Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » "Harmadik országba" érdemes...

"Harmadik országba" érdemes egyáltalán utasbiztosítást kötni (főleg egészségügyi ellátásra)?

Figyelt kérdés

Costa Ricáról és Kolumbiáról lenne szó, és azért kérdezem, mert az oké, hogy itthon megkötök valami extra drága harmadik országos biztosítást, na de szerintetek (ill. aki már járt ott vagy aki biztosítós, főleg attól kérdezném) egy ilyen országban is elfogadnak magyar papírokat vagy magasról tesznek rá?


(ugye még nagykövetség sincs, én személy szerint egyáltalán nem vagyok biztos abban, hogy foglalkoznak ezek bármilyen magyar papírral, de azért örülnék, ha valaki akár tapasztalatból meg tudná válaszolni)


Ilyen országban hogy működik, ha valaki netán kórházba kerül? (az ottaniak mondják, hogy létezik állítólag egy elég luxus színvonalú kórház, csak nekik is őrült drága, ott is csak a felső réteg engedheti meg magának, de akkor az átlagos embernek hogy működik az eü-ellátása?)



2015. aug. 24. 06:48
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
19%

Kedves kérdező, nyugi, az előttem szólókkal örök vitánk van.

Csak hogy tudd, nekem nem érdekem a biztosítás kötés, mert nem vagyok ilyen vállalkozásban érintett, viszont sz.rrá utazom az agyamat, lehetőleg kevés pénzből, és szanaszét a világban.

Mondanom sem kell, biztosítás nélkül.


Ezzel szemben kommentelgetnek itt olyan emberek is, akik alapvetően nem is utaznak, vagy ha nekiindulnak, akkor azt utazási iroda és biztosítás nélkül el sem tudnák képzelni. (Megjegyzem, véleményem szerint nyelveket sem beszélnek, sőt inkább csak otthonról ismerik a világot).

Nos, a két díszpintyet látod feljebb, amint a százalékomra hivatkozva fikáz.


De ettől függetlenül még mindig állítom, a világ biztonságos hely, és csak a nyuggerek kötnek biztosítást. Nekik viszont erősen ajánlott.

2015. aug. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
73%

Ennél nagyobb balgaságot nem is írhattál volna...


3 idegen nyelven beszélek tökéletesen (angol, német és spanyol).

Folyamatosan utazgatok.

Sosem utazási irodával, saját szervezés mindig.

MINDIG KÖTÖK BIZTOSÍTÁST.


Szerintem, te egy nagy kamus vagy, aki osztja itt az észt, és leszól mindenkit, aki normálisan gondolkodik.

2015. aug. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
74%

Nyuggerezőnek üzenem: Többet tartózkodok külföldön mint te. Ennek eredményeképpen már eddig kb. 3,5 millió forintot hagytam volna kórházban biztosítás nélkül (Ebből 1,5-et Olaszországban, 200e Ausztriában, 600e Svájcban, 400e Szlovákiában, 800e-t Franciaországban. Szerintem nem kérdés, hogy jobban jártam-e az eddig kb 500e-ft költött biztosítással. Annyira már csak vagy jó matekból, hogy kiszámolhatod.

Munkatársam több milliót hagyott volna Tunéziában egy hónapos kórházi ápolás alatt.

Igen.. te meg menjél Costa Ricába biztosítás nélkül :) Ugyan már, semmi bajod nem lehet.

2015. aug. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Nekem olyan valamennyi országban érvényes biztosításom van, ami évi 10 ezer, bármikor lemondható. Európán kívüli utazásnál érdemes valamilyet kötni, mert vannak helyek, ahol a komolyabb ellátást meg sem kapod, amíg vagy bankszámla alapján nem igazolod, hogy van elég pénzed vagy nem mutatod be a biztosításod.
2015. aug. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló, melyik biztosítónál van ilyen? Vagy bankkártyához tartozik?
2015. aug. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Ilyen harmadik vilagbeli helyekre teljesen felesleges. Valami 15 dollart fizettunk egy ecudori ER ellatasert es 1 dollar volt a gyogyszer.
2015. aug. 29. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
én is arra jutottam, hogy felesleges, sztem kiröhögnek,ha ott lobogtatom nekik a magyar papírt. az meg a másik, hogy azt is kiderítettük, hogy létezik olyan megoldás, ami kb nálunk is, azaz fizetni a havi tök minimális összeget, hogy biztosítottnak minősüljön az ember, és onnantól kezdve nincs probléma, és az legalább helyi és ismert. Úgyhogy sztem ez lesz. köszi
2015. aug. 29. 07:17
 18/19 anonim ***** válasza:
Ezzel az a baj, hogy jól hangzik, de egyik kórház sem fogja azt bevállalni a világ végén, hogy puszira ellát, hogy majd aztán állítólag, egy olyan országból, aminek eddig a létezéséről se hallott majd kifizetik. Nem. Te szépen fizetsz, kapsz egy számlát, és akkor azt majd itthon bemutatod és biztosítódnál eldöntik, hogy fizetnek-e. Lehet, hogy a modern világban ez nem így megy, de Kolumbiában aztán magyarázhatod, hogy az EU-ban hogy szokták, leszarják. Na meg, ha nem spanyolul magyarázod, úgy se érti senki. A pénzt értik.
2015. szept. 13. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ezzel persze nem azt mondom, hogy nem kell biztosítás, mert ha van és mégis ki kell fizetned, legalább van rá esélyed, hogy aztán majd egyszer visszakapod az árát, vagy legalább egy részét. De ilyen harmadik országokkal ez tényleg úgy van, hogy így is, úgy is fizetned kell akkor és ott.
2015. szept. 13. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!