Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mi a várható helyzet így...

Mi a várható helyzet így nyaralással kapcsolatban? (Külföldi)

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a helyzet nem túl fényes de idegesítő volt eddig minden idén szóval ha tudok elmennék külföldre ami Görögország vagy Horvátország. Nem szeretek nyaralni itthon. Szállás az nincs persze és augusztus végén terveztük volna 1 hétre ha jobb lenne a helyzet. Viszont azt sem tudom, hogy most mi a helyzet így külfölddel és, hogy mi a valószínű mondjuk egy görög vagy horvát utazáskor. Lezárhatják a határt majd? Lehet biztonságban nyaralni még ősz előtt? Ha nagy a gáz nem megyek de ha valahogy tudnék az jó lenne!

2020. júl. 21. 23:22
 1/7 D. Brasco ***** válasza:
100%
Konzuli szolgalat honlapjat olvasgassad
2020. júl. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen első majd megnézem de azért érdekel a kommentelők saját véleménye is. Szeritnetek egy Görög (Olymposz) útra mennyi esély van minimális kockázattal augusztus végére? Vagy túl kockázatosnak tűnik?
2020. júl. 21. 23:39
 3/7 anonim ***** válasza:
A magyar kormány aligha fog ebben megakadályozni, legfeljebb hazatérés után kell két hét otthoni kényszerpihenővel számolnod. A görög, horvát kormányok az idegenforgalom érdekében jó eséllyel szintén nem zárkóznak be, persze ha nagyon eldurul a helyzet Magyarországon, ez változhat. Ami viszont kockázat, az a tranzitforgalom: Szerbia, Észak-Macedónia, Románia, Bulgária mind hozhatnak korlátozó intézkedéseket, szóval érdemes repülni.
2020. júl. 22. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az utazáshoz tudnod kell, hogy jelenleg mindkét országba csak REGISZTRÁCIÓ UTÁN lehet belépni (lehet előzetesen is online regisztrálni.

Ezt azért fontos tudnod, mert pl. emiatt a határokon a horvátoknál hatalmas sorok alakulnak ki - akár több órát is kell várakozni az átjutáshoz.


"Tisztelt Utasunk!

Tájékoztatjuk Önöket, hogy a Görög Kormány Közegészségügyi Hatóságának június 27-én kiadott rendelete szerint a Görögországba utazóknak, 2020. július 1-től augusztus 31-ig, 24 órával a várható érkezés előtt regisztrálniuk kell egy angol nyelvű online adatlap kitöltésével."


Ezenkívül bármelyik országban bármikor bevezethetik az utcán is viselendő maszkot - hát, nem tudom, mennyire lenne kellemes nyaralás...


A járványhelyzethez... bár most Spanyolországot mondom, de mindenhol hasonló arányban nő a fertőzöttség: nyitáskor, jún. 26-án a spanyoloknál napi 100 új fertőzöttet találtak, aztán lassan elkezdett emelkedni, 6-800-ra, most viszont, még 1 hónap sem telt el, de megugrott tegnapra 1.358-ra, és már 2 várost "visszazártak": nem engednek se ki se be embereket.

Barcelonában pedig arra kérték az embereket, ha nem muszáj, ne menjenek ki az utcára.

Ez ugyanúgy előfordulhat horvát és görög részeken is.

2020. júl. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
31%

Tényleg csak segítségképp. covid greece, majd rákattintasz az elmúlt hét találataira. Olvasgatod, majd mérlegelsz.

Tényleg nem akarom felbszni az agyadat, mert látom kevés is kiakasztja a kevés agysejtedet, de azért kerül manapság 5000 forintba egy athéni repjegy, és azért kerül 16.000 forintba a retúr szantoríni, mert csak a komplett idióták veszik.

Ez a nyár nem a nyaralásodról szól, hanem arról, hogy ott dögölhetsz meg. Vagy ha nem te fordulsz fel, akkor apád, vagy anyád.

Ha valamelyik szót nem érted, kérlek jelezd.

2020. júl. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
41%

"Mi a várható helyzet így nyaralással kapcsolatban? (Külföldi)"

- Nem vagyunk jósok, mi sem tudjuk, hol miylen gyorsan terjed a vírus és milyen intézkedéseket hoznak.


"Tudom, hogy a helyzet nem túl fényes de idegesítő volt eddig minden idén"

- Hát még a lélegeztetőgép milyen idegesítő!!

Attól, hogy Magyarországon nem érzékeled a járványt, attól még ez egy világjárvány. Több ismerősöm is elkapta, alig kaptak levegőt, csak ülve tudtak aludni - pedig fiatalok - na ez az igazán "idegesítő"...


"Lezárhatják a határt majd?"

Le bizony. Sőt, a vörös országok állampolgárai előtt már most is zárva vannak a határok és sárga országból is csak bizonyos feltételek mellett léphetnek be az állampolgárok:

[link]


" Lehet biztonságban nyaralni még ősz előtt? "

Nem. Most sehol nem lehet biztonságosan nyaralni - számtalan dolgot megváltoztathatnak egyik pillanatról a másikra, törölhetik a repjáratot, akkor is, ha van jegyed rá, stb.

Nyaralni lehet, de be kell kalkulálni, hogy számos kényelmetlenséggel fogsz találkozni, úgy mint kötelező maszkviselés, hosszú sorok, várakozás, stb.

2020. júl. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
85%
Utolsónak üzenném, hogy március óta 3 országban is voltam, és semmi bajom nem lett, úgyhogy nem csak Magyarországon nem érzékeltem a járványt :)
2020. júl. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!