Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Extrém hideg ellen mivel...

Extrém hideg ellen mivel lehet védekezni?

Figyelt kérdés

Decemberben olyan helyre utazom ahol -25-35 fokok vannak. Hogy készüljek fel erre? Aláöltözet? Komoly kabát? Arcmaszk? Réteges öltözködés?


Nagyon megköszönnék pár jótanácsot olyan emberektől akik jártak hasonló körülmények között. -20 fokkal találkoztam már Magyarországon, de most -30 simán összejöhet, és nem szeretnék ráfázni, megfázni, lefagyni, megfagyni...


Nagyon köszönök minden választ!



2019. nov. 17. 10:22
 1/9 anonim válasza:
78%
Meleg nadrág, fölé még melegebb thermo nadrág, meleg zokni, bundás bakancs. A nadrágba begyűrve meleg pulóver, arra egy másik meleg valami, kabát és sál sapka. Többet nem tehetsz, azon kívül hogy folyamatosan mozogsz hogy keringés legyen a kezedbe, lábadba. A lábujjak ilyen -20 fokos hidegben könnyen elfagynak még meleg bakancsban is.
2019. nov. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Túra, sport üzletbe mennék és vennék speciális ruhákat.
2019. nov. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat!
2019. nov. 17. 11:19
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
-30 környékén a maszk már jó ötlet, de amúgy az még elég jól bírható. Nekem a legdurvább -55 volt, az már tényleg nagyon veszélyes, még a helyiek sem mentek pár percnél többre az utcára.
2019. nov. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Merre van ilyen hideg?
2019. nov. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Bundás hótaposó, síruha. A síruha alatt meleg aláöltöző: vastagabb pamut, még jobb a gyapjú. Fontosak a kiegészítők: valami jó usanka (bőr füles kucsma), azon nem fúj át a szél, vastag kesztyű, arcmaszk, nyakvédő.

Én egyszer egy váratlan lehűlés alkalmával egy délutánt töltöttem -25 C fokban a szabadban, nem túl meleg öltözékben. Rémes volt.

2019. nov. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 D. Brasco ***** válasza:
Ez a minusz 30fok annyira nem extrém.....stoval meg egy decathlonba is be tudsz vasarolni olyan cuccokat amik kellenek.
2019. nov. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Nomád értelemben lehet hogy nem annyira extrém a -30-35, de szeretnék úgy felöltözni hogy legyen egy minimális komfortérzetem és körbe tudjak nézni a környéken, ne csak a hotelszobában rohadjak :)


5-ös: Mongólia.

2019. nov. 17. 22:56
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
@8 Könnyen lehet mínusz 30 alatt is. Mongóliában nem januárban jártam, de voltam abban a hónapban más közép-ázsiai helyen és rettenetes volt. Gyakorlatilag a szél fúj előre a szétfagyott úton (járdára olyan nagyon sok helyen nem kell számítani), percenként koccannak az autók és mindenki seggrészeg, csak hogy annyira ne érezze a hideget. Kitartást hozzá :)
2019. nov. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!