Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mennyire megvalósítható? Mik...

Mennyire megvalósítható? Mik a tapasztalataid a külföldi munkával?

Figyelt kérdés
Jártam néhány országban, és van pár olyan hely ami annyira megfogott, hogy szívesen kimennék és dolgoznék ott egy ideig. Nem feltétlen a jobb életszínvonal/fizetés reményében mennék, hanem tényleg eltöltenék több időt egyes országokban, jobban megismerjem az országot és a kultúrát, úgy érzem kell egy kis kaland az életemben. Viszont azt nem tudom, hogyan kezdjek neki, mik azok a dolgok amiket előtte el kell intézni itthon. Kezdésként mennyi pénz szükséges?
2019. nov. 25. 17:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Mégis melyik ország lenne az?
2019. nov. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"Kezdésként mennyi pénz szükséges?"


Mihez? Mennyi időre akarsz menni? Milyen országba? stb.

2019. nov. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Elsö legfontosabb, hogy az országban lehet-e neked munkát vállanod csak úgy. pl USA-ba nem lehet. Oda csak speciális esetben adnak munkavállalásit...

Ha lehet, akkor mit akarsz dolgozni, és beszéled-e a nyelvet.

Ha találsz munkát mehetsz is. Amire szükséged van szállás minimum 1 hónapra. Ès a legfontosabb hogy mindig de mindig legyen nálad annyi pénz amiböl haza tudsz jönni. Akkor is ha átvertek, ha nem fizettek ki, ha akármi is van.

2019. nov. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Bocsánat, pontosítok!

Legszívesebben Prágába, Bécsbe és Spanyolországba mennék ki, Prágába és Bécsbe néhány hónapra gondoltam, nem több évre. Viszont Spanyolország annyira megtetszett, hogy akár több évre is eltudnám ott képzelni az életet.

2019. nov. 25. 19:24
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

Spanyolországban a legnagyobb a munkanélküliség (és ez nem vicc, nap mint nap olvasom a spanyol csoportban, hogy munkát keresnek kint lévő magyarok) és ha nem beszélsz spanyolul, akkor felejtsd el - kivéve, ha magas szinten beszélsz angolul és IT-s vagy , esetleg valami rendkívül keresett szakmád van.

Volt olyan magyar, aki hónapokig vergődött kint, végül a konzulátuson keresztül tudott csak hazajönni, mert annyi pénze sem volt, hogy hazautazzon. Pedig bármilyen munkát elvállalt volna.

2019. nov. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem beszélek spanyolul, de már elkezdtem tanulni. Nagyon szeretnék kint lakni
2019. nov. 25. 20:20
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy Spanyolországba csak úgy kimenj dolgozni, min. 4-500 ezer ft kell. Nem tudom, mennyit tudsz az országról - a turista látásmódon kívül, hogy szép, meg jó lenne ott élni - de egy havi albérlet min. 400 euró, + 2 hónapot le kell tenni kauciónak. Pl. Barcelonában ezért csak egy szobát kapsz - egy lakás havi díja 800-1.000 euró.

Ha nincs munkád, nem is nagyon adnak ki Neked lakást. Viszont ha nincs lakásszerződésed, akkor meg nem adnak munkát, és így tovább. Persze, ha valami rendkívüli szakképzettséged van, akkor könnynen találhatsz munkát - de ezt már írtam.

2019. nov. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 D. Brasco ***** válasza:
Bécs meg prága is teljesen felesleges ha nem beszéled az ottani nyelvet!A spanyolok meg mint mar irtak a legrosszabb hely az eu-ban mumka ügyben...szoval en ezt atgondolnam meg egyszer a helyedben....mert amugy csak kimész a habokra,aztan ha elfogy a pénzed meg jöhetsz vissza aztan annyi volt a "nagy álom"
2019. nov. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Spanyolországban akkora a munkanélküliség, hogy az ott élők nagyrésze sem dolgozik..
2019. nov. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!