Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Utazni jobb, vagy itthon...

Utazni jobb, vagy itthon nyaralni?

Figyelt kérdés

Mindkettőnek vannak pozitív, és negatív oldalai:


Itthon nyaralás: Pozitívumként azt hoznám fel, hogy akiknek nincsen pénzük elutazni, vagy rosszul szoktak lenni utazás közben (bár ez manapság megoldható egy tablettával), azok is használóan kikapcsolódhatnak otthon úgy hogy szinte semmit nem költenek, és az utazással való stressz sem éri őket.


Negatívumként azt hoznám fel hogy egy idő után unalmas lesz, hiába csinál az ember új dolgokat.


Utazás: Előnyei hogy az embert rengeteg új élmény érheti, kiléphet az unalmas komfortzónából , távoli ismeretlen kultúrákat ismerhet meg. Új kalandokban részesülhet, új kihívásokban amellyel szintén feltöltöltődhet, és egész évben táplálkozhat belőle. Utazás sokkal jobban feltölthet bennünket, és egész életünkre szóló élményeket szerezhetünk. Olyan dolgokat próbálhatunk ki, emgedhetünk meg magunknak, amit otton nem.


Negatívumként az utazással járó esetleges stresszt hoznám fel, és a pénzveszteséget (bár úgy is lehet messzire utazni hogy az ne terhelje meg a pénztárcánk).


Az én véleményem szerint az embernek mindketőre szüksége van a természetétől fogva. Utazás sokkal jobban élvezhető és az utazási stressz is elkerülhető, ha a az ember úgy indul el hogy ő már nyaral, ő már pihen. Ezt úgy lehet elérni hogy az ember már 2-3 napja otthon pihent, nyaralt. Sokkal jobban feltőlt egy utazás, mint az otthon maradás, bár jó tudni hogy ez nem azt jelenti hogy az út során nem fáradunk ki. Ezért nyaralás után otthon ki kell pihenni a nyaralás fáradalmait. De az ember ezek után sokkal jobban fel lesz töltődve energiával, meg új élményekkel mintha egész nyáron otthon lett volna. Új emberként jöhetünk vissza, ehhez pedig csak arra van szükség hogy elhadjuk az ország, és a mi határainkat is.



2019. júl. 26. 08:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kezdjük ott hogy itthon nyaralni nem feltétlen olcsóbb. Egy hetes balatoni nyaralás árából simán el vagyok egy hetet Spanyolországban, Olaszországban, Görögországban, Montenegróban meg egy fél tucat másik helyen.
2019. júl. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 D. Brasco ***** válasza:
100%

Szerintem ehhez a kerdeshez nincs is értelme semmit sem írni,főleg ha az valakinek "nyaralás" hogy otthon van és nem csinál semmit!

"Negatívumként az utazással járó esetleges stresszt hoznám fel, és a pénzveszteséget "

Ez az utazási stressz meg......régen rossz ha te stresszbe vagy mert mész valahova!Ha az anyagi részét meg "veszteségnek" fogod fel akkor nincs is miről beszélni!

2019. júl. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"pénzveszteség"

- Tudod mi az igazi "pénzveszteség"?

Az a kaja amit drága pénzen megveszel minden nap, hogy a végén kisz@.jad.


"stressz"

- Tudod mi az igazi stressz?

Amikor -szorulásod van és- nem tudod kisz@.ni.


:)

2019. júl. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az itthon nyaralni alatt a belföldi nyaralást érted, vagy azt, amikor otthon ülsz a lakásodban, ahol az év többi 365 napját töltöd? Nagyon nem mindegy.


Szerintem belföldön és külföldön is érdemes elutazni, mert szuper élmény tud lenni mindkettő.


Az otthon ülést nem nevezném nyaralásnak. Nem rossz az, ha éppen nincs semmi dolgom és tudok pihenni, de az nem nyaralás, amit esténként munka után vagy egy átlagos hétvégén is csinálok. Engem nagyon hamar zavarni kezd, ha a szabadidőmben csak "pihenek", és hagyom halmozódni a házimunkát ahelyett, hogy elmennék valahova. A nyaralás nekem egy wellness hétvégénél kezdődik, nem ott, hogy két mosogatás között otthon olvasgatok. Az is kellemes program, de nem nyaralás.

2019. júl. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak is utazni. Imádom mikor új élmények, ingerek érnek.
2019. júl. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Otthon nyaralást nem úgy értettem, hogy otthon a házban hanem az országban, vagy a hozzád közel lévő helyeken pl. Medence, gyógyvíz, tavak, folyók stb... Én is valami miatt utazás párti vagyok, mert vannak olyan dolgok amik nincsennek a hazánkba. Például a tengeri klíma... Meg valami miatt sokkal jobban érzem magam egy külföldi nyaralás után, mint egy hazai után. Sokkal gazdagabbnak érzem magam, pedig saját magam és az országom természeti illetve építészeti kincsei is csodálatosak...
2019. júl. 26. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!