Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Kárpátaljáról valóban (majdnem...

Kárpátaljáról valóban (majdnem) minden FIATAL magyar el akar jönni? 50 (100?) év múlva nem lesz ott egy magyar sem már? Vannak köztetek ezek ellenére bizakodók (ha igen, mi adhat reményt, hogy azért ne egy-két ember maradjon 50 év múlva Kárpátalján)?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 28. 23:55
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:

"Vannak köztetek ezek ellenére bizakodók? (Ha igen, mi adhat reményt, hogy azért ne egy-két ember maradjon 50 év múlva Kárpátalján?)"


Ha remény tölt el, kérlek írd oda, hogy nő, vagy férfi vagy-e és azt is, hogy hány éves vagy - esetleg melyik kistérségből írsz. :) Köszönöm!

2021. ápr. 29. 00:05
 2/27 Timi_R75 ***** válasza:
8%
Eddig úgy tudtam, hogy kárpátalján ukránok élnek. ...
2021. ápr. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Igen, valóban vannak ukránok is, de főképp rutének vannak többségben, illetve hozzávetőlegesen 150.000-re tehető a kérdésemben írt magyarok lélekszáma. Én őket féltem! Onnan még az ukrán is menekülne, nem csak a magyar.
2021. ápr. 29. 09:10
 4/27 A kérdező kommentje:

Olyanok írjanak, akik hozzá is tudnak (és legfőképp akarnak) szólni a kiírt kérdéshez!

Nekem egyedül a kompetens és leginkább a helyi magyarok véleménye számít egyedül - értelemszerűen.

Köszönöm!

2021. ápr. 29. 09:15
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
miért maradnának ott? az egyik legrosszabb gazdasága a környéken Ukrajnának van, még Mo is jobb, és közel is van. én is leléptem, én nem akarok tovább a nyomorban élni, ha van lehetőségem a jobbra.
2021. ápr. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Hidd el, vannak még akik bizakodnak. Én is ismerek nem egy ilyen nőt. Van akit nem a pénz motivál, hanem a segítségadás.
2021. ápr. 29. 10:50
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Onnan a fiatalok tényleg szépen lassan el fognak vándorolni teljesen.


A határon túli magyarok egyébként is előszeretettel költöznek Magyarországra, még olyan élhető helyekről is, mint például Kolozsvár.


Ehhez hozzájön, hogy Kárpátalja egy pöcegödör. Ki akarna ott maradni 30-40.ezer forintos fizetésért? Az infrastúra és a szolgáltatások is borzalmasak. Az átlag kárpátaljai magyar hacsak nem Ungváron, Munkácson, vagy a szórványban él valahol, egyáltalán nem, vagy csak túlélő szinten beszéli az ukrán nyelvet is. Erre rátesz egy lapáttal a jelenlegi háborús helyzet, és az, hogy az ukrán állam, meg úgy általában az ukránok is folyamatosan g*ciznek velük.


Ez valóban nagyon szomorú, de őszintén, te maradnál?

2021. ápr. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Mivel én nem élek ott, nem tudhatom erre a választ. Csupán ismételni tudom magam: "én is ismerek nem egy ilyen nőt. Van akit nem a pénz motivál, hanem a segítségadás (mások felé)." Illetve mivel én nem látom, nem is láthatom át a helyzetüket, ezért kérdeztem fent:


"Vannak köztetek ezek ellenére bizakodók? (Ha igen, mi adhat reményt, hogy azért ne egy-két ember maradjon 50 év múlva Kárpátalján?)


Ha remény tölt el, kérlek írd oda, hogy nő, vagy férfi vagy-e és azt is, hogy hány éves vagy - esetleg melyik kistérségből írsz. :) Köszönöm!"

2021. ápr. 29. 11:07
 9/27 anonim ***** válasza:
94%

"Mivel én nem élek ott, nem tudhatom erre a választ."


Ha ennyire a szíveden viseled a sorsukat, és szerinted fontosabb a "segítség" mint a pénz, akkor te miért nem költözöl oda?

2021. ápr. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Nem te vagy az első, akinek írom:


Már elgondolkoztam rajta! ;)


Egyetlen dolgot nem tudok csupán, és ez a kiírásban (olvasható esetleges bizakodók felé címezve) is benne van, hogy nem tudom:


"Mi adhat reményt, hogy azért ne egy-két ember maradjon 50 év múlva Kárpátalján?"


Vagyis, hogy miben tudnék segíteni.


Azt azonban nem tudom miért kellett neked holmi derogáló idézőjelek közé tenned a közösséget valóban segítő nők szándékát és munkásságát, akiknek ez igenis előbbre van a pénznél is...

2021. ápr. 29. 11:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!