Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy valaki...

Lehetséges, hogy valaki dunántúli, nem szegény, nem beteg, és még sosem látta a tengert?

Figyelt kérdés
2020. nov. 22. 08:47
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Merre szoktál?
2020. nov. 23. 14:15
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

14/21 A kérdező kommentje:

Én dunántúlit kérdeztem...


Na és? Nem te szabod meg a házirendet.

Vannak olyanok, akik a Balaton partja mentén elterülő településen élnek, és még „nem voltak a Balatonon”.

Miért kellene egy Dunántúlinak lemennie egy tengerhez? Bármelyikhez? Vagy bárhová mennie?

Nem elég, ha nem érdekli?

és tudod Buda is Dunántúl, Esztergom is, Szentendre is?

Nem Szombathelynél kezdődik.

2020. nov. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom sztereotípiákból indul ki, hogy "ott gazdagok" "mindenkinek van autója" "műveltek, akik szeretnek utazni" - ja, lehet nagyobb arányban vannak itt az ilyen emberek, de ez nem azt jelenti, hogy mindenki ilyen. Dunántúl nem egyenlő a gazdasággal. Somogy, Tolna, Baranya elég szegény megyék. Még Fejér megyének is vannak lepusztultabb/szegényebb részei (Déli része a megyének+Bicske és környéke).

A tanár, akiről írtam, Fejér megyei.

BP-n meg vannak emberek, akik sosem voltak Budapest határán túl, ha az anyagiak nem akadályozzák az embert, minden csak kedv kérdése, néhány embernek nincs kedve utazni.

2020. nov. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Nem, csak a dunántúlinak jobban kéznél van Horvátország.
2020. nov. 23. 15:05
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

24/24 A kérdező kommentje:

Nem, csak a dunántúlinak jobban kéznél van Horvátország.


Igen, pl. egy tatainak annyira kéznél van, hogy még Budapest is közelibb. Ja. kb. 530 km.

De jó, ne szórakozzak veled. Nagykanizsa is 300 km.

Legalább 3 óra autóút. Baromi közel van.

2020. nov. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim válasza:
79%
19-es biztos valami FideSS-es barom, azt írja igénytelenségből nem látják az emberek a tengert. Olyan ez mint hogy kalandvágyból megy a magyar külföldre dolgozni. Nos az Orsós maffia leszarja a magyart, elszegényíti, eladósítja, karnyújtásra vagyunk az államcsődtől, kifosztják az országot 10 éve gátlástalanul, luxus lett a tengert látni olyannak, aki becsületesen munkából él!
2020. nov. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
A Magyarországhoz nagyjából legközelebb eső tengerparti város, Rijeka (régi Fiume) kb. 300 km-re van Nagykanizsától (ez van legközelebb a nagyobb városok közül), szóval nem csak ilyen "lesétálok hétvégén" kategória. Ez olyan, mintha azon csodálkoznál, hány pesti nem járt még Krakkóban, pedig milyen szép város.
2020. nov. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
És ugye a Dunántúl se csak Nagykanizsából meg a délebbi részekből áll, azért Sopron, Győr, Esztergom még messzebb vannak.
2020. nov. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
79%
Én pont ott lakók, és sose láttam.
2020. nov. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Minek kellene "látni a tengert"???? Engem - meg sok más valakit is - egyáltalán nem érdekel, víz van máshol is, emiatt nem megyek sehová.
2020. nov. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!