Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Utazási irodán keresztül vagy...

Utazási irodán keresztül vagy magatok által megszervezett kirándulást preferáljátok? Melyik "jobb" úgymond?

Figyelt kérdés

Az utazási irodánál nem fizetsz rá a szolgáltatásra? Előre is köszönöm a válaszokat!


(tapasztalatlan utazó)



2019. febr. 23. 09:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
48%
Eddig mindig magamnak szerveztem, nem tudom milyen irodával. Nem feltétlenül drágább, mert bár vannak jutalékaik, a partnereiknél olcsóbb árat tudnak kialkudni. De hallottam sok rémtörténetet az utazási irodákkal kapcsolatban. Saját szervezéssel eddig mindig rendben hazajutottam.
2019. febr. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
63%
Az utazasi irodák jutalekkal dolgoznak, cserébe a nagyobb foglalt kontingensek miatt olcsóbbak LEHETNEK a szoba- es repjegyáraik. Én igazából a szabadabb szervezés és időpontválasztás miatt szeretem magam szervezni az útjaimat, utazási irodán keresztül nagyon ritkán foglalok.
2019. febr. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
És ha magamnak szervezem az utat, hogy találok a repülőtérről a szállásra egy idegen országban, ha nem nagyon beszélem a nyelvet?
2019. febr. 23. 09:56
 4/17 anonim ***** válasza:
54%

Az internet segítségével.

Egyébként angolul sok helyen beszélnek és nem nehéz olyan szintre eljutni, hogy turistáskodni tudj.

2019. febr. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 aHermann ***** válasza:

Szia!


Mi magunknak szervezzük. Mondjuk mi inkább az aktívabb utazásokat szeretjük. Az bőven elég, ha csak délután fürdünk a medencében v. a tengerben.


Mivel mindenhol megnézünk több mindent, azt szeretjük alaposabban megnézni. Pl. nem egy szervezett útnál olvasom, hogy mi program... kívülről a híres épület, 1h Louvre, fél nap egy olyan városra, hol több napot simán eltölthetsz... ezért kár elutazni...

A kedvencem amúgy egy szentpétervári fakultatív program volt 10e/főért tavaly, ami az éjjel felnyitott hidak megnézése volt... kisétálsz központban foglalt saját kis szállásodról a Néva partjára és megnézed..


Mindig keresek különlegesebb látnivalókat az adott helyen, amit szervezett út keretében nem fér bele. (Pl. Stockholmban zongorás lépcső, őrségváltások, vidámparkra egy egész nap)


Szállásra általában a booking.com-ot használom, illetve most városoknál áttértem az aohotels.com-ra (ez utóbbinál kuponnal 33e-ért már elérhető 2 éj reggelivel 2 (+2gyerek) főre Prágában, Velencében, Salzburgban és német városokban). Pl. velük megyünk idén ennyiért egy hosszú hétvége Grazba, és 4nap/3éj-es kuponnal Koppenhágába 57e-ért.

Mi amúgy 5-en vagyunk (2 felnőtt 3 gyerek)


Repjegyet a fapadosoknál nézek, bár mi hosszabb pihenéseknél a szünetekhez vagyunk kötve, ami drágább. Ill. kocsival is teszünk körutakat, mert akkor több olyan dolgot is megnézünk, amiért külön nem mennénk el (pl. Wuppertal függővasút).


A repterek honlapján általában rajta van, hogy mivel érhetők el.


Sok város/régió kínál városkártyát, amivel majd minden látnivaló ingyenes, és soknál a tömegközlekedés is (akár reptér is benne van).

Pl. Copenhagen Card az egész régióra érvényes látnivalók, kirándulások és tömegközlekedés (metró, busz, vonat) szempontjából. A reptéren van a metró végállomása.

Uez igaz a Lisbon Card-ra, Stpetersburg Card-ra


Vagy ha kombináltabb tömegközlekedési jegyet veszel, abba benne van a reptér elérhetősége is.

Pl. Barcelonánál a travel card vételével nincs extra költsége a reptéri metrónak.


Az adott helyre érdemes rákeresni, hogy van-e kedvezménykártyája mert sokat lehet vele spórolni, ha a benne levő dolgokat amúgy szeretnéd megnézni/használni.


Londonba olcsón mi pl. Ryanairrel voltunk, onnan egyszerűbb és kényelmesebb a bejutás vonattal, amit ha minél hamarabb megveszel, annál olcsóbb. Ráadásul további kedvezményeket kaphatsz vele a látnivalóknál 1-et fizet 2-t kap belépő sok helyen, de előtte a vouchert le kell tölteni.

2019. febr. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 aHermann ***** válasza:
54%

Még annyi a nyelvtudáshoz... a szüleim nem igazán beszélnek nyelvet, anyukám még egész jól érti, de kb. makog. Apukám kézzel-lábbal old meg mindent. Saját magunknak szervezik az utat.


A fél világot beutazták már, ráadásul mindig történik velük valami... vagy kiadták a legfoglalt szobájukat, tönkrement a szobakártya, túlfoglalás miatt lemaradtak a repülőről.. stb.

Megoldják.

2019. febr. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Mivel már egyre kevesebben utaznak utazási irodákon keresztül eléggé felnyomták az árakat. Egyszer a próba kedvéért körbejártam őket hogy a már leszervezett utazásomat ők mennyiből hoznák ki az átlag 2-2,5-szeres ár volt.
2019. febr. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
72%

Attól függ, hogy hova.

Mi olaszba akarunk menni és utazási irodával olcsóbb. Elég röhejes, de ez van.

2019. febr. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
60%
Mi mindkettő formában utazunk rendszeresen.Másért jó mindegyik.
2019. febr. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Könnyebb lenne válaszolni, ha konkrét helyet is írnál a kérdésedbe, hogy pl. hová utaznál( mikor és hányan?).
2019. febr. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!