Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Kárpátaljáról valóban (majdnem...

Kárpátaljáról valóban (majdnem) minden FIATAL magyar el akar jönni? 50 (100?) év múlva nem lesz ott egy magyar sem már? Vannak köztetek ezek ellenére bizakodók (ha igen, mi adhat reményt, hogy azért ne egy-két ember maradjon 50 év múlva Kárpátalján)?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 28. 23:55
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Hogy tudsz segíteni? Odaköltözöl, elveszel egy ottani nőt, majd vállaltok 3-4 gyereket, ezzel növelve a kárpátaljai magyarok számát, majd nekik olyan otthon teremtetek, hogy ne akarjanak ők is 18 évesen egyből elköltözni onnan.
2021. ápr. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim válasza:
83%

Elárulok valamit:bizonyos szintig MINDENKIT a pénz motivál,mert a mai világban csak is azzal lehet élni.Aki mást mond az meg csak állszent,ok nyilván vannak emberek akiknek nem az a céljuk hogy minél több pénzük legyen,de egy bizonyos szintig még ők is kénytelenek ezt figyelembe venni,mert különben hónap végére éhen halnának......


Azt sem értettem soha sem,hogy miért kéne bárkinek is egy "rossz" helyen maradnia és bizakodnia?Miben bizakodhat?Abban hogy majd 5-10-20 év múlva jobb lesz?Az emberi élet elég hamar elröppen,minek pazarolná bárki is ilyenekre az éveit,ha közben van lehetősége hogy,egy olyan helyre költözzön ahol normálisan tud élni.

2021. ápr. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlom figyelmedbe Madár Eugénia Tiktokert. Ha ott vagy instán írsz neki, biztosan válaszol a kérdéseidre.

Múltkor a live-jában elmesélte, hogy az ukránok rühellik őket. Nem látják el őket a kórházban, ha nem beszélnek ukránul. Egy fotózáson, mikor a fotós megtudta, hogy magyar, az arcába röhögött. Mikor az anyukájával Nagyszőllősön bementek egy boltba, az egyik eladó odaszólt ukránul a másiknak, hogy először az ukrán vásárlókat szolgálja ki, mert azok ott magyarok.


Csudajó hely lehet, így a szegénységen felül is.

2021. ápr. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Hű, amikor turistaként jártam ott, az egyik ukrán határőr lebaszott engem magyarul(!) , hogy miért nem tanulok meg ukránul... Mondom, ezt nyilvánvalóan turista ábrázattal kaptam az arcomba.


Innentől kezdve nagyon is át tudom érezni, hogy mit élnek át a helyi magyarok a mindennapjaikban. Vagy asszimilálódsz, vagy elmész.


Ezzel együtt nem gondolom, hogy eltűnne a kárpátaljai magyarság, egyszerűen inkább a kisebb falusi közösségek maradnak csak meg.

2021. ápr. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
60%
És kérdező, Kárpátalján belül hova szeretnél költözni, és mivel szeretnél foglalkozni?
2021. ápr. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
72%

"Van akit nem a pénz motivál"

üdvözöllek a kapitalizmusban, MINDENT és mindenkit a pénz motivál. lehet szépíteni, de az alapvető igényeidet se tudnád kielégíteni pénz nélkül

2021. ápr. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Ne nekem írj tizenhatos, nem az én utam ez, hanem azoknak, akik így élnek.


"Múltkor a live-jában elmesélte, hogy az ukránok rühellik őket. Nem látják el őket a kórházban, ha nem beszélnek ukránul. Egy fotózáson, mikor a fotós megtudta, hogy magyar, az arcába röhögött. Mikor az anyukájával Nagyszőllősön bementek egy boltba, az egyik eladó odaszólt ukránul a másiknak, hogy először az ukrán vásárlókat szolgálja ki, mert azok ott magyarok."


Így viszont nem értem miért segítenek a helyi magyar közösségnek, egyáltalán mi motiválhatja ezeket a hölgyeket az önzelen segítség-nyújtásban az ottani magyarok felé.


Valami csak-csak.

2021. ápr. 29. 19:30
 18/27 anonim ***** válasza:
72%
Te milyen hölgyekről beszélsz egyáltalán?
2021. ápr. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

A hatos hozzászólásomban írtam róluk először. De tizenhármas és tizennégyes válaszait olvasva, ezek után fogalmam sincs miért tartanak még mindig - kiváltképp így - ki.

Nem az általam írt dologban, hanem egyáltalán az ottmaradásban.

2021. ápr. 29. 19:37
 20/27 A kérdező kommentje:

"Azt sem értettem soha sem, hogy miért kéne bárkinek is egy "rossz" helyen maradnia és bizakodnia?"


Ezt én sem értem - már.

2021. ápr. 29. 19:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!