Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Kanada, Amerika, Ausztrália...

Kanada, Amerika, Ausztrália vagy Britannia? Hova a legajánlatosabb kiköltözni?

Figyelt kérdés
Ha esetleg tudnátok miérteket is adni azt nagyon megköszönném. Már lassan itt lesz a idő hogy mit válasszak ezek közül (Itt biztos nem maradok) és nem tudok dönteni.

2021. febr. 7. 20:31
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
0%
egyik szarabb mint a masik
2021. febr. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
84%
Brexit megvan? Nem kellenek a kelet-europaiak. Dolgozni szerzodessel lehet, de idecuccolni, ideszulni nem.
2021. febr. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
68%
A kérdés az, hogy te mit tudsz nyújtani ezeknek az országoknak. Legalábbis Kanada, USA és Ausztrália esetében ők választanak, hogy ki mehet, nem te. Milyen végzettséged, munkatapasztalatod, nyelvtudásod, tőkéd van?
2021. febr. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
81%

Itt utánanézhetsz bármelyiknek.



Canada: [link]


Ausztrália:

[link]


Nagy-britannia:

[link]


USA:

[link]


Új-Zéland:

[link]


Ha megnézted milyen lehetőségei vannak, az egyes országokban, hogy a munkád hiányszakma-e (a legtöbb ilyen oldal valahol ad egy hiányszakma listát), és minden egyebet, akkor szerintem te magad is el fogod tudni dönteni.

2021. febr. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
85%

Szia,


Hogy legyen plusz 1 értelmes hozzászólás itt:


Én Angliában élek már 6 éve, most fogjuk kérelmezni az állampolgárságot. Eddig úgy volt, hogy aki Brit állampolgár azoknak nem szükséges az IELTS nyelvvizsga. Mivel az összes felsorolt országnak a hivatalos nyelve az angol, így gondolom feltétel a bevándorlásnál a nyelvvizsga is bizonyos szinten. A hátránya hogy ezek a nyelvvizsgák 2 évig érvényesek, viszont az állampolgárság az végleges.


Ez még magára a kérdésre ugyan nem ad választ, de a következő pár évben itt Angliában a brexit miatt valószínűleg gazdasági romlás lesz. Idő kell mire kialakulnak az új kapcsolatok más országokkal, és idő kell a jól megszokott beszállítókat lerázni. Ezen felül az ország nem alkalmas olyan üdülésekre ahová jó időnek kell lennie. Ide inkább azok jöjjenek akik nyugdíjas csöndes bezárt életre vágynak, egy lámpa alatt akarnak olvasni esős időben.


Én gyerekkorom óta motoroztam, majd mikor kijöttem ide rádöbbentem, hogy ez az ország nem nekem való. Kocsival rendben van minden, de megint csak be vagy zárva.


A pénzzel, bánásmóddal nincs probléma, munka is akad bőven és továbbképzésre is rengeteg lehetőség van. Ahogy annak idején ugródeszkának választottam hogy kijövök haveromhoz egy szobába lakni, most ugródeszkának fogom használni Angliát, hogy sikerüljön átköltöznöm USA-ba vagy Ausztráliába. Ausztrália kicsit könnyebb az előre fixált pontrendszer miatt, de csak akkor ha van végzettséged ami a szakmai hiánylistán szerepel. (Australia SOL list). Jelenleg a baker és a locksmith is rajta van, amiket otthon pár hónap alatt ellehet végezni. Ezután dolgozni kell benne pár évet és a max pontot kaphatod rá. Ezen az úton ellehet indulni.


USA kicsit másabb, oda ha egyedülálló lennék, ESTA-val mennék, majd össze szednék valakit akivel lehet házasodni. Két év után megkaphatod a zöldkártyát, majd ha elég manipulativ személyiség vagy, kiharcolhatod hogy kirakjon, így szabaddá válasz egy zöldkártyával. A másik lehetőség, hogy elvégzel egy diplomás képzést amivel legalább manager szintjére kerülsz. Ezzel tudsz jelentkezni szponzori vízumra, majd a munkahely megtudja neked igényelni a zöldkártyát.

Persze járható út az E2 vízum is, ahol be kell fektetni ha jól emlékszem 500ezer dollárt, ezzel kapsz ideiglenes zöldkártyát.


Sok szerencsét és csak előre USA vagy Ausztrália irányába!

2021. márc. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Britannia, azaz Bretagne.

Tudok franciául.

2022. jan. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!