Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Melyik nyelv a könnyebb és...

Melyik nyelv a könnyebb és melyiket használják több országban?

Figyelt kérdés
Spanyolt vagy az OLaszt? pls. segítsetek. köszönöm!
2010. júl. 23. 22:26
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

Azt nem tudom, hogy melyik a könnyebb, de őszintén....

Szerinted melyiket beszélik többen?

Számokat ismered?

[link]

[link]

2010. júl. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Spanyolt válaszd!!!
2010. júl. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
68%
az angol nyelvet használják a legelterjedtebben, és mindenhol diplomáciai nyelv.
2010. júl. 24. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak ez a kettö közül kell választani akkor a spanyol. Egyész dél és középamerika spanyol nyelvü (kivéve brazilia) iszonyta mennyiségü ember beszéli, az olaszt meg csak olaszországban és a ivándorlók.


a világon a legtöbben a kínai Mandarin nyelvet beszélik. (nem is csoda a néposürüségük miatt) aztán az angolt ugye ausztráilia, újzéland, amerika, kanada, anglia csak a nagy országokból ahol mindenki ezt beszéli, és minden hivatalos helyen ezt használják a világban. De a spanyol lehet a 3-ik legbeszéltebb nyelv.

Szerintem az olasznál a németet is többen beszélik. meglepö de európában iszonyat sokan beszélik a németet, ami meglepödtem mikor némtországba kikerültem. itt az irodában mindenki németül telefonál nekünk európából, pedig beszélünk angolul is.

2010. júl. 24. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Angolul tanulok kiskorom óta. De most máaik nyelvet is kellett választanom, francia, spanyol, olasz latin. A latint és a franciát nem szerettem volna mert ismerösöktől hallva nagyon nehéz. Én nagyon szeretem hallgatni, ha valaki spanyolul beszél, így én is azt választottam , de megkérdeztem azért töleltek, h valyon melyiket beszélik többen , emrt még változtathatok szeptemberig. Köszönöm a válaszokat.
2010. aug. 14. 16:53
 6/6 anonim válasza:
Azt hogy melyiket hányan beszélik és miben mennyire fontos, elterjedt a wikipédiából könnyen megtudhatod, nyilván a spanyolt sokkal többen beszélik és több országban. Hogy melyik a könnyebb? Hát nekem a spanyol a fő szakom, az olasz meg a minorom az egyetemen, de sztem nagyjából egyformán könnyűek(a legnagyobb nehézséget mindkettőnél a sok igeidő, a ragozás és a kivételek jelentik, vmint a prepozíciók), könnyebbek, mint a francia vagy a német(azokat is tanultam már) viszont a beszélők száma mellett még az a spanyol mellett szól, hogy bár mindkettő gyönyörű, a spanyol egy fokkal szebb;)
2012. máj. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!