Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mennyi ruhát vigyek 2 hetes...

Mennyi ruhát vigyek 2 hetes nyaralásra?

Figyelt kérdés

Sosem voltam még ilyen hosszú nyaraláson.

Görögország, jövő héten indulunk.


Nem a tengerparton süttetjük a hasunkat 2 hétig, az max 3-4 nap, lesz város nézés, múzeumok stb, meg a hotelben is lazulás.


Amúgysincs sok ruhám, nem vagyok egy shoppingmániás lány.


Ennyi ruhára gondoltam:

2 melltartó, 4 bugyi

1 papucs, 1 balettcipő, 1 sportcipő

2 rövidnadrág

4 "normális" póló, 1 "alvós/otthoni"

1 maxi, 1 mini ruha


Nem sok, nem kevés?

Gondoltam kéz-közt mosok majd.


2019. aug. 14. 22:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%

Nem akarlak megbántani, de szerintem kevés. Szerintem kéne még nadrágot és pólót vinned. Bugyidat mosni fogod? Mert én akkor is vinnék 14-et. Ruhát is vinnék plusz 2-3at. Melltartóból ia minimum hármat vinnék. És papucsot ott nyilván lehet kapni ha elszakadna az amit viszel de én a szandálból is kettőt vinnék. Ráadásul a fürdőruhát nem is említetted. Én abból is vinnék 1 bikinit és egy egybét...


Ja és egy hosszú nap után nem hiszem hogy lesz energiád mosni Görögországban. Készülj fel mindenre! Légy bátor és hidd el bármi megtörténhet. Szerintem többet vigyél.

Én amiket felsoroltam ahhoz is csapnék még dolgokat magamnak egyébként de a te döntésed.

2019. aug. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mossál majd.

Ennél azért több ruhát vinnék a helyedben. Görögországban ilyenkor nagyon meleg van, meg fogsz izzadni nap közben! Ha mentek várost nézni, a templomok többségébe csak fedett vállal mehetsz be (pl. rövid ujjú pólóban), erre figyelj. Van, ahol még a hosszú szoknyát is elvárják, bár ott általában adnak is kölcsön. (Aztán hogy azt van-e gusztusod felvenni, az más kérdés.)

2019. aug. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja és ott is biztos csomó szép ruhadarab van ha ott szeretnéd kivásárolni magadat akkor az előző válaszomat félig vedd csak figyelembe. #1 voltam
2019. aug. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez így elég szegényes... Én fehérneműt kétszer ennyit vinnék. Vigyél kényelmes szandálokat is, legalább kettőt. Még több ruhát is vinnék (nekem sok nyári ruhám van, szeretem őket). Mindenképp vigyél egy öltözet meleg ruhát, sose lehet tudni...

Amúgy mindenhol lehet mosatni, ilyen kéthetes utazásra én is úgy csomagolok, hogy legalább egyszer félidőben elküldöm a holmimat mosodába. Általában nem drága.


Mindezeken túl pedig érdemes feltölteni a ruhatáradat. Akár kinn, Görögországban. Vigyél több pénzt és vásárolgass bátran.

2019. aug. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Tavaly is görögben voltunk, de akkor csak 1 hetet.

Akkor is mostam kéz-közt, azzal nincs semmi bajom.


Mondtam hogy nincs sok ruhám, összesen rövidnadrágból és melltartóból is csak 3-3 db-om van.

Szerencsére nem vagyok izzadós, melltarót 4-5, nadrágot 6-7 alkalom után mosok (mármint nem 5 napig ugyanaz van rajtam, max 2 nap), tehát kb 2 hetente.

Bugyit naponta válltok, pólót is 1-2 napig hordok (szintén nem két egymást követő nap).

Cipőkből sincs sok, összesen 1 lábujjas papucs, 2 balettcipő, 1 telttalpú szandi (amit biztosan nem akarok vinni), 1 sportcipő, a többi téli.

Pólóból is csak kb 8-10 "normális" van, 3 "otthoni".

2019. aug. 14. 22:34
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Amit en vinnek:

10 db bugyi, 3 melltarto, 5 polo, 3 rovidgatya, 3 ruha, 1 farmer, 1 pulcsi a repcsire (en azon mindig fazom), 1 csinosabb lepel az estekre, 2 furdoruha, 2 strandruha, 2 szandal, 1 sportcipo, 1 magassarku, 1 papucs

2019. aug. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
37%

Nem tudom, hány éves vagy, de ha szeretsz vásárolni, ha nem, egy igazi nő nem élhet ilyen szűkös ruhatárral. Mindenképp szoktasd rá magad, hogy több ruhád legyen.

Ahogy leírod, nagyon spórolsz a mosással, de nem csodálom, ha kevés holmit gyakran mosol, hamar nagyon viseltesnek fognak látszani.

Őszintén javaslom, hogy fejleszd a nőiességedet, hosszútávon megtérül.

2019. aug. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

22 vagyok, 18 éves korom óta külön élek anyáméktól, albérletben.

Van egy kutyám is. Ha a fizetésemből levesszük az albi, a kaja, a kutyakaja, egyéb használati cikkek árát, kb 40 000 ft-om marad, amiből 20-at félre teszek tehá marad kb 20 000 a "szórakozásra". Tehát nincs sok pénzem, ami van azt meg nem mindet ruhára költöm az biztos. Normális ruháim vannak, nem viseletesek. De igaz, évente kb 1-2 hosszú nadrágot veszek, abból is a 8-10 000 ft-os kategóriát, többre nincs keretem.

2019. aug. 15. 10:15
 9/11 anonim ***** válasza:

Fehérneműből egyszerűen kényelmi okokból érdemes többet bedobni, úgyis alig foglal helyet, de másban nem kell a többiekre hallgatni. A ruha irreleváns dolog, legyen funkcionális és kész, engem kimondottan taszítanak azok a nők, akik szekrénnyi ruhatárral utaznak és egy két hetes útra 32kg-os bőrönddel mennek, majd ott is vesznek maguknak 3 cipőt.


Életemben kétszer vettem ruhát utazás alatt, Mianmarban egy longyit, mert az jelentősen megkönnyíti a templomozást, meg Marokkóban egy kabátot, mert sokkal hidegebb volt annál, mint amire számítottam.

2019. aug. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem értem miért lett lepontozva a válaszom...😒
2019. aug. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!