Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hogy működik a reptéri transzf...

Hogy működik a reptéri transzfer külföldön ha egyénileg szervezed az utazást?

Figyelt kérdés

Lehet kerni a hoteltol? Azert kerdezem mert nincs kozel a varos a repterhez es buszok se jarnak nagyon.


Nyilvan taxi draga


Mi erre a mód?



2020. jan. 3. 22:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Honnan tudja bárki is rajtad kívül, hogy ahova utazol ott hogyan lehet a reptérről a városba utazni? Azt is te tudod, hogy milyen szolgáltatásai vannak a hotelnek ahova mész. Ha meg nem tudod, akkor nézd meg a honlapot vagy hívd fel őket.

Egyébként meg milyen ország/város az, ahol a reptérről csak taxival lehet a városba jutni? Mármint persze a jelenben, mert néhány évvel ezelőtt Budapest is ilyen volt az egyetlen buszával a reptérről/-re, ami ráadásul még nem is vitt be a városba...

2020. jan. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mi ha van a hotelnál ilyen lehetőség, akkor a hotel transzfert igényeljük. Ha nincs, akkor a neten keresünk olyan szolgáltatást akik ezzel foglalkoznak.
2020. jan. 4. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Azért elég ritka, hogy tömeközlekedéssel ne legessen eljutni a városba. Maximum éjszaka szokott ilyen előfordulni. Amúgy vsn taxi mindenféle transzferszolgáltatás kocsi bérlés.
2020. jan. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Tájékoztatom a nagy világutazókat, hogy a fejlett nyugaton kívül bizony nagyon sok reptéren csak a taxi és a szállodai transzfer opció. Vagy ha van is valamiféle busz, elég ritkán és legfeljebb bevisz a városi buszpályaudvarra, vasútállomásra.

Kérdező, a szállodák általában intéznek transzfert. Nagyon sokszor szerződött taxi partnert küldenek, aki legalább nem ver át. Azon kívül marad az azonnali autó bérlés, ha van rá lehetőség, vagy a taxi.

2020. jan. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Koszonom!


#1 : altalanosan kerdeztem, nem azt kertem hogy konkretan mondjatok meg nekem h majd az xy busszal tudok menni stb.


Nem tudtam a transzfer hogyan mukodik a hotelekben, ezert van ez az oldal mert talasztalatokra voltam kivancsi.


Ez egy sziget lenne ahova mennenk es egy repter van, es a hotel kb 1 orara. Ezert a taxi nagyon draga lenne hisz mar csak a varoson belul is elkernek 5-6 ezer ft-ot. Neztem tomegkozlekedest is de napi 5-6 jarattal nem biznammmagam arra, kitudja mennyit varnank kint az utcan.

Auto berles is lehetne opcio, ha ugy mukodne hogy nem ugyanoda kellene visszavinni és csak az utazás időtartamara lehetne berelni.


Es probalkozom, nagyon sokat kerestem utana mar amit tudtam, de erre van az oldal is ha valmit nem talalok. Nem kell leszolni , nem elvarom a megszervezest hanem masok gyakorlataira vagyok kivancsi. Ha faradsag sehiteni akkor nem kotelezo hasznalni a valaaszadas opciojat.


Koszonom

2020. jan. 4. 10:35
 6/11 anonim ***** válasza:
4-es a Nagy Világutazó: a fejlett nyugaton kívül ahol csak taxi van vagy szállodai transzfer, az elég ritkán drága. Ugandában pl. egyáltalán nem volt drága a taxi, ahogyan Delhiben sem.
2020. jan. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#6: sajnos ez nem mindenhol igaz, árakban sok mindenki igyekszik felzárkózni. Főleg a turisták által jobban látogatott helyeken.
2020. jan. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7

Amire te gondolsz az a turisták átverése lehúzása ami mindenhol büntetendő. Nem az első taxissal kell elmenni aki szembejön meg sok helyen lehet alkudozni is. Meg előtte neten utána kell nézni hogy mi a normál ár és akkor tudod ha át akarnak vágni.

2020. jan. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Tömegközlekedés, taxi, szállodai transzfer, légitársaság transzfer, én ezekkel a megoldásokkal találkoztam eddig.

Legtöbbször a tömegközlekedést választjuk, mivel a legolcsóbb megoldásra törekszünk, igaz, volt, hogy a reptérről 30 perc sétával indítottunk (hogy aztán a busz elmenjen nélkülünk, mert akiktől megkérdeztük, rosszul tudták, hogy lehet jegyet venni a buszon). Ez persze sok és nehéz cuccal nem egy járható megoldás.

A wizzair transzferjét még nem próbáltam, de elképzelhető, hogy bizonyos esetekben nem rossz megoldás, mert például Rómában úgy láttam, az olcsóbb lett volna, mint a tömegközlekedés.

Egyszer pont egy ilyen szempontból hasonló szigeten voltam, ott a szállodai transzfert vettük igénybe. Ott maga a szálloda volt olyan drága szerintem, hogy a transzfer lehet már alapellátás.

2020. jan. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Taxi, uber.
2020. jan. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!