Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Melyik országba "érdemes"...

Melyik országba "érdemes" költözni? Anglia (Skócia) Málta vagy valamelyik Skandináv ország? Esetleg Kanada?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkozunk a férjemmel, hogy szerencsét kellene próbálnunk külföldön; itthon sajnos nem jutunk egyről a kettőre. Itt megakadt a dolog. Nincsenek külföldi ismerőseink, így nagyon a közéletről nem tudunk tájékozódni, persze olvasgatunk, de más ott élő embertől hallani véleményt, vagy aki tájékozottabb mint mi. Egyelőre elméleti a kérdés, nagyon nem ástuk mélyre magunkat a témában


A kérdésben szereplő országok kerültek szóba, igazából ami fontos számunkra, a jó oktatás, normális iskola rendszer (van egy fél éves gyerekünk), illetve a munkahely keresés mennyire megy könnyedén (párom villamos mérnök, én utazás szervező vagyok, én beszélek angolul, párom kevésbé, neki folyamatban a nyelv tanulás)


Ha ti választhatnátok a fent említett országok közül, hova mennétek? Illetve mit tudtok róluk, magyarként mennyire nehéz a letelepedés, beilleszkedés?



2019. szept. 4. 13:36
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
85%

Saját tapasztalat alapján Finnország.

Szuper (ingyenes, az egyetemmel bezárólag) iskola rendszerük van, a gyermek születésétől 18 éves koráig kap (nem kevés) támogatást az államtól, nagyon barátságos nép, mindenki a kicsitől az idősig beszél angolul (a finn nyelvet egyébként nem olyan ördöngösség elsajátítani sem), tipikusan az a nép a finn aki a saját dolgával törődik, amíg nem ártasz neki, nem fog semmibe beleszólni.

Maga az ország csodálatos, földrajzilag hatalmas, viszont csak 5 millió lakossal, jut bőven mindenkinek privát szféra :) (ezt tiszteletben is tartják!) Nagy része erdő és tavak, sehol eddig nem éreztem olyan friss kristálytiszta levegőt, mint ott. A hideget bírni kell, hosszú és sötét a tél, viszont lehet északi fényt látni, ami egy földöntúli csoda!

Én bármikor visszaköltöznék, ha tehetném!

2019. szept. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Angliaban elek, en meg vagyok vele elegedve, nagyon jo karrier lehetosegek vannak, itt alap, hogy egy ev utan mar eloleptetik a dolgozokat. Az egeszsegugyi ellatas is ingyenes, ha mar benne vagy a rendszerben fuggetlenul attol, hogy van-e munkad eppen. Nyelvtudasilag sincs nagy elvaras, irodai munkara felvesznek tarsalgasi szintu angollal. Szerintem az orosz nyelv itt elonynek szamit, mert ritka es ki lehet tunni vele.

Az ugyintezes mesebe illoen egyszeru az otthoni burokraciahoz kepest. Ha kapsz egy hivatalos levelet, abban minden atlathatoan benne van, semmi jogi blabla. Ha kervenyezel valamit pl. adovisszaterites, es mondjuk azt igerik, hogy 2 het mulva a szamladon lesz, akkor nem neked kell 3 het mulva rajuk telefonalni, hogy mi van mar, hanem 2-3 nappal elobb kuldik.

Hatranya annyi, hogy a lakhatas meglehetosen draga, ahhoz, hogy felre tudjatok tenni 2 fizetes kell, mert egyet siman feleltek 2-en is, nemhogy 3-an. Skocia sokkal olcsobb, mi is gondolkozunk rajta, hogy felkoltozunk. Csak hat ott meg az idojaras nagyon depis.

2019. szept. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!