Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Szeretnék Amerikába költözni,...

Szeretnék Amerikába költözni, mi kell ehhez? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Előre szeretném veletek közölni hogy ez egy kicsit hosszú lesz, aki itt marad annak köszönö előre szeretném veletek közölni hogy ez egy kicsit hosszú lesz, aki itt marad annak köszönöm.


Szóval, már régóta ki szeretnék költözni Amerikába, leginkább Manhattanbe vagy Miamiba, azt még nem tudom, de ezt a kettőt szeretném elérni, leginkább Miamit, szóval róla lenne pár kérdésem.

Mi kell ahhoz hogy kijussak? Milyen jó kint a megélhetőség, pénzkeresési lehetőség? Mennyire könnyű kint elhelyezkedni munkahelyileg és mennyire könnyű kint albérletet találni? Kint drágák az Albérletek és az egyéb dolgok? Jól fizetnek kint? Elején úgy gondoltam hogy szobát bérelnék valami jó helyen és úgy futnék neki a “Nagyvilágnak”

Természetesen úgy mennék ki, hogy angol nyelvtudásom lesz, és gyakorlom a spanyolt is, mert úgy tudom kint rendegeten vannak spanyol nyelvűek.

Így utoljára megjegyezném hogy tudom hogy sok pénz kell már amúgy is a repülőjegyre meg az egyéb dolgokra, de leginkább azért be kellene hogy mennyi kéne? Mert valakinek már a félmillió is sok valakinek a 2 millió kint a kevés ha értitek hogy értem.

Ha negatív hozzászólások is érkeznének akkor azokhoz annyi kérésem lenne, hogy kultúráltan legyen megfogalmazva légyszi :D

Előre is köszönöm a válaszokat (remélem lesznek) :D

18l



2019. júl. 30. 17:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Leginkább egy jó munkahely kell. Szerezz egy jó diplomát Európában, helyezkedj el egy olyan amerikai cégnél, ahol jók az előrelépési lehetőségek és küzdd fel magadat egy olyan szintre akár technikai, akár vezetői pozícióban, hogy reális legyen legalább egy időszakos munka Amerikában.
2019. júl. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Olvass utána annak, hogy milyen feltételei vannak a vízum megszerzésének. Nem lehetetlen, de nagyon sok pénz és idő, hogy egyáltalán el tudj indulni.
2019. júl. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
29%
Reinkarnáció az egyetlen esélyed. Vagy 2-3 versenyképes diploma. De elnézva az írásod az nem opció.
2019. júl. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 D. Brasco ***** válasza:
21%
Ezt tenyleg muszaj minden héten megkérdezni legalább hatszor,hogy a nulláról hogy jutok ki az usába!?Röviden tömören:sehogy!Legalabb is legalisan biztosan nem!
2019. júl. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
0%

Nem tudom hány éves vagy, de szerintem nagyon fiatal. persze ez nem baj. A világot az álmodozók viszik előre és a realisták üzemeltetik :)

Szóval nyelvtudás nélkül el ne indulj. Ha tetszik egy hely, rákattantál, akkor szerintem mielött odaköltözöl, nem árt, ha elötte legalább pár hetet már eltöltesz ott vagy a környéken, mint túrista vagy diákmunkás és felméred, hogy valóban olyan csillogó-e, mint ahogy képzeled. USA-ba nagyon sokan mennek ki nyáron dolgozni (tipikusan táboroztatni) és a munka után általában utazgatnak még pár hetet hazajövetel elött. Több ismerősöm is volt már így kint, ha jól emlékszem 7-800ezres a "belépő". Ez arra is jó, hogy a nyelvtudást használhatóra fejleszd és a későbbiekben valóban tudj munkát vállalni.

Aztán az se árt, ha van olyan szakmád, amit el lehet adni.

Kijutni, mint munkavállaló, valóban multival a legegyszerűbb, mert ha sikerül felkapaszkodnod, akkor van esélyed átkérni magad valami ottani "telephelyre"

Egyébként az USA nagyon védi a munkaerőpiacát, érthető okokból. Szóval zöld kártyát kapni "csak úgy", nem egyszerű. persze van rá lottó. Valakik azt is megnyerik :)

De olyat is lehet, hogy tanulni mész ki vmi olcsóbb egyetemre és akkor tanuló vízumod lesz. Az a pár év/hónap elég is arra, hogy aklimatizálódj és beilleszkedj.

