Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Külföldre költözni? Tapasztala...

Külföldre költözni? Tapasztalatokra, véleményekre lennék kíváncsi.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kérdésem azoknak szól, akik külföldön élnek/éltek, vagy szeretnének kiköltözni.


Aki ott él/élt: Miért költöztetek ki, és hogy kerültetek ki? Hol éltek, és milyen ott? Mennyiben más, mint Magyarország?

Mit ajánlanátok annak, aki külföldre készül?

Haza terveztek jönni, és ha igen, mennyi idő után? Aki hazajött, az miért döntött így? Megbántátok-e ezt a döntést?


Aki ki tervez költözni: Miért szeretnél külföldön élni, és hova tervezel menni?


Bármilyen élmény, tapasztalat érdekel.



2020. okt. 28. 13:17
A kérdező szavazást indított:
Külföldön élek, és nem tervezek visszajönni Magyarországra.
Külföldön élek, de alig várom, hogy hazajöhessek.
Magyarországon élek, és nem akarok elmenni innen.
Magyarországon élek, de pár éven belül külföldre készülök költözni.
61 szavazat
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
91%

Én három és fél éve költöztem Írországba, elsősorban kalandvágyból, de nyilván több okom is volt rá. Bár rengeteg magyar él itt, én mégsem ismertem senkit. Fogtam magam, bepakoltam a bőröndömbe és jöttem munkaajánlat nélkül. Én azt mondom, hogy ez már szörnyen kockázatos és nehéz módja a költözésnek. De azért nem panaszkodhatom, sikerült magamnak kiépíteni egy kis egzisztenciát.

Írország érdekes hely, nem feltétlenül érzem azt, hogy nyugaton élnék. Szervezetlenek és logikátlanok. Persze sokan pont ezt tartják benne bájosnak. Én az íreken a mai napig érzem a mély katolizicmus nyomát és az ebből fakadó komplexusokat. Ezen okokból kifolyólag nem itt képzelem el magam életem végéig.

Nem akarok visszaköltözni Magyarországra, de ez nem jelenti azt, hogy nem tör rám néha a honvágy vagy hogy szégyenleném a származásom.

2020. okt. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 subrette ***** válasza:
98%

Öt éve élünk Ausztriában, Bécsben. Férjem, azaz akkor még a vőlegényem kapott itt egy vonzó állást, ami jó előrelépés volt számára. Én pont akkor diplomáztam, így mobilis voltam. Gondoltam, hogy csak találok valamilyen állást. Bejött.

Bécs multikulturális várossá vált az elmúlt évtizedekben, a lakosság közel egyharmada nem osztrák. Bécs 2009-óta folyamatosan az első helyen áll a világ legélhetőbb városainak listáján a nagyvárosok kategóriában. Tényleg az. Rengeteg park van, biciklivel mindenhova el lehet jutni, de a közösségi közlekedés is nagyon sűrű.

Miután közel vagyunk Magyarországhoz, sűrűn hazajárunk, így a rokonaiktól, barátainktól sem szakadtunk el és ők is meg tudnak mindet látogatni -- már amikor nincs határzár a koronavírus miatt...

A megélhetés kicsit többe kerül, mint otthon, de bizonyos termékek olykor olcsóbbak. De nem kell túlmunkát, másodállást vállalni, hogy megéljünk.

Nekünk bejött Bécs, nem szándékozunk sem hazaköltözni, sem továbbmenni.

2020. okt. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat, ment a zöld kéz.


1-es: Bátor dolog volt így belevágni az ismeretlenbe, én nem biztos, hogy meg merném lépni. :) Írország tényleg érdekes helynek tűnik, egyszer szívesen megnézném.


2-es: Ausztria engem is vonz, nagyon szépek az ottani tájak.


Pénzügyi szempontból mennyire volt jó döntés? Arányaiban többet tudtok félrerakni, magasabb színvonalon éltek, mint korábban?

Remélem nem túl indiszkrét a kérdés. A tanulmányaim befejezése után én is külföldre készülök, ezért most infókat gyűjtök. :)

2020. okt. 28. 14:26
 4/36 subrette ***** válasza:
98%
Nekünk megérte pénzügyi szempontból is. Magasabb színvonalon élünk, mint otthon tudnánk/tudtunk. Félre tudunk tenni annyit, amennyi otthon a kettőnk fizetése lenne, pedig bérelt lakásban lakunk.
2020. okt. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%

4 éve költöztünk ki Bajorországba, mert nyugisabb életre vágytunk.

Én informatikusként otthonról kerestem munkát és találtam is.

A feleségem kiköltözés után tanult meg németül, elismertette az ovópedagógus diplomáját és most ovónőként dolgozik, illetve született egy lányunk közben.


Maximálisan megérte kiköltözni, anyagilag is, de nem csak úgy.

Itt az emberek sokkal kedvesebbekt, kevesebbet hőzöngenek, nem a kiskapukat keresik, élni hagyják a másikat.

2020. okt. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
97%

1-es vagyok


Igen, megérte anyagilag is. És ezt úgy mondom, hogy Írország eléggé drága és én nem vagyok a legjobb spórolásban.

2020. okt. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%

31 éve 19 évesen költöztem az USA-ba. Minden holmim belefért egy reklámszatyorba.

Eleinte könnyü volt. Mindenhol volt munka. Ha az ember akarta, egyszerre két-három munkája is lehetett.

Kétévente hazamegyünk látogatóba. Akkor mindig megállapítjuk, mekkora drágaság van otthon.

9 év múlva megyek nyugdíjba, akkor végleg visszaköltözünk. A feleségem is magyar, de ö csak 15 éve él itt.

2020. okt. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Utolsó, hogy érted, hogy drágaság van Magyarországon?

2020. okt. 28. 15:41
 9/36 anonim ***** válasza:
98%

17 évvel ezelőtt jöttünk ki Angliába. Én 28 a férjem 23 éves volt. Először a férjem jött ki, mert ő jól tudott angolul, én 1 évvel később követtem. Max 1-2 évre terveztük, hogy az adósságunkat lerendezzük. Londonban 1 évet éltünk, majd egy vidéki városkába mentünk, azóta is ott vagyunk. Az első 5-6 év nagyon jó volt. Még én is találtam munkát pedig angolul semmit nem tudtam. Azért tetszett mert olyan nyugis volt minden. Nem rohantak, nem feszültek az emberek. De most már készülünk haza végleg. Ha nem lenne ez a korona hiszti, akkor már otthon lennénk. Ma már nem jó itt sem. Most már itt sincs meg az a nyugis élet, itt is fusztráltak az emberek. Az árak is egyre mgasabbak. Az albérlet meg iszonyű drága lett. Lassan nem éri meg itt lenni. Meg hát pár éve vettünk egy szép házat amit be is rendeztünk. Szeretnénk élvezni az otthonunkat.

Tanácsom aki most indul külföldre: Akármelyik ország legyen a cél csak akkor induljon neki, ha tudja az ország nyelvét beszélni. Már rég nincs az, hogy nyelvtudás nélkül is akad munka. Olyan már nincs.

2020. okt. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%
Kalandvágybol mennék ki és Californiába. (tudom le leszek pontozva, mert "lehetetlen" az ilyeneknek üzenem hogy ha meg sem próbálod akkor biztos az)
2020. okt. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!