Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Kárpátaljáról valóban (majdnem...

Kárpátaljáról valóban (majdnem) minden FIATAL magyar el akar jönni? 50 (100?) év múlva nem lesz ott egy magyar sem már? Vannak köztetek ezek ellenére bizakodók (ha igen, mi adhat reményt, hogy azért ne egy-két ember maradjon 50 év múlva Kárpátalján)?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 28. 23:55
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
60%
Na, akkor fogd a kis motyódat, és költözz Munkácsra!
2021. ápr. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Azért keményeket írt itt egy-két hozzászóló az ukrán helyzetről. Én is meg tudom erősíteni. Három nap alatt kétszer loptak, utána se voltak nagyon segítőkészek, pedig nem tudhatták, hogy magyar vagyok, és nem a Kárpátalján történt.


Mondjuk, ha albánokkal jövök be Röszkénél, a magyar határőr se jobb.

2021. ápr. 30. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem vagyok kárpátaljai, már gondoltam arra, hogy Ungvárra költözzek. Alapvetően hatalmas előnye a városnak, hogy konkrétan az EU határán van (Szlovákia), de Magyarországra is kb. 20-30 perc az út. Igazából már ennek sincs olyan nagy jelentősége abból a szempontból, hogy az utóbbi bő egy évben soha nem látott mértékben elterjedt a home office és ugyan a járvány valamikori elmúlásával ez minimálisan csökkenni fog, viszont az elfogadottsága egyértelműen szélesebb körű lesz. Ha már ebben gondolkodunk, egy magyarországi fizetésből elég szépen el lehet éldegélni Kárpátalján. Gyakran járok Ukrajnában, ennek ellenére nem ért még semmiféle attrocitás. Igaz, Kárpátalja veszélyesebb környék a jelentősebb nagyvárosokhoz képest - közbiztonsága közelebb áll az átlagos magyarhoz, mint az ukránhoz, ugyanez igaz a mentalitásra is.
2021. máj. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

Huszonegyes: alaptalan indulatot vélek felfedezni a hangodban.


Huszonkettes: kérlek pontosíts, mert így nem lehet érteni mire gondoltál.


Huszonhármas: egy kérdés maradt, hogy az átlagos ukrajnai közbiztonság jobb, vagy éppen rosszabb az átlagos magyar/kárpátaljai közbiztonsághoz képest? :)

2021. máj. 1. 22:51
 25/27 A kérdező kommentje:

"Ugyanez igaz a mentalitásra is."


Indokolatlanul utcán, netán autóból ordítókra/kötekedőkre, vagy magyargyűlölőkre gondoltál?

2021. máj. 1. 22:55
 26/27 anonim ***** válasza:
Az átlagos ukrajnai közbiztonság lényegesen jobb. Ez a mutatókban nem mindig mutatkozik meg, mert a korrupció is elméletileg közbiztonságot rontó tényező. Nincsenek tele az utcák hajléktalanokkal, kéregetőkkel, drogosokkal... Egyszerűen lehet éjszaka is sétálgatni az ukrán városok legeldugottabb, legszegényebb részeiben is teljes nyugalommal. Ungvár és Munkács vasútállomásainak környéke éjszaka viszont nem veszélytelen. Ukrajnából Magyarországra érkezve mindig van rajtam egy párnapos sokkhatás, hogy egyszerűen itt (Magyarországon) mindent szabad. Azért Kárpátalja is talán jobb egy fokkal, mint a szomszédos Szabolcs-Szatmár-Bereg és Borsod-Abaúj-Zemplén megyék.
2021. máj. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Soha nem találkoztam magyargyűlölőkkel, a két ország között van ellentét, ami politika. Az ukránok és magyarok alapvetően jól megélnek egymás mellett. A Kárpátokon túl inkább az jellemző, hogy megkérdezik milyen nyelven beszélek, mert ők ezt még soha nem hallották. Amikor megtudták, hogy magyar vagyok, eddig mindig pozitívum volt.
2021. máj. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!