Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Aki járt már Brazíliában,...

Aki járt már Brazíliában, azon belül Rióban, mesélne nekem a helyről, az emberekről, a tapasztalatairól, úgy mindenről?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok lenne értelme oda költözni? A nyelvet már tanulom, de azon kívül beszélek angolul, németül, és egy keveset franciául és spanyolul is. Egyébként Brazíliában pontosan melyik nyelvet tanuljak: a portugált vagy a brazíliai portugált értik meg jobban? Egyelőre mind a kettőt tanulom, de könnyebb lenne csak az egyiket, amelyiket jobban megértik.

2016. máj. 25. 11:50
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

"Egyébként Brazíliában pontosan melyik nyelvet tanuljak: a portugált vagy a brazíliai portugált értik meg jobban?"


Ne már.. szerinted? Komolyan nem értem, hogyan juthat eszedbe, hogy BRAZÍLIÁBAN nem a BRAZIL portugál a hivatalos.. hiszen már a nevében is benne van :D


Nem jártam még ott, de jövő hónapban megyek, szívesen mesélek utána, ha érdekel.

2016. máj. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon érdekelnének a tapasztalataid. :) várom majd hogy elmeséld. Ami a nyelvet illeti, olvasgattam róla a neten és nagyon összezavart. Valaki azt írta, hogy spanyolul kell beszélni, más meg hogy meg se próbáljunk spanyolul beszélni a helyiekkel, mert utálják. És sok helyen a portugált írták a brazíliai helyett, mert hogy értelmesebb simán portugálul beszélni velük. Remélem így már érthetőbb é vált, miért kérdeztem rá. Nem vagyok buta, se gyenge elméjű, csak összezavartak, amit összehordtak itt a neten.
2016. máj. 26. 09:20
 3/6 A kérdező kommentje:
Jah, és még annyit, hogy hivatalos nyelvként mindenhol a sima portugál volt feltüntetve.
2016. máj. 26. 09:21
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én annak idején kimentem Brazíliába, idehaza árvaházban nőttem fel, szörnyű gyermekkorom volt, viszont éveken át tanultam portugálul, mert mindig Brazíliába akartam költözni. A nyelvvel semmi problémám nem volt és hamar átálltam a brazílra. Kimentem, de a pénz hamar elfogyott, így dolgoznom kellet, egyre lentebb csúsztam, és nagyon kevés pénzt kerestem. Hamar a favellákban kötöttem ki, de szerencsémre európaiként befogadtak, eleinte szörnyű volt, de ahogy elkezdtem elfogadni, hogy nem tudok változtatni a dolgokon, attól kezdve már kicsit boldog voltam ott. Maradt a nyomor, de megtanultam együtt élni ezzel, és élvezni az életet ott. Majd két évtized után sikerült kiszakadni, amikor egy magyar házaspár segített hazamenni Magyarországra.


Most ez kicsit hülyén fog hangzani, de leszámítva azt, hogy nyomorban éltem hosszú évekig, nem volt annyira rossz, az emberek ott is boldogok voltak, ők elfogadták azt, hogy szegénynek születtek és nem agyltak ezen, ott is voltak bulik, összejártunk, és furcsa volt, de befogadtak hamar, segítettek, adtak enni stb. Viszont amikor lett kiút, akkor léptem.

2016. jún. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
93%

Szia! Én nyaralni voltam Rioban, de nekem csalódás volt, egyáltalán nem találtam olyan mosolygósnak és vidámnak az embereket, sőt.. Bár tudtommal most sok gondjuk van, gazdasági válság, politikai instabilitás stb.

Voltam egy szigeten is, Salvador de Bahia környékén, ott már egész más volt a helyzet, mindenki nagyon kedves és közvetlen volt, de ott a turistákból élnek, szóval nem lehet belőle következtetni.

2016. jún. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Szia!

Én 2013 októberében voltam kint 2 hetet, majd 2014 januárjától március közepéig.

Nem beszélek portugálul, de a férjem tanulta és azt hiszem a kiejtésben van a legnagyobb különbség.

Kétszer voltam Rióban, nekem akkora élmény volt, hogy azóta is bármikor visszamennék, sőt! Ha tehetnénk, ki is költöznénk!

Ami jó: az emberek kedvesek, közvetlenebbek sztem, mint itthon. Őket nem zavarja, hogy a lakásuk nem modern, nem a legjobb ruhákban járnak. Annak örülnek, ami van. A gyerekeket imádják, számomra túl szabadosan nevelik. De ez alapból igaz rájuk. Teljesen más a kultúra, szinte szabályok nélkül élnek. Ebben lehetne kicsit tanulni tőlük, talán nem lenne ennyi depis ember.

A város szép, már csak fekvéséből adódóan is. A strandok közül nekünk az Ipanema jobban tetszett, mint a híres Copacabana. A cukorsüveg hegy és a Krisztus szobor alap, nekem megunhatatlan. De érdemes elsőre fizetett városnézős útra menni, nekünk az első ilyen 10-16-ig tartott és az árban minden benne volt. A favellákat csak a buszból láttuk, de igazából mindenhol van, nem csak Rioban...

Ami nem tetszik: a parttól két utcányira már nyomor van, ami felkavaróló. A szállodák az európaiakhoz képest min. 1 csillaggal rosszabbak. A wc-kbe elvileg nem dobhatod bele a wc papírt, hanem csak a kukába. Hát, ezt mi nem tartottuk be...

Ami nekem fura volt, hogy tényleg óriási kontraszt van a szegény és gazdag részek között. Valahogy itthon ezt máshogy érzekeli az ember... Minket soha semmilyen attrocitás nem ért, talán a gyerek miatt is.

A megélhetés, a lakásárak, a ruházkodás jóval drágább volt, mint itthon. Ami olcsó: cigi és az üzemanyag.

Az embereknek tényleg a vérükben van a tánc, nincsenek gátlásaik, ha zenét hallanak már nyomják is!

Nem zavarja őket, hogy ducik, ugyanúgy felvszik a tangát. :-)

Szóval teljesen más kultúra, minden szempontból!

Ja, gyönyörűek a fogaik és a nők haja is bámulatos! Még a parton is ápolják valamivel fürdés után. Náluk a család, a buli az első, a pénz csak ahhoz kell, hogy ezekre költeni tudjanak.

Mivel volt szerencsém egy karnevált is átélni (nem a rióit sajnos), az is nagy élmény volt! Viszont rájöttem, hogy a táncosok többsége nem nő... Nagyon sok a travi, a szilikon és a drogos.

Nem tudom mennyire vagy édesszájú, de ha kimész mindenképpen kóstold meg a torta Holandesát és a pastelt - ez van sós is.

Bocs, ha nagyon összevissza írtam le az élményeimet, de még 2,5 év távlatából is akkora hatással vannak rám az emlékek... Brazília egy különleges ország, amit sztem mindenkinek látni kell!

Ne legyenek elvárásaid ha mész, mert erre nem lehet felkészülni!

2016. júl. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!