Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Izraelben belépéskor tényleg...

Izraelben belépéskor tényleg van egy megadott pénzösszeg, amivel rendelkezned kell?

Figyelt kérdés

Nyáron megyünk párommal Izraelbe, és olvasgattam kicsit a neten, és egy ilyen cikkbe belebotlottam, ahol a fenti dolgot említették. Pontosabban azt, hogy a tartózkodásod idejéhez mérten napi 100USD-vel kell rendelkezned, mikor belépsz az országba.

Ezen felül pedig még szívesen olvasnék tapasztalatokat, tanácsokat a nyaralással kapcsolatban, ha esetleg valaki járt arra már és megosztaná velem az élményeit, tapasztalatait, esetleg tanácsot is adna. Örömmel venném. :)



2020. jan. 28. 15:56
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Eseleg ha nem összevissza olvasgatsz hanem a konzulátus oldalára mész el az segíthet:


"Az Izraelbe utazó külföldi állampolgárok szigorú ellenőrzésre számíthatnak a repülőtéri vagy szárazföldi ki- és beléptetés során. Célszerű a repülőtérre időben, a repülőgép indulása előtt 3 órával megérkezni. Előfordulhat, hogy gyanúsnak vélt adatok vagy körülmények esetén a beutazó e-mail postafiókját is kérik bemutatni az utas laptopján vagy okostelefonján, aminek a megtagadása a visszafordítás kockázatát rejti magában. Megkövetelhető beléptetési feltétel a visszaútra szóló érvényes repülőjegy, az igazolt utazási cél (pl. szállásfoglalással) és megfelelő anyagi fedezet igazolása az izraeli tartózkodás költségeire (utóbbi egyéni körülményektől függő tétel, előre rögzített összege és alaki követelménye nincs)."


[link]

2020. jan. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%
Elméletileg igen, de a gyakorlatban nem érdekli őket, hacsak nem valami homeless vagy kinézetre. Sokkal inkább a kukacoskodós kérdésekre kell felkészülni, de ott sem a konkrét válasz érdekli őket, hanem az, hogy hogyan reagálsz.
2020. jan. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2020. jan. 28. 17:50
 4/5 anonim ***** válasza:
64%
Kérhetik. Nálam volt hogy kérték. De mutattam a Revolutot meg volt nálam 500 usd kp-ban és nem hepciáskodtak.
2020. jan. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha valaki azt gondolja, hogy a belépés a neccesebb annak ajánlom a kilépési procedúrát. Röviden tőlem egyszer nem kérdeztek anyagi dolgokat. Belépésnél nagyjából annyi volt, hogy hova tervezünk ellátogatni, hol lesz a szállásunk és tervezünk-e kirándulást a palesztin részen. Ennyi. Legalábbis első alkalommal. Azóta még 2x voltam, utána mindig rákérdeztek hogy hanyadik alkalommal járok itt plusz 1-2 mondat a korábbi utazásoknál. Kilépésnél( Ben Gurion) a szokásos hagytuk-e őrizetlenül a csomagot, hogyan érkeztünk a reptérre körökön kívül feltettek pár teljesen random privát kérdést (pl mi a nagymamám leánykori neve). Valójában tényleg nem a válasz érdekes a számukra. Tapasztalatom alapján a Ben Gurion reptér személyzete sokkal kedvesebb volt( nyilván nem volt takargatnivalóm) és gördülékenyebben ment az egész. Az eilati reptérről azonban más tapasztalatom volt. Hozzáteszem akkor még az Ovdára repült a wizz azóta pedig a Ramon-ra. Eilatban a kilépési procedúra sokkal kaotikusabb volt és hiába semmi titkolni való dolgunk nem volt nagyon megalázó élmény volt.

Tanácsként nyugodtan vállaljátok be a piacos street food jellegű kajákat, istenek és olcsóak semmi bajotok nem lesz tőle :) Ha béreltek autót akkor kicsit bele kell szokni a közeledésbe( az úthálózat egyébként iszonyatosan profin ki van építve táblázva) de tipikus mediterrán+közel-keleti a vezetési stílus dudálnak orrba szájba. Ha piacoztok vásároltok alkudni KELL. Kötelező. Ami nem nagy be bevásárlóközpont vagy áruház ott nincsenek árak kiírva így kb mindenre rá kell kérdezni és alkudni kell ami simán egy 15-20 perces menet. Az emberek nagyon közvetlenek viszont nincs náluk ilyen tipikus small talk. Lényegretörőek és hangosak. Közbiztonsággal nem volt semmi gondunk de erre bizonyos helyeken fel is hívják a figyelmet, hogy bizonyos vallási jelképekkel vagy ruházattal (free palestine póló és társai) óvatosan. A bevásárlás drágább mint otthon( de európai viszonylatban is) plusz amikor először jársz Izraelben szupermarketben és nem tudod eldönteni hogy mi micsoda mert minden héberül meg arabul van az is megér egy misét (így jártam én a tejjel mindenen csak a 1l feliratot ismertem fel ráadásul egy orosz negyedben volt szállásunk az eladók pedig 0 angolt beszéltek).

2020. febr. 9. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!