Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Most hogy van a Szlovákiába...

Most hogy van a Szlovákiába való belépés?

Figyelt kérdés

Csak már jó lenne, ha tudnánk találkozni a határ túloldalán élő kedvesemmel. Én Dejtáron élek, ő pedig Kóváron. Ő rendesen túlparázza ezt a szituációt, és ellene van, hogy Balassagyarmatnál próbálkozzak mondván, hogy bajom lehet. Már március közepén megbeszéltük ezt a #maradjotthon dolgot, de már nem akarunk tovább várni. Az Ipolyon való átgázoláshoz meg még hideg van.


Szóval most hivatalosan hogy is van ez?

22/F



2020. ápr. 28. 15:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem mehetsz ha nem ott laksz vagy nem munkába mész.
2020. ápr. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából szerintem elmondható minden országról ,hogy csak azokat engedik be a határokon akik az adott ország állampolgárai vagy érvényes munkaszerződéssel rendelkeznek, hogy az adott országban dolgoznak
2020. ápr. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ha megbeszéltétek, akkor miért is nem maradsz otthon? A lényeg, hogy véletlenül se adjátok egymásnak át a vírust, mert ezzel maga zokon kívül a körülöttetek élőket is veszélybe sodorhatjàtok.


Jelenleg csak szlovák állampolgárokat, ottani lakcímmel rendelkezőket és határ közelében ingázókat engednek át. Illegális határátlépésnél ne is próbálkozz, mert irtózatosan megbåsznak érte most.

2020. ápr. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én balassagyarmati vagyok és úgy tudom, hogy csak az ingázókat engedik át Szlovákiából illetve vissza 30 km körzetben. Kóvár nincs messze Balassagyarmattól. Ha a kedvesed itt dolgozik Balassagyarmaton akkor tudna jönni ide és Gyarmaton tudnátok találkozni.


Én is várom, hogy megnyíljon a határ, mert mennék Nagykürtösre vásárolni illetve Besztercebányára ügyet intézni.

2020. ápr. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát ez a helyzet sok hasonló párkapcsolatot megtépáz :/
2020. ápr. 29. 08:57
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben felmennék kocsival határ közelébe. Vinném magammal a bringámat is. A kocsit magyar oldalon letenném majd ezt követően valami réten, dombon, hegyen, erdőn áttérnék Szlovákiába. Minden paraméteren úgy sem ellenőriznek. És akkor ha nem lakik túl messze a párod akkor eltekersz hozzá, ha messze lakik érted jön kocsival/hívol taxit/fogsz buszt.

Ennyi.....

2020. ápr. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!