Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Melyik a megbízhatóbb helyek...

Melyik a megbízhatóbb helyek értékelése szempontjából, a Maps vagy a Tripadvisor?

Figyelt kérdés

vagy a Lonelyplanet? Esetleg valami más app/oldal?


Lehetőleg olyat keresek ahol relevánsak az értékelések és elkerülhetők jó hatásfokkal a "turistacsapda" területek (mint pl.Budapesten a Váci utca)


2019. szept. 1. 20:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
Egyik sem megbízható. Az hogy egy hely neked tetszik-e az egyrészről szubjektív, másrészről attól is függ hogy mikor jártál ott. Nincs olyan megbízható oldal aki megmondja 100%-osan, hogy téged ott milyen élmény fog érni. De persze, ha több iq-d lenne mint egy paszternáknak, akkor erre magadtól is rájöhettél volna.
2019. szept. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

elnézést, kérlek ne haragudj hogy ilyen ostoba vagyok :( mit tegyek hogy megfeleljek jobban Neked? :( annyira sajnálom hogy ilyen vagyok!!!

mit tanácsolsz?

2019. szept. 1. 21:24
 3/11 anonim ***** válasza:

Nagyon szubjektívek. Én a szállások többségénél látom, hogy nagyon fel vannak értékelve. Főleg itthon. Voltunk több helyen apartmanban országon belül, mindig magasan értékelteket, jól véleményezetteket választunk. Mégis sokszor rosszul felszerelt, gyakran kényelmetlen, vagy ősöreg bútorokkal berendezett lakásokba kerülünk. Gyakran a vendéglátók stílusa is hagy kívánnivalókat... Igazi Zimmer Ferik.

Olvass el több értékelést, főleg a negatívumokat. Ha többen megemlítenek valamit, az reális lehet, nem csak hiszti.

2019. szept. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Igazából pont az a lényeg, hogy több forrásból tájékozódj, különösen akkor, ha nem százas nagyságrendű véleményből àll össze a pontszám. Én is főleg az ismétlődő negatívumokra szoktam figyelni. Nekem nem tűnt úgy, hogy nagy probléma lenne a nagy szolgáltatók értékelési rendszerével, azt kaptam, amit vártam.


Egy komoly változó lehet: az adott hely személyzete. Kifogsz egy épp rosszabb kedvű munkatársat mondjuk egy 5/4,8-as értékelésű bisztróban, túl lassan rakod el a táskádba a magaddal hozott vizet a 33 fokos hőségben és már kész is a konfliktus, ami miatt soha többé nem térsz vissza az adott helyre.

2019. szept. 2. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2019. szept. 2. 06:56
 6/11 anonim ***** válasza:

Leírom a tapasztalatomat.

Eleg sok varosban jartam, 5 kontinensen, és foleg harmadvilagu orszagokban mindig megnezem.a tripadvisort vagy a Mapst.

Namármost a Tripen 4.6 csillagra osztalyozott etteremben olyan x.r volt a kaja, hogy egyfeszt azon agyaltam, hogy hol van az elso giroszos, hogy bekapjak ezerért valamk ehetõt.


Mãskor pedig egy lepontozott helyrol jottem ugy ki, hogy nyalogattam az ujjaimat.

Tehát mi a tanulság? Nincs garancia arra hogy te hogy fogod magad erezni egy adott helyen.

2019. szept. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Èn Németorzságban élek, így német oldalakon szoktam az értékeléseket olvasni.

Elöször is holidaycheck.de aztán booking, és még más oldalakat is alolvasok, ha már egy hotel igazán megtetszett.

(éttermek nem érdekelnek, mert ott ha nem tetszik kifordulok rögtön).


Ha 6 pont a maximum akkor:

Èn elöször a legrosszabb értékeléseket olvasom el, de nézem, hogy mikor írták öket, mert lehet egy hotelt közben felújítottak, és már évek óta nem írnak rosszat róla, de az értékelésben a régi rosszak még mindig lehuzzák a pontjait.

Aztán elolvasom a 4-5 pontos válaszokat, mert azok még egy jobb hotelben is reálisak. a 6 pontos válaszokat csak akkor olvasom el, ha részleteznek benne, személyes megjegyzéseket tesznek benne.


àltalában egy hotelnél kijön, hogy mi az amire sokan panaszkodnak. pl ha mindenhol ugyan arra panaszkodnak akkor biztosan azt is fogod kapni.


Èrdemes a facebook-n is megkeresni a szállodát, a nagyon jó szállodáknál szinte naponta posztolnak a vendégek képeket, és írnak róla. Mi most mexicoba készülünk, a szállodánk Fb oldalán napi 2-3 poszt van és mindenki csak iszonyatosan dícséri.

2019. szept. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A Bookingon szoktam keresgélni, most éppen Ázsiában.

Találtam egy szimpatikusnak tűnő középkategóriás hotelt, ahol jó néhány magyar nyelvű dicséret is volt arról, hogy mennyire megfelelt az igényeiknek.

Amikor elkezdtem a foglalást, akkor derült ki a számomra, hogy ebben a szállóban kizárólag "közös fürdőszobás" azaz fürdőszoba nélküli szobák vannak.

Tehát az, hogy egyeseknek ez megfelel és felértékelik, még nem biztos, hogy találkozik mások alapvető igényeivel.


Ugyanakkor találtam egy igen nívós szállodát pár utcával odébb, és hasonló áron.

A legelső -lehúzó- magyar nyelvű értékelés arról szólt, hogy a szálloda ugyan megfelelő volt (mint írta az ifjú lány) de "a személyzet angolja, nem volt tökéletes". Ezért lepontozta.



Tehát érdemes odafigyelni és minél többet elolvasni.

2019. szept. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a hasznos tanácsokat, ezeket figyelembe veszem. ,:)

amúgy Thaiföldre megyek, a miatt

2019. szept. 2. 20:09
 10/11 anonim ***** válasza:

aha, tehát harmadvilági, mint Brazília.


hát akkor a tripadvisor alapvetően kiszúrhatja a horribilis minőségű kajáldákat, de nézd meg,beszélj a helyiekkel ,ők hol esznek stb.

2019. szept. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!