Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Kiskorotokban (olyan 10 éves...

Kiskorotokban (olyan 10 éves kor alattra gondolok) milyen prekoncepcióitok voltak idegen orszagokról, ami később kiderült, hogy téves?

Figyelt kérdés

Én pl. Egyiptomról azt hittem, hogy a mai napig a világ egyik leggazdagabb országa, és még most is a régi isteneikben hisznek, van fáraó stb.


Időnként amikor a tévében szóba került Izrael, arról is azt hittem, hogy még mindig a sivatagban vándorolgatnak, mint anno Mózesék.


Természeteses a fejemben Kínában is a mai napig császár volt, és igen sárkányok is élnek :D



2021. febr. 1. 18:12
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%

Én azt hittem, hogy a németek a Szovjetunióban élnek.

Az pedig fel sem merült bennem, hogy léteznek más nyelvek is. :)

2021. febr. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Én azt hittem,hogy az amerikaiak beszélő autókkal járnak, mint amilyen a KIT is volt.
2021. febr. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Romániában mindneki medvét tart otthon. Nagyon csalódott voltam, amikor 7 évesen sikerült kijutnom. Sehol egy medve...
2021. febr. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Én kiskoromban meg voltam győződve róla hogy Magyarországon demokrácia és jólét van. Az elmúlt 10 év alaposan rám cáfolt.
2021. febr. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%

Törökországról valószínűnek tűnt, hogy még mindig bazárba járnak vásárolni turbánban, kofákkal meg déli imaszóval. Mint kiderült náluk is van már szupermarket és az imám sem sokkal központibb a kultúrájukban, mint nálunk a déli harangszó.

Dél-Amerika valami egzotikus vidéknek tűnt, egyfajta ígéretek földjének ahol jól élnek gondok nélkül, nagy a jólét. Mint kiderült mindenki rohadt csóró és a nők sem valami szépek.

2021. febr. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%
En azt hittem, hogy a Papuak meg mindig megeszik a turistakat :)
2021. febr. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
én sokáig azért nem mentem franciaországba, mert azt hittem ott mindenki úgy beszél és olyan a mimikája mint: louis de funes
2021. febr. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én azt hittem, az idegen nyelveket úgy kapjuk kb, mint a titkosírásokat, hogy ami a magyarban mondjuk M betű, az más nyelven K, stb.

Az élet az afrikai szavannán elég idillinek tűnt.

2021. febr. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
János Vitézben volt Taljánország és voltak kutyafejű tatárok. És volt egy szorgalmi feladat, hogy keressünk hasonló népeket, aminek több neve is van, mint a "talján - olasz" vagy a "tatár - mongol". Én meg beírtam, hogy nácik - németek. Kaptam egy istenes leordítást a tanártól, pedig tényleg tudatlanságból írtam, fogalmam sem volt a második világháborúról meg holokausztról.
2021. febr. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Hogy Oroszország a világ leggazdagabb országa, (ezt amúgy pusztán a mérete miatt gondoltam).

Az hogy Ausztrália majdnem lakatlan és Sydney az egyetlen település.

2021. febr. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!