Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Melyik országba "érdemes"...

Melyik országba "érdemes" költözni? Anglia (Skócia) Málta vagy valamelyik Skandináv ország? Esetleg Kanada?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkozunk a férjemmel, hogy szerencsét kellene próbálnunk külföldön; itthon sajnos nem jutunk egyről a kettőre. Itt megakadt a dolog. Nincsenek külföldi ismerőseink, így nagyon a közéletről nem tudunk tájékozódni, persze olvasgatunk, de más ott élő embertől hallani véleményt, vagy aki tájékozottabb mint mi. Egyelőre elméleti a kérdés, nagyon nem ástuk mélyre magunkat a témában


A kérdésben szereplő országok kerültek szóba, igazából ami fontos számunkra, a jó oktatás, normális iskola rendszer (van egy fél éves gyerekünk), illetve a munkahely keresés mennyire megy könnyedén (párom villamos mérnök, én utazás szervező vagyok, én beszélek angolul, párom kevésbé, neki folyamatban a nyelv tanulás)


Ha ti választhatnátok a fent említett országok közül, hova mennétek? Illetve mit tudtok róluk, magyarként mennyire nehéz a letelepedés, beilleszkedés?



2019. szept. 4. 13:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
Mi döntsük el, hogy nektek melyik ország áll kézre? Szépen gúglizzátok végig őket, időjárás, kultúra stb. Meg mondjuk azt se ártana megnézni, hogy hova mennyire nehéz kijutni.
2019. szept. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem azt kértem,hogy te döntsd el, tapasztalatokra lennék kíváncsi az adott országokkal kapcsolatban, olyan emberektől akik már jártak ott, vagy van némi fogalmuk az ottani életről.
2019. szept. 4. 14:52
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
Én elsősorban Kanadában néznék szét a helyetekben, ott még örülnek a "bevándorlóknak" és szeretettel fogadják őket, kapnak támogatást, etc. A világ második legnagyobb országa, és 30-40 millióan laknak csak ott. Máshol már tömeg van. Málta meg kettő négyzetcentiméter, 20 p átszelni kocsival az egészet, én oda tuti nem mennék, megőrülnék, hogy ilyen pici. És ott nem látsz zöldet, csak kaktuszt, engem az is zavar.
2019. szept. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

Málta kivételével mindenhol rettenet a klíma, legalábbis én utálom. Jártam az összes országban beleértve a legtágabban vett Skandivániát Feröerrel, Grönlanddal, Izlanddal. Összességében talán Svédország még a legjobb opció, de csak akkor, ha nyitottak vagytok és nem tartoztok azon emberek közé, akik szerint borzalmas dolog, ha származástól és szexuális beállítottságtól függetlenül mindenkit emberszámba vesznek. Az elején jól el lehet lenni csak angollal, de azért meg kell tanulni a nyelvet, amihez a svéd állam biztosít ingyenes nyelvórákat. Viszont angol felsőfok nélkül nem érdemes belevágni, ha nem valami csinovnyikmunkát akartok végezni, mert az minimum kell ha legalább egy multinál el akartok helyezkedni. A telek hosszúak és hidegek, viszont az oktatás jelentősen jobb, mint a magyar, legalábbis ha az ember nem a régivágású lexikális tudás megszerzését tartja fontosnak, személy szerint nekem kicsit túlzottan is praktikus, de ez egyéni vélemény. A szociális háló és az egészségügy kiváló, ami nehézzé tudja tenni a létezést, az az, hogy igazi, közeli barátokat szerezni nagyjából lehetetlen, sokkal inkább individualista a társadalom, mint akár a magyar.


Én nem igazán szeretem Európa nyugati és északi részét, de tény, hogy vannak komoly előnyei.


Málta szerintem klímáját tekintve az egyik legjobb ország, viszont inkább a szolgáltatószektor erős, mérnöki munka nincs szakmányban, illetve ízlés kérdése, hogy az ember szereti-e az ottani általános illetve közlekedési káoszt. Csak európai viszonylatban kaotikus amúgy, de erősen érezhető, hogy az ország kulturálisan Európa és Észak-Afrika között van félúton.

2019. szept. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2019. szept. 4. 15:56
 6/12 anonim válasza:
0%
Sehova nem érdemes elköltözni, mert minden országnak vannak hátülütői, úgyhogy inkább itthon a jobb, hiszen ez az ismert. Minden más lutri!
2019. szept. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
37%
Villamosmérnökként hogyhogy nincs nyelvtudas? Érdekes... Anélkül a szakmatokban elhelyezkwdni nem tudtok, az biztos. Ha neked az angol megy és gondolom ő is angolul tanul, akkor Anglia és Kanada jöhet csak szóba.
2019. szept. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ő oroszul tud, abból nyelvvizsgázott, de orosz nyelvterületre nem szeretnénk költözni :D


Nos, itthon nem igazán tudunk boldogulni, nem részletezem a dolgot, és tudom kint se kolbászból van a kerítés és persze mindenhol van valami "hátulütő", és még csak beszélgetünk róla, ha mennénk hova, stb.

Nekem Anglia szimpatikus lenne, majd meglátjuk hogy alakul :)

2019. szept. 4. 17:09
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Kanadában pontozási rendszer van, 2 hivatalos nyelvvel: egy folyékony angol meg közepes Francia, egyetemi végzettség, pár év munkatapasztalat egy hianyszakmaban elég ahhoz, hogy egyáltalán bekerulhess a poolba amiből választanak Majd. Onnantól meg verseny a többiekkel. Kanadában rengeteg diplomás ember van akik elvileg nehezen helyezkednek el. Britannia meg megváltozik a brexit után, senki nem tudja mi lesz.
2019. szept. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
47%

"Én elsősorban Kanadában néznék szét a helyetekben, ott még örülnek a "bevándorlóknak" és szeretettel fogadják őket, kapnak támogatást, etc. "


15 evvel ezelott talan nem utaltak ennyire a bevandorlokat. Tamogatast?? Milyen tamogatast?!

2019. szept. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!