Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Jelenleg melyik a legszegényeb...

Jelenleg melyik a legszegényebb ország, amelyikben nincs háború és élhető az éghajlata?

Figyelt kérdés

Ahogy sok más honfitársamnak, nekem is elegem lett ebből az országból. Már jó ideje, de mostanra döntöttem el, hogy nem köt ide semmi és senki, minek halogassam a lelépést.


Ám én úgy döntöttem, hogy ahelyett, hogy a kapitalista mókuskereket hajtanám és valamelyik gazdag, nyugat-európai országban dolgoznék az ottani minimálbérért, megtűrt bevándorlóként, egy hajszálnyival jobb életszínvonalért, inkább az ellenkező irányt veszem célba.


Annyit hallani arról, hogy mennyi szegény ország van, ahol sokkal boldogabbak az emberek, sokkal harmonikusabban élnek és nem csak a pénzt és a státusszimbólumokat hajszolják. Inkább egy ilyen országba költöznék.



2015. nov. 25. 18:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ők azért boldogok, mert nem ismerik a fejlettebb dolgokat, csak azt amiben élnek. Ha egy viszonylag fejlett országból oda megy valaki akkor szinte esélytelen,hogy boldog legyen, hisz 20-30 esetleg több évig teljesen máshoz volt szokva.


Amúgy Dél-Kelet Ázsiai országokban sok a szegény. Ha nem valami extra jó munkád van akkor te is közéjük tartoznál. De mint mondtam a vallás és a megszokás miatt boldogok.


ui: Persze ott se a nagy városokra kell gondolni.

2015. nov. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én már attól boldog lennék, ha lenne egy olyasmi sziget, mint Danny Boyle: A part című filmjében, ahol az ottani gazdag élővilág biztosítja a túlélésemhez szükséges táplálékot.


Nem vagyok őrült, tisztában vagyok vele, hogy egy elfertőződött sebbe is belehalhatok, de mivel évek óta nem találom a helyem a világban, úgyis vagy az öngyilkosság jön előbb, vagy a depresszióm miatti szövődménybe fogok meghalni, de nem jósolok magamnak 10 évnél többet.


Ott minden egyes nap egy sikerélmény, eggyé válok a természettel, embernek érzem magam.

Nem kergetek hiú ábrándokat, tudom, hol a helyem a társadalomban.


Ennek a rendszernek nem tudok és nem is akarok a része lenni. De a direkt öngyilkosság is csak egy menekülés.


Egyébként a természeti népek között is vannak, akik egész szép kort megélnek, lehet, hogy a végén egy leszek közülük és ott találom majd meg igazi önmagam. Egyet viszont tudok. Ez a világ megbetegít, nem érzem jól benne magam.

2015. nov. 26. 00:24
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Megértem a helyzetedet. Szerintem menj el Ázsiába utazgatni egy hátizsákkal, aztán meglátod, hogy mit tudsz belőle kihozni.
2015. nov. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
55%

[link]

Ha hátat akarsz fordítani az anyagi javaknak és a kapitalizmusnak, probald ezt ki!

2015. nov. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!