Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Én egy 19 éves lány vagyok,...

Én egy 19 éves lány vagyok, egyedül kellene külföldre utaznom egy éjszakai vonatjárattal, nem tudom, mennyire lenne veszélyes ez? Tapasztalatokra, beszámolókra, negatív/pozitív élményekre, véleményekre lennék kíváncsi.

Figyelt kérdés
2011. jan. 1. 19:27
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Én tavaly utaztam több mint 12 órán át , ( este 9kor indultam és reggel 10-11 fele érkeztem meg ) , nem volt vészes, mert az ajtót belehetett zárni , és szerencsére rajtam kívül nem volt más a hálófülkében . Amikor elindultunk bementem , bezártam az ajtót, és ha valaki akart valamit , mondjuk jött valami kalauz vagy valami ilyesmi akkor bekopogott aztán kész.
2011. jan. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is utaztam már párszor éjszakai vonattal, volt, hogy egyedül, volt, hogy más is volt a fülkében. A fekvőjegyes kocsinál zárható volt az ajtó, az ülőnél, úgy emlékszem, nem (pedig egyik alkalommal egyedül voltam, volt időm végigtanulmányozni mindent:)). Abszolút semmi negatívumot nem tudok mondani, mármint nem zaklatott senki, vagy ilyesmi. Kényelmetlennek kényelmetlen, de azért vicces is, mikor egy-két tiszta különböző emberrel össze vagy zárva egész éjszakára. És nem is loptak, ha erre gondolsz, simán otthagytam minden cuccomat, ha kimentem a mosdóba. Még akkor is, mikor egyedül voltam. Melyik országba mész egyébként?
2011. jan. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hová.

Én Svájcba mentem már többször is, az ülőkocsisat én beszívtam, mert tele volt, és én értem utoljára oda, mondták, hogy ha találunk üresebb fülkét, menjünk már át ha lehet, oké köszi, találtunk is olyat, ahol nem volt még senki, pedig elvileg le volt foglalva, csak nem szálltak fel, remek, el is foglaltuk, erre az éjszaka közepén a maradék helyekre berontott egy ... hmmm... minek is kellene őket neveznem... szóval egy üvöltöző olasz beütésű magyar családrészlet, annyi cuccal, ami három fülkébe sem fért volna be, frankón gyerekágy volt náluk és hasonlók, és hisztiztek, hogy mit keresünk mi ott, ha nem oda szól a helyjegyünk... átmenekültünk az osztrák kocsikba, de ott meg két órával később felszállt egy részeg bulihörcsög srác, egész bécsig a zenéit mutogatta nekem az iphoneján, és a végén még jól szét is kapcsolták a vonatot alattunk, rohanhattunk végig a pályaudvaron...

De ez egy abszolút peches sztori, valószínűleg ez körülbelül a legrosszabb, ami történhet veled.


Az alvókocsikkal viszont eddig mindig pozitív tapasztalatom volt: általában 2-3 ember volt még rajtam kívül a hatágyasban, ha netán több, akkor általában a később jövők kerestek másik helyet (nem tudom ésszel felérni, hogy miért nem úgy adják ki a jegyeket, hogy rögtön egyenletesen tudjanak az emberek eloszlani...), és általában nagyon normális emberek voltak, meg a hálókocsiban már hoznak ásványvizet, reggel kávét, péksütit, meg egyáltalán, lehet rajta viszonylag normálisan aludni. Azt mondjuk mindig külön kiemeli az utaskísérő, hogy zárjuk be a fülke ajtaját éjszakára, és még a létrát is lógassuk elé, hogy biztos felébredjünk, ha valaki be akar jönni - de én még nem találkoztam egyszer sem "betolakodni" szándékozókkal.


Mondjuk nem tudom, ismerek másokat, akik ülőkocsiban szoktak menni, és nekik nem volt még "kalandjuk" - de én akkor is a hálófülkét ajánjlanám, mert akkor tényleg jobban ki tudod magad aludni, ergo értelmesebben tudod majd tölteni a köv napodat; és az sem egy utolsó szempont, hogy a nagyon suttyó emberek általában a legolcsóbb létező jegyet veszik meg, szóval őket is jobban el tudod úgy kerülni.


Szóval szerintem alapvetően nem vészes ;), nyugi.

2011. jan. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Utaztam már én is éjjel vonaton.Ülős helyem volt,a kabin ajtaját be lehetett zárni,így nem féltem.Aludni ott nem igazán lehet,vagyis nem kényelmes még akkor sem,ha egyedül vagy és végigfekszel az ülésen.Ami hátrány volt,hogy a határokon,ahol átmentünk mindenhol volt útlevél vagy személyigazolvány ellenőrzés,így kb.2-3 óránként felébresztettek az ellenőrök.

Zárd be az ajtót,akár hálókocsis akár ülős helyen utazol és ne félj,nem lesz semmi baj.

2011. jan. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnyugodtam akkor, ezekkel a tanácsokkal bátrabban indulok majd útnak. Végül is nem megyek nagyon messzire, Innsbruckba. Még egyszer köszi! :)
2011. jan. 2. 19:04
 6/6 anonim ***** válasza:
én Krakkóba mentem anno (habár többedmagammal), tök jót aludtunk, nem is zártuk magunkra a fülkét. Ausztriának csak a Magyarország felőli sarka, ami necces, utána szerintem kiteregethetnéd a pénzed, senki nem vinné el.
2011. jan. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!