Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Aki jart mar Braziliaban...

Aki jart mar Braziliaban milyen tanacsot tudna adni? Tenyleg veszelyes?

Figyelt kérdés
2014. aug. 14. 13:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Én még nem jártam, de egy barátom évente többször megy. Inzultus még nem érte, viszont klónozták a bankkártyáját, és vásároltak vele. Erre nem árt odafigyelni.
2014. aug. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 pantha rhei válasza:

Én már jártam, illetve a barátnőm is brazil. Attól függ, hogy melyik részére gondolsz.


Sao Paulo és Rio de Janeiro városával kapcsolatban van tapasztalatom:


1. A világbajnokság alatt voltam kint legutóbb, a helyiek szerint (és véleményem szerint is) arra az időszakra a turisták által látogatott helyeken szépen rendbe tették a közbiztonságot. Annyira nem bízták a véletlenre, hogy mindenhol folyamatos villogóval, golyóállómellényben, gyakran gépkarabéllyal és csapatosan vigyázták a rendet a rendőrök. Nem is volt semmi probléma, nyugodtan lehetett éjszaka is sétálgatni (Sao Paulo központjában, Rio ismert helyein). Ugyanakkor ez idő alatt jártam olyan részen is Rióban, amit nem látogatnak turisták, ráadásul éjszaka (de a párommal, aki ugye beszéli a nyelvet). Hát, nagyon necc, főleg európai szemmel. Tijuca kerület gazdagabbik részén történt ez, tehát értékes ingatlanokat képzelj el, de mindenhol szögesdrót és graffiti, kétes alakok, ilyesmi. Tiszta VIII. kerület. Ehhez képest a favelákat nem is akarom elképzelni :) Összegezve, ha az Olimpia miatt kérdezed a dolgot, akkor ilyesmire lehet számítani ott is.


2. Ami tanács részemről: mivel nagyjából senki nem beszél angolul, mindig helyivel vagy idegenvezetővel célszerű mozogni. A kisgyerekekkel vigyázni, főleg, ha csoportosan jelennek meg, mert nem jó szándékkal fognak leszólítani. Karóra, ékszerek, mobiltelefon, kamera, fényképező, stb. értéktárgyakon, zsebeken mindig legyen rajta a vigyázó szem, illetve a kéz (főleg tömegben). Ha sötétedés után sétálgatni akar valaki, akkor ezek nélkül tegye.


3. A kisebb brazil városokban, vidéken úgy tudom, sokkal biztonságosabb a helyzet ilyen szempontból.


Be kell vallanom, eleinte sokkal jobban ráizgultunk erre a közbiztonság dologra, mint kellett volna. Európai szemmel tényleg veszélyes, de ha betartjuk a helyiek szabályait, nem lesz gond. Fantasztikus ország :)

2014. aug. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

[link]

Ha van időd és kedved nézd meg, mert szerintem nagyon érdemes. Ez a dokumentumfilm Rio-ról szól és elég megdöbbentő. Azt támasztja alá ez is, hogy ha olyan helyeken jársz ami turistabarát akkor csak a pompát látod, viszont egyes külrészeken elég sok a bandaháború és a drog kereskedelem igen csak élénk. Nekem ez alapján a film alapján nagyon nem volt szimpatikus hely.( Spoiler jön: A dok.-film amúgy egy fotóriporterről szól, aki az elnyomott külvárosiaknak az életét, helyzetét mutatja be)

2014. aug. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!