Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Hol találhatok dél-amerikai...

Hol találhatok dél-amerikai álláshirdetéseket?

Figyelt kérdés

*A spanyolt középfokon beszélem.

*Angoltanár vagyok. Kint is azt csinálnám. (Nyelviskola, magán, óraadó)

*Kizárólag nagyvárosba mennék.


Megbízható oldalt keresek, egyelőre csak tájékozódás céljából.


Önkéntes munka NEM érdekel.


(Azért Dél-Amerika, mert tetszenek a latino kultúrák, és egyre jobban érik bennem a gondolat, hogy dobbantsak ebből az országból - és úgy általában Európából is)



2016. jún. 7. 12:37
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Mit tud nyújtani egy magyar kőműves / villanyszerelő / mosogatófiú / pincér, amire egy ír / angol / holland nem lenne képes?

Mit tud egy magyar orvos / nővér, amit egy norvég / német / stb. nem?


Egyébként már csak az itteni válaszok döntő részéből is kiolvasható, miért akarok innen elmenni: kicsinyes, kishitű, akadékoskodó, féligazságokat puffogtató ország. Mondanám, hogy ne általánosítsunk, de ugye krízis van ;)


ps. Venezuelában valóban krízis van (amit az USA idézett elő a szaudi szerződéssel és a palaolaj kitermelés beindításával), Kolumbia egyes részein valóban 40 éve polgárháborús helyzet van, és valóban vannak olyan területek, amelyek valószínűleg elég veszélyesek. De ha jól tudom Izlandon szintén államcsőd volt, a mellettünk lévő Ukrajnában is halomra lövik egymást, és a Budapest szívében lévő Népszínház utca még fényes nappal sem életbiztosítás.

Ugyan még nem voltam Dél-Amerikában, de van annyi rálátásom a dologra, hogy meg tudjam ítélni, mi a veszélyes. Valamint rendelkezem azzal a szupermen-szerű képességgel is, hogy külön tudjam választani az általánosító propagandát, a gazdasági adatokat, és a valós élet eseményeit. Lehet, hogy pl. Uruguayban alacsonyabb a GDP, viszont ha jól tudom, nem onnan menekülnek el tömegével az értelmiségiek az élhetetlen közéleti/politikai atmoszféra és a béka s*gge alatt lévő fizetések miatt.

2016. jún. 7. 18:41
 12/17 anonim ***** válasza:

Egy csónakban evezünk! :)


Egy ideje én is hasonló terveket dédelgetek, viszont az igazság az, hogy nem anyanyelviként sokkal rosszabbak az esélyeid. A legjárhatóbb út Ázsia, pl. tudok magyarokról akik viszonylag könnyen elhelyezkedtek Thaiföldön, Vietnámban vagy akár Kínában angoltanárként csupán egy TEFL tanfolyam elvégzése után (lásd. www.tefl.hu; illetve [link] )

Nemrég voltam egy Délkelet-Ázsiát megjárt lány előadásán, aki szintén angoltanárként dolgozott Thaiföldön egy ideig.


Arról viszont sajnos ne álmodj, hogy innen Magyarországról találsz Latin-Amerikában tanári munkát... :( Egyrészt nem vagy anyanyelvi, ami már önmagában hatalmas hátrány, másrészt pedig a latinoknál sokminden személyes kapcsolatok alapján dől el, más szóval konkrét álláshirdetésre nem nagyon fogsz tudni jelentkezni ezekbe az országokba, főleg nem innen messziről, interneten keresztül. Ha mégis, azok többnyire ügynökségek álláshirdetései, kivétel nélkül anyanyelviek számára, és ez sajnos nem kikerülhető.


Egy dolgot tudok ajánlani, amit én találtam:

[link]

Ez persze szintén ügynökségen keresztül megy, illetve ha már tanárként van tapasztalatod, akkor számodra valószínűleg kevésbé releváns...


Abban az egyben biztos vagyok, hogy ahhoz, hogy bármennyi esélyed is legyen ezekben az országokban munkát találni, előbb ki kéne oda utazni.


Én azt látom, hogy nem angol anyanyelviként csak néhány országban van reális esélyünk (főleg Ázsia), Latin-Amerikában aligha. Ami a fizetett munkát illeti legalábbis.


Engem személy szerint iszonyúan felbosszant, hogy épp azoknak az embereknek van a világon a legtöbb lehetőségük ezen a téren is, akik már alapból a legfejlettebb országokban élnek. De mit tudunk ellene tenni...?


Mindenesetre mindenképp oszd meg, ha te jutottál valamire!

2016. jún. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Utolsó kommentelő vagyok :)


Magas szinten beszélek spanyolul egyébként, ismerek Mo-on élő latin-amerikaiakat egyetemről, korábbi munkahelyemről, illetve egyéb helyekről, plusz nyelvszakot végeztem egyetemen, tehát a kultúrában is eléggé otthon vagyok.


Náluk az emberi kapcsolatok köré szerveződik szinte minden, de sajnos nekem nincs latin ismerősöm, aki segíthetne angoltanítás terén. Anélkül pedig magyarként gyakorlatilag 0 az esélyünk Latin-Amerkában fizetett munkát találni.


Én így látom sajnos, persze bárcsak valaki rámcáfolna.

2016. jún. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:

Én is ilyesmire hajazok...


Szinte minden forrásból azt olvasom, hogy többnyire helyben, személyes interjú alapján, utolsó pillanatban vesznek fel angoltanárokat latin-amerikai országokban, valószínűleg ez az oka, hogy nincsenek konkrét álláshirdetések a neten.


Pl. itt egy kis szösszenet Costa Ricáról:

[link]


Én is beszélek spanyolul, de innen Mo-ról szerintem lehetetlen munkát szerezni Latin-Amerikában. Ha van elég félretett pénzed és vállalkozókedvű vagy, akkor felpakolsz és kimész valahova turistavízummal, majd ott elkezdesz munka után nézni.

2016. júl. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Azért szólj, ha te találtál közben valamit, szívesen csatlakozom a kalandhoz :-D
2016. júl. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Dél-Amerikában minden megvan, amire a helyieknek csak szükségük lehet. A magasabb szintű tudás is, úgyhogy az európai értelmiség már semmiféle előnyt nem élvez a helyiekkel szemben. Marad a vállalkozás, ahhoz meg alaposan kitömött pénztárca kell, mert enni/lakni kell addig is, amíg beindul a biznisz. Ráadásul vállalkozni a legtöbb országban csak permanencia definitiva birtokában lehet, annak megszerzése sem 5 perc.
2016. szept. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Végül sikerült?
2020. márc. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!