Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki Ukrajnában...

Van itt olyan aki Ukrajnában él vagy esetleg jól ismeri az országot?

Figyelt kérdés
Lenne néhány kérdésem és szeretnék minél pontosabb felvilágosítást kapni, privátban.
2020. febr. 14. 16:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Írd ki ide a kérdést, szívesen válaszolok. Korábbi rossz tapasztalatok miatt a privát üzeneteket nem olvasom.
2020. febr. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Több minden érdekelne : útdíjak vannak? A nagyobb városokban a parkolás gondolom pénzbe kerül. Automaták vannak vagy hogyan kell fizetni? Angolul írja,vagy csak oroszul és ukránul? Igaz az, hogy lopják a külföldi autókat? Sok rosszat hallottam és érdekelne minél több igazi infó.

Vásárolni hol érdemes? Mennyire drága az élelmiszer? A forgalom mennyire biztonságos? Türelmes vagy türelmetlenek a sofőrök?

2020. febr. 14. 21:55
 3/5 anonim ***** válasza:
Útdíjak tudtommal nincsenek, de utak sem nagyon, én saját kocsival nem mennék, inkább vonattal vagy busszal, legakábbis ha nem akartok kisebb falvakba menni. A fizetős parkolás nem egységes, ahány parkoló ill település, annyi szokás, de informaciót inkább kapsz ukránul, mint akar oroszul vagy angolul. Egyes helyeken ha kiírás nem is segít, a helyiek magyarul vagy lengyelül igen. A közlekedési kultúra rosszabb mint Magyarországon. A lopásokról nem tudok nyilatkozni, én zárt parkolót választanék. Az árak a magyarországinál valamivel olcsóbbak pl elelmiszerek tekintetében, a közlekedés jóval olcsóbb, de azért igazán nagy csodára nem kell számítani e tekintetben. Viszont egészen más árukkal is találkozhatsz, mint az EU-ban.
2020. febr. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Ha jól értem, csupa olyan dolgot kérdeznél meg privátba, melyet kb 2 perc guglizással megtalál egy nem debilis vagy nem inbecil ember?
2020. febr. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Árak: vaj 200 gramm 55 uah (700 ft), ásványvíz 12 uah (150 ft), kenyér 15 uah (200 ft). Cseppet sem olcsóbb. Ami olcsóbb: kóla, vodka, csoki, cigi.

H

Más dolgokból ha minőségest veszel, az überelni fogja a magyar árakat. Pl a benzinből a jó 30 uah (380 ft).

Külföldi autók lopása előfordult régebben, azóta viszont fél Ukrajna külföldi rendszámmal járt, mivel a használtautók Ukrájnában a legdrágábbak egész Eúrópában.

Közlekedési kultúra nagyon gyér. Még nem Egyiptom, de majdnem.

Vannak automaták, a bankhálózat még fejlettebb is, mint Magyarországon. Ritka dolgok egyike. A terminálok java része állítható ukrán, orosz vagy angol nyelvre. Néhány helyen magyarra, de az nagyon ritka. Bankár vagyok és Ukrájnában élek.

2020. febr. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!