Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik europai...

Szerintetek melyik europai orszagban a legoszintebbek az emberek, hol a legnagyobb a vendegszeretet?

Figyelt kérdés

Nem arra gondolok amikor a pincer mosolyog Rad mert Nalad van a lové.


Hanem ahol eldugott helyeken meg kulvarosban is odateszik magukat hogy segitsenek, akar nyelvtudas nelkul is. Ahol nem bunkoznak, nem neznek ki mert turista/külföldi vagy stb.


A velemenyetekre vagyok kivancsi.


Szerintem Esztorszag es Koszovo. :)


2019. szept. 5. 10:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%

Koszovó mióta ország?


Nekem Hollandiával vannak jo tapasztalataim

2019. szept. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
2008 Ota😉
2019. szept. 5. 10:10
 3/12 anonim ***** válasza:
43%

"A helyi albán többség által egyoldalúan kikiáltott államot a világ országai csak részben ismerték el."


Tehagg a világ kb fele szerint ország, a másik fele -szerin nem 😙

2019. szept. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%

Nekem eddig a legjobb tapasztalatom Szentpéterváron volt. Nyilván egész Oroszországról nem tudok nyilatkozni. Segítenek, ha nem értitek meg egymást, akkor odahívnak valakit, aki beszél nyelvet. És ami a legfontosabb, teljesen önzetlenül, nem azért, mert várnak valamit cserébe. Pl. Közép-Dél-Amerikai országokban tapasztaltam, hogy kedveskednek, viccesek, odajönnek, de aztán három mondat után kiderül, hogy akar valamit, akár kéregetni, akár eladni. Gáz.

Európában egyébként sehol sem volt rossz tapasztalatom. Mindenhol normálisak voltak, ha kérdeztem valamit, ha útbaigazítást kértem. Volt, hogy el is kísértek.

USA is egy külön világ. Nagyon közvetlenek. Simán megszólít egy idegen az utcán, megkérdezi, honnan jöttél. Nagyon érdeklődőek, nyitottak. De elég felszínesek.

2019. szept. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
3%
A vendégszeretet meg az őszinteség két ellentétes dolog. Egy vendég mindenkinek csak púp a hátára, tehát azok a legőszintêbbek akik bunkók turistákkal, akik meg vendégszeretők azok kepmutatók.
2019. szept. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%
Albániáról nagyon jó a véleményem ebből a szempontból.
2019. szept. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%
@5 Nagyon sokan nem így vagyunk ezzel, én elég sokszor kísérgetek pro bono turistákat, mert jól esik megmutatni azt, hogy Budapest mennyire szép hely. Európán belül igazi vendégszeretet tekintetében nekem random albán falvakban voltak a legjobb élményeim. Európán kívül viszont még sokkal inkább igaz ez. Kazahsztánban, Tádzsikisztánban, Vietnámban vagy Mianmarban olyan vendégszeretettel találkoztam, mint Európában sehol. Oké, az mondjuk már inkább ijesztő volt, mikor a tádzsik apuka a 16 éves lányát akarta kiházasítani, de hát arrafele így mennek a dolgok.
2019. szept. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem Spanyolországban volt ezzel kapcsolatban a legjobb tapasztalatom. Legrosszabb meg Bulgáriában.


A vendégszeretet és az őszinteség nem egymást kizáró fogalmak, ahogy a bunkóság és a hazugság sem. Mellesleg a mímelt vendégszeretet engem jobban zavar, mint a bunkóság.

2019. szept. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

7

Te még saját magadnak is hazudsz.

2019. szept. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A vidéki Írország is egy igazi gyöngyszem ilyen szempontból. Mindenki köszön, megállnak beszélgetni csak úgy és ajánlanak környékbeli programokat.
2019. szept. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!