Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ha egy esetleg határzár miatt...

Ha egy esetleg határzár miatt nem tudom igénybe venni a repülőutat, a repülőtársaság visszafizeti a jegy árát, vagy ugrik?

Figyelt kérdés
Augusztus elején utazok Helsinkibe a Finnair-rel, nem volt olcsó a jegy (82e), ha esetleg addigra nem lehet beutazni az országba, ilyen esetben visszaadják a jegy árát?

2020. febr. 24. 17:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Kicsit előreszaladtál az időben... Február van...

Nem lehet megmondani, mi lesz augusztusban...

Jelenleg Olaszországban sincs határzár - pedig ott már fertőzés is van.


Amíg nincs lezárva egy ország határa, addig szabadon mérlegelhet az ember, hogy utazik-e vagy sem, így a szabad döntés és az utazási lehetőség miatt biztos, hogy nem térítik vissza.

2020. febr. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát ha azt mondják nekem a repülőtéren, hogy nem hagyhatom el Magyarországot, mert karantén alatt van, akkor az már nem szabad döntés hanem kényszerűség. Ebből következik, hogy a Budapest-Helsinki járat sem fog elindulni, sőt semmilyen más járat sem. Ilyenkor mi lesz az előre kifizetett jegyekkel?
2020. febr. 24. 19:47
 3/13 anonim ***** válasza:

Basszus, értsd már meg, hogy FEBRUÁR VAN!!!

El fogsz tudni utazni augusztusban.

NO PARA.


Sőt, van rá egy százasom, hogy Magyrország nem fogja lezárni a határait. Hogy miért mondom ezt?


Mert már több ország légitársasága felfüggesztette a közvetlen járatait Kínába, ezzel szemben Magyarországon még mindig heti 3-szor fogad és indít járatokat az Air China. Inkább ettől félj, mint az augusztusi repjegy bukásától :D

2020. febr. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Vis maior helyzet, így aligha jár vissza a jegy ára.
2020. febr. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem meg ilyenkor visszadjak. A LATAM Chileben felkinalta hogy visszafizeti vagy atrakja a Husvet szigeti jegyunket a chilei zavargasok miatt.
2020. febr. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
5%
#4 Pontosan a vis maior miatt kell visszaadni...
2020. febr. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Kötsz a jegyre storno biztosítást.
2020. febr. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
62%

Ez alapvetően egy (durvább) influenzajárvány.


Eljön a tavasz, és minden influenzajárvány lecseng, ez is le fog.


Ha netán augusztusban mégis ott tartunk még, hogy karantén meg határzár , akkor a 80 ezer forintnál meg a helsinki utadnál sokkal nagyobb gondjaid is lesznek az életben.

2020. febr. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igazad van, az ilyen betegségeknek télen van a szezonja, jön a jó idő hamarosan és lemegy magától.
2020. febr. 26. 08:31
 10/13 A kérdező kommentje:
Olvastam, hogy a Wizz a debreceni-milánói járatait felfüggesztette, és az előre megvásárolt jegyek árát visszatéríti, így remélhetőleg a Finnair is hasonlóan cselekszik majd, már ha odáig jutunk, hogy repüléstilalom lép életbe addigra.
2020. márc. 1. 12:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!