Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hàny éves a minimum...

Hàny éves a minimum korhatàr amivel utazni lehet a repülön?

Figyelt kérdés
öcsém jönne ki hozzänk karäcsonyozni(svàjcban lakom a pärommal és a kisfiammal),és nem tudom egyedül utazhatna e repülön.14 éves lesz januärban.tehàt még csak 13.
2008. nov. 20. 22:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Nincs megszabott korhatár. Termeszetesen nem kuldhetsz cscsemot egydul,akire allandoan vigyazni kell. En a kislányomat a testveremhez úgy kuldtemel ,hogy meg nem volt 10 éves sem.Csak ezt elore meg kell beszélni a repulo társasággal. A repulotéren átadtam a kislányt egy repulot kisero kisasszonynak aki leultette a helyere, bekapcsolta a biztonsági ovét,majd rábizta,hogy ne kapcsolja ki. A megérkezés után szemelyesen adta át a lányomat a testvéremnek, akinek igazolnia kellett magát,hogy o vár a kislányra. A lányom nagyon buszke volt,hogy egyedul repult. Nyugodtan rábízhatod a szemelyzetre, példásan fognak rola gondoskodni, még a repulés ideje alatt is tobbszor ellenorizték hogy nincs-e valamire szuksége.
2008. nov. 21. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%

Szüval azért ez nem megy ilyen egyszerűen, ahogy az előző válaszoló leírta (repülőtéri check-inben dolgoztam).

A légitársaságnak van úgynevezett UM (unaccopanied minors) szolgáltatása, ennek meghatározott díjszabása van. Ez annyit jelent, hogy a check-in után egy kolleganő bekíséri a kapuhoz a gyereket, ott átadja a légiutaskísérőnek, landolás után a stuvi továbbadja a földi kiszolgálási kolleganőnek aki kikíséri a gyereket a szülők által megnevezett emberhez. Dokumentálva van, hogy ki mikor kinek adta át a gyermeket illetve az is, hogy Svájcban - ez esetben- csak neked adhatják át a kissrácot. A repülőgépen a stuvik kiemelt figyelmet fordítnak az UMek felé, segítenek neki ha bármilyen probléma van. Ez a szogáltatás 14 éve korig vehető igénybe. Ha bármilyen kérdésed van szívesen segítek még :)

2008. nov. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a vàlaszokat!ha lesz méG kéRdésem irok!egyenlöre nincs:).köszönöm!!!
2008. nov. 21. 11:27
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
Utolso valaszolo azt szeretnem megkerdezni, hogy ilyen lehetoseg van az Easy Jetnel is? Hogy lehet ezt veluk elintezni, ha naluk is van ez a szolgaltatas, hiszen mindent a neten kell veluk intezni. Kerdezni nem tudok toluk sehol, irodajuk nincs.
2008. nov. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%

Szia! A fapados sajnos az más kategória.. Mivel alacsonyak az áraik, így nincs sajnos ilyen lehetőség náluk, ezért tudják garantálni az olcsóságot. (fapadoson sajnos állatot sem lehet szállítani).

Ha belegondolsz lehet olcsóbban jössz ki egy MALÉV jeggyel, mintha a fapadoson ki kellen fizetni a saját jegyedet is , amíg kikíséred a gyereket az adott országba..

2008. nov. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

Koszi hogy irtal a fapadossal kapcsolatban. Csak gondoltam megkerdezem, mert aktualis lenne a gyerkocot egyedul "feladni", de azert en felek tole, 7 eves.

Koszi megegyszer hogy valaszoltal, szia!

2008. nov. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
94%
Szia! Nincs mit, habár szerintem a fapados gyerek egyedül nem is utazhat, a nem fapadosokon pedig csak ezzek az UM módszerrel :)
2008. nov. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
94%
MALÉV-vel utaztam a nyárom az USA-ba. Akkor még járt oda is. Előttem ült egy testvérpár. 4 és 7 éves lányok voltak. A nagymaminál voltak nyaralni. Az utaskisérő állandóan jött oda hozzájuk, hogy minden rendben van-e, kérnek-e valamit. Sőt. Rájuk szólt, hogy most álljanak fel, sétáljanak kicsit. Hozott nekik inni és ha látta, h unatkoznak, beszélgetett velük. Leszállás után mondta, h maradjanak a helyükön és ha mindenki kiment, akkor őket is kikiséri. Nem volt semmi baj és én is bátran merném igy utaztatni a gyerekemet, ha szükséges lenne.
2008. nov. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt a Wizzair tájékoztatója a témával kapcsolatban. Náluk nem utazhat egyedül 14 éven aluli gyermek, kell mellé egy legalább 16 éven felüli kísérő.

2008. nov. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, most nézem, hogy az EasyJet-re vonatkozott a kérdés. Megnéztem az ő oldalukat is, ugyanúgy nem utazhat egyedül 14 éven aluli.
2008. nov. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!