Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Nyáron olcsóbban, de aktívan...

Nyáron olcsóbban, de aktívan Angliában/Amerikában/Ausztráliában?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok (angol szakos) és a nyáron szeretnék eljutni angol nyelvterületre. Van pénzem, de egyetemistaként nem vagyok eleresztve... Emiatt egy olyan lehetőség kellene, amivel olcsóbban kijövök és mégis egy tartalmas, autentikus, élményekkel és tapasztalatokkal teli utazás lehet belőle (nem szállodában ücsörgős-múzeumból múzeumba járkálós-turistás-selfiezgetős féle).


A Campleaders és hasonló táboroztatós programok az időtartamuk miatt nem jók (belelógna a vizsgaidőszakba vagy az évkezdésbe). Rövid ESC/EVS programokat nem nagyon találtam még sajnos, amik pont a nyárra is esnének. Az au pair programok nyilván hosszabb időtartamokra lettek kitalálva. Nyári egyetemi pályázatok az egyetemen nem jutnak el hozzánk vagy csak késve, nulla tájékoztatás nélkül.... Hol találhatok még hasonló felhívásokat? Ugyanígy bármilyen önkéntes lehetőség, ösztöndíj lehetőség vagy akár munka is érdekelne, ha tudnám, hogy hol érdemes keresni.


2019. nov. 9. 16:40
 1/3 anonim ***** válasza:
95%
Először is le kéne szállni a földre. USA/Ausztrália egy kisebb vagyon minden formában. Az Egyesült Királyság az egyetlen reális opció. Workaway-el találhatsz ott önkéntes melót, akkor a szállással meg az ellátással nem lesz gondod. Szabadidőd is lesz annyi, hogy körbenézz. Nem muszáj egy helyen maradni, lehet menni ide-oda több hosthoz.
2019. nov. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Azért egyetemistaként neked is tudnod kéne, hogy már az odautazás is a legolcsóbb Anglia lenne, és nem Amerika, vagy Ausztrália.

Angliában élek 13 éve. Nagyon sok múzeum ingyenes itt. Kaják is vannak elfogadható árakért. ( pl: Savoy pub.ban finomakat lehet enni nem is vészes árért) Voltam nyaralni Ausztráliában és Egyesült Államokban is. Angol fizetésemhez mérten Ausztrália nagyjából egyára Angliával , viszont Egyesült Államok még az én pénztárcámnak is drága volt minden téren.

2019. nov. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Persze, nyilván tudom, hogy ezek alapvetően nem olcsó úti célok és ennek megfelelően nem is 2 forintból szeretném megoldani. Csak valamivel olcsóbban szeretném kihozni és ehhez keresnék valamilyen programot/ösztöndíjat, mert egy vagyont nem tudnék és nem is szeretnék rákölteni. Például vannak amerikai partneregyetemeink, ahová nagyon szívesen kimennék egy félévre tanulni (tandíjmentes, kapunk ösztöndíjakat is), viszont én már nem szeretném megkockáztatni azt, hogy esetleg csúszok, mert mindjárt végzek. Tehát pl. nem egy repjegy kifizetésén múlna a dolog, ha az anyagiakról van szó. Viszont valamiféle támogatás jó lenne, akár ösztöndíj vagy akár szállás vagy valami.
2019. nov. 9. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!