös - módja, ha megtanulsz úszni :)

2010. jan. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Légyszíves a kérdésemre válaszoljatok (nem akarok ott élni). És ha lehet normális válasszal.... köszönöm.
2010. jan. 9. 13:49
 4/18 anonim válasza:
16%
Fapados repülőjegy, max 10 forint.
2010. jan. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%
Egyértelműen a repülő,más módja nem is nagyon van a kijutásnak,kivéve a hajóút,de hát az még többe kerül.Engedélyek közül pedig vízum szűkséges,és ha mész,mindenképp kérj "sárgaláz" elleni védőoltást.
2010. jan. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
80%
Vízum ha jól tudom egész Dél-Amerikába nem kel ha Magyar állampolgár vagy. A legolcsóbb meg ha valamelyik Portugál kikötői kocsmában, ledumálod egy teherhajó kapitánnyával a dolgot:)
2010. jan. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
27%
Fapados repülő. Vízum kell, talán még vmi oltás is, de ezt kérdezd meg valami utazási irodában.
2010. febr. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
100%
Vízum nem kell: [link]
2010. febr. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
93%

Egy évig éltem Brazíliában és szerintem igenis megéri oda utazni akár csak rövidebb időre is. A közbiztonsággal kapcsolatban meg csak annyit mondanék, hogy van olyan brazil barátom, akit életében nem raboltak még ki mielőtt Magyarországra jött volna...

Repülőjegyek talán a TAP-nál vagy Air France-nál a legolcsóbbak! Vízumra három hónapnál rövidebb tartózkodásnál nincs szükség, védőoltás viszont kell!

2010. márc. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Itt élek Brazíliában, és már többször megtettem ezt az utat.

Nem kell vízum ha 6 hónapnál kevesebb idöt szeretnél itt tölteni (2001 óta). De 3 hónap után a Policia Federal-nál meg kell hosszabbítani az engedélyt, ami nem egyszerü.

Nem kell semmilyen oltás, a sárgaláz elleni is csak pazarlás, hacsak nem az Amazonas-környékére mész, de itt (azaz Brazíliában) ingyen beadják azt az oltást, ami mindennel (igazolás, stb.)együtt Mo-n 20 000 Ft.

Legolcsóbb valóban az Air France, vagy a TAP társaságokkal való repülés.www.vista.hu(akciós jegyeknél szinte mindig van Brazíliába jegy), vagy az Aeroviva ut. irodánál érdeklödj. Repüléssel kapcsolatban jobban ajánlom a TAP-ot, mert új gépekkel megy, és 10-15 órát nem kellemes a Boeing gépekkel végigutazni...

Sao Paulo a legolcsóbb város, a buszozás nem túl drága, de a brazil utak borzalmasak...

2010. márc. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!