Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Saő paoloba, Braziliába...

Saő paoloba, Braziliába utaznék. Volt valaki ott? Hasznos tanácsok?

Figyelt kérdés
2016. márc. 5. 17:23
 1/2 anonim válasza:
16%
A világ legveszélyesebb városa. A legtöbb a rablás. Az ingeden ne legyen zseb, mert letépik az utcán.
2016. márc. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
90%

On:Kedves Kérdező!

Próbálok rövid lenni...

Már majdnem 20 éve élek Braziliában, pontosabban Sao PaUlóba.Mint minden nagyvárosban, természetesen itt is a megfelelő elővigyázatossággal kell járkálni.Mivel Te (a kérdésed alapján) utazás céljából jönnél ide,ezért a következőkre szeretném felhívni figyelmed:

-Ha lehet ,többen menjetek!(minimum 2-3 fő.), gondolom férfi vagy, ellentétes esetben férfi jelenléte "melegen" ajánlott.

-Erősen ajánlom, hogy a külvárosba NE menj(etek) be.(itt főként a favelákra gondolok...)Még a helyi barátaim(akik közül némely fekete) is kerülik őket...

-A reptérről ajánlott taxival bemenni a városba.Még van mondjuk valami busz, én kb 3 évente megyek Mo.ra, ilyenkor inkább taxizok...

-Az éghajlata nedves meleg(szubtrópusi), decembertől kb márciusig akár naponta eshet délután az eső, és itt az ernyőd dísztárgyi szerepet játszik, ezért elsőnek azt ajánlom, hogy májustól augusztusig látogassátok meg a várost. Ilyenkor elfogadhatóbb a hőmérséklet(kb 24 fok nappal) , és az eső is ritkábban esik.

-Ne béreljetek kocsit ha elsőnek jártok az országba.Én kb egy évig figyeltem az ottani szokásokat, majd csak azután merészkedtem volán mögé.

Kb ennyi az elsődleges tanácsokból.És most egy kis személyes tapasztalat:

Sao Paulóban nagyon nagy különbség van a szegények , és a gazdagok között.Mintha elnyelték volna a középosztályt-.Van, hogy a belvárosban gyönyörű felhőkarcolók, parkok, különböző szirszarokkal körülvéve...Világmárkák, Luxusautóboltokkal( ez főként Moemas, illetve Higienopolis városnegyedben fordul elő, és mellette egy pár utcával kartondobozokban alvó családok, kik örülnek ha kapnak valami rovarokat...

A belváros(Luz,) zajos, és eléggé szennyezett a levegő.Nagy a tömeg. Látnivalók:Sao Pauloi Filharmónia(Sala Sao Paulo), Luz vasútállomás,Jardim da Luz, Pinacoteca

-Függően attól, hogy milyen érdeklődési körötök, olvassatok utána a neten, hogy mik vannak, itt egy pár példa:

Mercado Municipal- nagypiac.Itt minden van .Ha gyenge a gyomrotok ne egyétek tele magatokat helyben sütött cuccokkal, mert megeredhet a pocakotok.

Itt van mindenféle egzotikus gyümölcs(legtöbb import), amikről a neten se hallottatok.

-Állatkert (sajnos ez a külvárosban van)- nagyon szép, Jacaranda fákkal tele, egy félnapos séta

-Ibirapuera park

-Botanikuskert(az állatkerttől nem messze)


Közlekedési eszköznek elsősorban a metrót tudom ajánlani a taxin kívül.Olyan dugók vannak nappal, hogy az Andrásy út ahhoz képest elhagyatott utca.


-NE öltözz feltűnően egyáltalán.Férfiaknak:Rövidgatya, flip flop, póló, trikó, vagy rövidujjú ing.

Ékszer, okostelefon, drága napszemüveg(!), fülhallgató, stb. NUKU

-Ne viselkedjetek feltűnően.Próbáljatok beleolvadni a környezetbe

Ha utólod a rovarokat, elítebb szállodákba hálj.


Egyéb kérdésre is szívesen válaszolok!

További szép napot

2016. márc. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!