Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Van itt valaki, aki önkénteske...

Van itt valaki, aki önkénteskedett már külföldön workaway vagy helpx-en keresztül?

Figyelt kérdés

Lenne pár kérdésem ehhez kapcsolódóan. Az utazásról, az ott töltött időről, illetve hogy mi alapján választott helyet, ilyenek.

Esetleg üzenetben is jöhetnek az élmények. :)



2019. dec. 12. 17:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Workawayt próbáltam, childcareként volt meghirdetve Lengyelországban, kiderült hogy az is a munkaköröm része lett volna hogy apukát heti háromszor lecidrizzem és ezt a nőci adta elő. Húztam is onnan. Azóta inkább freelancer munkákkal próbalom az utazásaimat olcsósítani. Ahhoz csak net kell és nem kell más embereken függeni.
2019. dec. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
#1 remélem, ezt megírtad az oldalon visszajelzésnek...
2019. dec. 13. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

#1 ez melyik család volt? Adatlapot kérünk!

Én voltam, Írországban és minden jól ment. 3 hétnek indult, végül 3 hónap lett.

2019. dec. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#1

Ahogy negatív kritikát írtam letiltották a profilom. Ez mint később kiderült gyakori náluk utána töröltêk is. Ennél kicsit többet vártam volna egy fizetős oldaltól. A profiljukat nem találom, de ez már három éve volt szóval azóta lehet hogy jobb a helyzet.

2019. dec. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kicsit régi kérdés, de válaszolok.

Nem, nem próbáltam, de sok ilyen meghírdetett önkéntességet néztem már Workawayen.

3 típust szűrtem le:

1. Ingyen mezőgazdasági melós. Ez a leggyakoribb. Szépen hangzik, hogy jaj, tanuld meg a földművelést, stbt nálunk, de, aki ért a mezőgazdasághoz az egyből leszűri, hogy lényegében ingyen napszámost akarnak. Mezőgazdaságban meg sokat kell dolgozni, nincs olyan, hogy szünet, mert te várost akarsz nézni, stb. Állatoknál hajnali ébredésre kell számítani, főleg tejhasznú állatoknál, mert azokat mindig egy adott időpont körül kell megfejni, stb. Szépen hangzanak az ilyen munkák, de alaposan át kell gondolni, a mezőgazdaságban van a legnagyobb lehúzások, nem hiába, hogy egész Európában kezd becsődölni a kis és középgazdaságok.

2. A második kategória a segédmunkás kategória. Mit kell ezen érteni? Van egy építkezés, ahol segédkeznek kell építeni. Még, ha gyermekotthon, stb lenne, azt mondanám oké, de én sok workaway hirdetést elolvasva azt szűrtem le, hogy inkább a saját lakóházuk építésére várnak segédmunkást. Ezek is olyan melók, hogy nem nagyon lesz szüneted.

3. Babysitter és angol tanár. Ez a nevéből adódik, a gyerekre kell vigyáznod, elmenned értük meg tanítgatnod is az angol nyelvre. Ennél azért van már valamennyi szabadidőd, de az egyes esetéből kiindulva itt is vigyázni kell.


Nem lebeszélés volt a célom, csak mindenki gondolja át, hogy tényleg bevállalja-e az egészet. Nem csak itt Magyarországon, de szerte a világban túl sok romantikázást látok az ilyen önkénteskedésekben, aztán meg jönnek a csalódások.

2020. márc. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!