Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Külföldön élők! Melyik országo...

Külföldön élők! Melyik országot javasolnátok kiköltözésre? Mi benne a jó és a rossz, illetve mit kell tudni az odaérkezőknek?

Figyelt kérdés

2020. jún. 30. 18:10
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Mihez értesz? Ez megkerülhetetlen kérdés, ha érdemi választ akarsz.
2020. jún. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Villanyszerelő vagyok, a barátnőm pedig pszichológus.
2020. jún. 30. 18:25
 3/10 anonim válasza:
78%

Én voltam már huzamosabb időt görögországban(2 hónap-munka) és az államokban(3 és fél hónap - oktatás).

Egyiket sem ajánlanám. Görögországban sajnos olyan az emberek mentalitása amit mi itthon csak patkánynak vagy parasztnak hívunk és sokszor emiatt nem értették meg a felháborodásom okát. Pl lenyúlta a főnök a fizetésünk(ketten voltunk) egy részét és szétosztotta a többi görög munkás között, lévén, hogy ő így döntött és náluk ez normális. 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

Amcsiba, hát, hülyét kapsz az emberektől. Tisztelet annak a szűk rétegnek aki nem tartozik ebbe, de szörnyen buták. Az ember alapvetően társas lény, csak ezekkel nem igazán lehet társalogni. Nem igazán tudnak beszállni az IQ20-at megütő beszélgetésekbe, továbbá azt hitetsz el velük amit akarsz. A makacsabbakat pedig arról sem tudod meggyőzni, hogy a tej fehér. Oktatóm volt kint egy csaj aki nem tudta, hogy jobb vagy bal kezes-e.(kb 30 éves volt)


Ezek szigorúan a saját tapasztaltaimon alapuló meglátások és vélemények. Lehat, hogy más mást tapasztalt. 🤷🏻‍♀️

2020. jún. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2020. jún. 30. 18:29
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

Én ugyan nem élek külföldön de sokat utazom, én New-Zealandet javaslom mert az emberek nyugodtak, lazák és kedvesek a természet pedig gyönyörű és nem mellesleg angolul beszélnek.


Ha Európában akarsz maradni akkor Norvégiában a legmagasabb az életminőség és a fizetések (meg persze az árak)

2020. jún. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Igen Új-Zélandon mi is gondolkoztunk. Valószínüleg angol nyelvterületre mennénk, bár elfogadhatóan beszélünk németül is.
2020. jún. 30. 19:20
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 14 éve élek Angliában, és nem javaslom, hogy ide gyertek. Villanyszerelőként csak úgy tudnál dolgozni, hogy különbözeti vizsgát teszel, és még pár dolgot meg kell szerezned. Ha ezek megvannak, akkor "inasként" kell dolgoznod egy mester mellett aki segít a porfóliódat megcsinálni ( minden villenyszerelési munkát amit te csinálsz, fénykép, és a mester aláírja, hogy a te munkád) ha ezek megvannak, akkor kapod meg az engedélyt, hogy önállóként is dolgozhass. Férjem is villanyszerelő, de ő itt kint végezte el a szakmát ( otthon a nagybátyja mellett dolgozott aki villanyszerelő mester) . Mégsem a szakmában dolgozik, mert nem nagyon kapkodnak a kezdőkért, és kevés pénzt kapott volna. De a szakmája révén sikerült a vasúthoz kerülni mint technikus. ( a villanyszerelői végzettség nagy előny volt) Azóta már itt is képezte magát, jelenleg vezető technikus. Párod munkájáról nem tudok mit írni, nem vagyok képben. Annyit tudok, hogy az ápolónők akik kijönnek, hiába szakképzettek, nekik is külön vizsgát kell tenniük. Anglia valamiért nem szívesen fogadja el a külföldön elvégzett szakmákat, és mindenre külön vizsgát kérnek. ( gyanítom, hogy a pénz miatt is, hiszen nem olcsó egy ilyen vizsga. pL: villanyszerelőknek olyan 10 évvel ezelőtt 550 fontot kellett fizetni)

A másik ok ami miatt azt mondom, hogy nem jó már Anglia, hogy az elmúlt 10 évben sokat romlott a helyzet itt kint. Az árak emelkednek, a fizetések nem annyira. A lakhatás egyre drágább, lassan az egyik fél fizetése elmegy rá (persze ha valaki nyolcadmagával él egy szobában, nyilván az nem sokkalja a havi 500 fontos szobabérlet árát) Lakást bérelni nem olcsó. Tudom mi lakást bérlünk, meg is fizetjük az árát. Egyre több gond van a közbiztonsággal is. Pedig mi egy angliai kisvárosban élünk, de már itt is egyre több a hajléktalan, drogos, alkoholista akik nagy gondot okoznak.

Én senkit nem akarok lebeszélni, aki akar, az nyugodtan kijöhet, de nem árt tudni, hogy nem minden olyan szép és jó ahogy sokan hiszik.

Ilyenkor kérdezik, hogy akkor miért nem jövünk haza ha ilyen rossz?

Ha kapnék otthon munkát már mennénk is. De ahogy kijönni sem könnyű, így hazamenni sem. De már tervezzük.

Anglia mint ország elég szép. Vannak szép helyei, vannak dolgok amiket nagyon szeretek.

2020. jún. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi
2020. jún. 30. 19:36
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi Bajorországban élünk, szeretünk nagyon itt lakni.
2020. jún. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

3 szamu valaszolo:

Azert nem igaz hogy minden amerikai hulye. Ugy latszik, epp olyan kornyezetbe kerultel. Milyen oktatas volt? 3 honap nem sok ahhoz hogy meg lehessen ismerni egy orszagot, foleg akkora orszagot mint USA. En itt elek evek ota es talalkoztam nagyon ertelmes emberekkel. Persze, en mas kornyezetben voltam es dolgoztam: konyvkiadok es Columbia Egyetem.

A kerdezonek azt mondom hogy tovabbra is erdemes USAba koltozni, bar most nagyon nyugtalan a helyzet.

P.S. talalkoztam hulyekkel is.Azok mindenhol vannak a vilagon. Magyarorszagon is.

2020. júl. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!