Az, hogy szobát bérelsz "valami jó helyen", na azt felejtsd el. Szobát bérelni jó helyen az drága. Ha valaki alulról akar feltörni, az ritkán kezdi "jó helyen" :|

2019. júl. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
A felkészülés egyik lépéseként helyezkedj el és próbálj meg tartósan nagy tempóban dolgozni napi 9 órát. Bármit, sőt, minél kevésbé előkelő, annál jobb (éttermi hulladéktároló kilapátolása például). Morgás nélkül, a munkatársak lazulását nem irigyelve, sőt, mosolyogva.
2019. júl. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
30%

Tanulj, legyen nagyon magas képesítésed, legyél profi a szakmádban. Keress egy multit, ahol dolgozhatsz lehetőleg amerikai gyökerekkel. Amennyiben kimagaslóan teljesítés, úgy felfigyelhetnek rád, belső pozíciókra tudsz pályázni és talán áthelyeznek Amerikába, bár hozzáteszem ott is a helyieket részesítik előnyben. Perfektül kell beszélned angolul, a szakmai nyelvet is.

Különféle vízumokkal kint tartózkodhatsz kis ideig, de a tartós letelepedézhez zöldkártya kell.

Rohadt drága kint az élet, ott nincsen olyan szociális háló, mint itt, pl eü biztosítás kell kötni, különben egy kisebb orvosi beavatkozás is milliókba kerülhet. Az ingatlanok és a albérlet se olcsó, sőt..

A spanyolt inkább a déli államokban jó tudni, de nem árt, ha ezt is felső fokon beszéled vagy pl a franciát, esetleg németet a kereskedelmi kapcsolatok miatt. Sőt igen keresett a kínai nyelvtudás is.


Az hogy jól fizetnek-e kint.. Függ a munkakörtől, mert ott is vannak alulfizetett munkák, és egy céges irodista se kaphat olyan magas bért, mint mondjuk egy értékesítő vagy kereskedelmi igazgató.


Vannak ilyen témájú blogok, pl a határátkelőn is vannak amerikai magyarok beszámolója. Esetleg velük felveheted a kapcsolatot, és pontosabb választ kapsz a kérdéseidre.


Mondjuk munka szempontjából határozottan előnyt jelentene egy amerikai diploma, csak a tandíj több millió forint.

2019. júl. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%
Na, mikor indulsz?
2019. júl. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A diplomát itthon végezném el, valami számítógéppel kapcsolatos dologban gondolkodom, mert manapság a technológia beszél. Köszönöm azoknak akik rosszindulat nélkül válaszoltak.
2019. aug. 1. 00:41
 10/12 anonim ***** válasza:

Az nem mindegy mit dolgoznal kint.

Ird le milyen munkakra gondoltal mert van amibol meg az amerikaiak se elnek meg, nemhogy kulfoldi aki 0-rol indul.

Leirod nekem es helybol megmondom megelsz e belole vagy sem :D

Alberlet draga. Az embereknek az alberlet a legnagyobb kiadas.

Spanyolul akkor erdemes tudni ha epitoipartban dolgozol vagy takaritasz, farmon melozol, stb.

Ha pl korhazban dolgozol akkor elony de nem feltetel es nem fizetnek tobbet ha beszelsz valami nyelvet.

Ha telefonos ugyfelszolgalaton vagy akkor lehet hogy tobbet kapsz ha angol mellett spanyolul is tudsz.


Nagyon sok penz kell a kezdeshez mert kell auto ami legalabb 2-3 ezer dollar ha valami mukodokepes autot szeretnel, arra biztositas ami draga mivel kezdo vezeto leszel usaban. Nekem egy oreg autora kozel 100 dollar volt havonta az elso ev es csak liability-m volt. Full coverage meg dragabb es altalaban ujabb autokra alapbol dragabb a biztositas.

2019. aug. 2. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!