Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Egy európai embernek mire...

Egy európai embernek mire kell figyelni Dél-Amerikában?

Figyelt kérdés

Akár oltásokkal kapcsolatban, akár oltások nélkül vagy azzal együtt is betegségekkel kapcsolatban, a hétköznapi életvitellel kapcsolatban, stb?

Mi az, ami nagyon eltér és mi az, ami váratlan gondot okozhat egy európainak, ha huzamosabb időt ott tölt?

(nem az őserdőről van szó, hanem nagyvárosról, de tény, hogy trópusok ...)


2016. febr. 14. 13:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Én az egyetemi csoporttal voltam Brazilia-ba. Első nap bolyongtunk Rio-ba, kajákat kóstolgattuk, én beszélek portugálul, értettem, hogy mit mondanak az utcai árusok, a többiek viszont nem, tehát megettek mindent, én is, viszont nekem erős a gyomron, de nekik nem, még alig múlt dél, mikor páran elkezdtek nagyon vizslatni körbefelé. Kérdezem tőlük, hogy mi a baj, mondják hogy furcsán fáj a gyomor, de már zübürög is, wc-t keresnek. Pont volt a közelben egy nyílvános toalett, de mivel nem a belvárosban voltunk, így nem kell mondani, hogy nem a legtisztább hely volt. Egymásra szakították az ajtót, néhány emberkének felül is visszaköszönt a kaja, én meg kacagtam :) Oltásokat kaptak a többiek, nekem nem kellet, immunens vagyok a dolgokra.


B6-ot nem árt adagolni, meg valami gyomorerősítőt, ha utcán akarsz kóstolgatni, amúgy nem tudom, hogy van e ilyen készítmény, nekem soha nem volt rá szükségem. Arra figyelni kell, hogy vannak olyan helyek, környékek, ahol nem látnak szívesen. Pár sráccal bemászkáltunk a nyomornegyedekbe szétnézni, viszont tolni kellet egy kis pénzt egyik másik helyen, hogy ne késeljenek meg és éppségben visszaérjünk a szállodába.

2016. febr. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!