Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Aki járt már Mexikóban,...

Aki járt már Mexikóban, kapott el valamilyen "trópusi" betegséget?

Figyelt kérdés
Olvastam pár helyen, hogy pl. nem szabad csapvizet inni (hasmenés lehet tőle vagy miért nem?). Védőoltásokkal érdemes foglalkozni szerintetek? 2 hétre mennék csak.
2014. szept. 26. 21:58
 1/4 The answer ***** válasza:

Csapvizet jobb elkerülni, organikusan fertőzött lehet. Védőoltás attól is függ, milyen területére utazol. Kötelező oltás nem kell máskülönben. Ha tengerpartra mész nyaralni, szintúgy nincs okod aggódni. Ha délre utazol felfedezőtúrára, úgy esetleg maláriatabletta ajánlott. Ha nagyon félős vagy, hastífusz ellen védőoltás.

Mikor arra jártam, semmit nem kaptam el. Ami azt illeti még egy utamon sem, pedig megjártam már néhány trópusi és egyéb országot.

2014. szept. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 The answer ***** válasza:
Mosd meg, főzd meg, hámozd meg, vagy felejtsd el - az utazók ezen alapszabálya az ételekre vonatkozóan minden kevésbé fejlett (higiéniai szempontból) országban betartandó. Mi mindig eszünk utcán is, valódi helyi ízeket kipróbálni, frissen készített (főzött és sütött ételeket fogyasztva) de még egyszer mondom, ennek ellenére sehol semmi bajunk nem volt. Még valami: JÉGKOCKA ugyebár szinte mindenhol csapvízből készül, így soha ne hagyd, hogy az italodba rakjanak ilyen országokban.
2014. szept. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Elég sok országban jártam, igen Mexikóban is. A többségükre az Útikönyvek azt írják, meg ne kóstold a csapvizet.

Ez egy baromság.

Ezek a cikkek és szakkönyvek úgy születnek, hogy évtizedek óta oltják egymásba az útikönyv írók a butaságot.

Vicc az egész csapvíz sztori, és a nagyobb városokra teljesen elvetemült dolog Mexikóban is azt írni, hogy a trópusi betegség melegágyai.

Lehet vannak isten héátamögötti részek, ahol talán tenyészik malária, lehet vannak elzárt tavak, amitől fosást kaphatsz, de hazudna mindenki, aki azt mondja, a turista központok ilyenek lennének.

2014. szept. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszotokat! Remélem igazatok lesz és semmi gond nem lesz majd :)
2014. szept. 27. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!