Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Harry Potter kiállítás a...

Harry Potter kiállítás a "közelben? " akár külföld? Merre van ilyen?

Figyelt kérdés
Mo. középen lakunk, barátnőmet szeretném meglepni vele, ha kell akkor külföld is szóba jöhet, autóval. Ti tudtok ilyet? De ha lehet ne 2 országgal odébb. :)
2020. febr. 3. 19:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
London, Studio Tour, illetve 9 és 3/4. vágány a King's Cross pályaudvaron. A színházat is érdemes megnézni, ahol a HP darabot játsszák, mert nagyon jól néz ki.
2020. febr. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ja, mondjuk ez inkább repülős, de megközelíthetetlennek nem mondanám. Közelebb szerintem nincs ilyesmi.
2020. febr. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Pesten van ilyen Potteres szabadulószoba elvileg
2020. febr. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Étterem is van Pesten. A nevét sajna nem tudom, fészen láttam csak képeket róla.
2020. febr. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Oxfordban élek, itt is van Harry Potter túra.
2020. febr. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%

A londoni van a legközelebb szerintem.

Az autóhoz miért ragaszkodsz? Kb fejenként 8 ezerért 2 óra alatt Londonban lennétek. Persze jó előre le kell foglalni a belépőt és a repjegyet, szállást is utána. (utóbbi 2 később is ráér)

2020. febr. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A legközelebbi igazán látványos hely, a londoni stúdió. Ha megtehetitek, érdemes megnézni, de hiába szépítették az előttem szólók, ez teljesen más árkategória, mint egy budapesti szabadulószoba, vagy akár egy autós látogatás az egyik szomszéd országban.

A repülőjegy csak akkor ilyen olcsó, ha fapadossal mentek, kevés holmival, és az időpontban rugalmasak vagytok. Általában a hétköznapi, ünnepekhez és iskolai szünethez nem kötődő, üdülési szezonon kívüli repjegyek a legolcsóbbak.

Emellett szállást kell foglalni, és megoldani a helyi utazást, étkezést, belépőt, ami többe fog kerülni, mint a repjegy.

Ki lehet fogni egy napos utat is (tehát hajnalban indul a gép és késő este vissza). Ezen sokat spórolhattok, de szerintem nem éri meg. Ha időben szeretnél a reptérre érni, akkor csak az utazás 6-8 óra, és ebbe nem számoltam bele a reptértől a stúdióig tartó utat. Egy lelkes rajongónak nem nehéz egy egész napot eltöltenie ezen a helyen, ezért nagyon rossz, ha néhány óra után rohanni kell a repülőre.

Londonba akkor éri meg elutazni, ha megtehetitek, hogy rászántok néhány napot és mást is megnéztek. Akár a forgatás helyszíneit a városban.


Autóval elérhető kiállításról nem tudok. Mit is állítanának ki egy ilyen helyen? A tárgyak igazából nem léteznek. A forgatás kellékei a londoni stúdióban vannak kiállítva. Másolatokat önmagukban, kiállításként kevesen nézegetnének. Budapesten van több tematikus szabaduló szoba, és néha összejövetelek rajongóknak. Ezekről a Facebookon találsz infót.

2020. febr. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%

Bár nem kiállítás, de Pesten a The Magic nagyon jó, Harry Potter témájú étterem, remek ételekkel, bájitalokkal, hangulatos zenével, lebegő gyertyákkal, ötletes mosdó kivitelezessel;D

Illetve nem rég nyílt a Repülő Seprű, ott meg nem voltam, de csak jót hallottam róla.

2020. febr. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kielégítő válaszokat. ☺️ Valószínű London nem fog elmaradni, igyekszünk majd kb egy hetet ott tölteni, ha minden jól megy. :)
2020. febr. 11. 22:00
 10/11 anonim válasza:
100%
Hát, pont 2 ország, de Németországban Siegen-ben van nagyon jó HP “falu”
2020. febr. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!