Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha Szlovákiába, Romániába,...

Ha Szlovákiába, Romániába, Kárpátaljára, Burgenlandba, Vajdaságba, Muravidékre, Horvátországba utaztok, ti sem érzitek azt, hogy külföldön lennétek?

Figyelt kérdés
Tudva, hogy jelenleg az elszakított Magyarországon vagytok?

2021. szept. 7. 12:40
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
66%
De! Én érzem, hogy külföldön vagyok, függetlenül attól, hogy egykori magyar tartományban töltöm az időm.
2021. szept. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
34%
Tekintve hogy más nyelvet beszélnek és én határozottan nem jártam az akkori Magyarországon, de eléggé külföldnek érzem. Max rágondolok hogy ez egykor a miénk volt, és ezek magyar nevű városok is. Ennyi. Rég volt, én nem bánkódhatok rajt, mivel nem éltem át az elvesztését. A mohácsi csatán se síránkozhatunk 2021-ben szerintem
2021. szept. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
85%

De, határozottan azt érzem, hogy külföldön vagyok.


****


Volt régen, még a Kádár-éra közepén egy kabaréjelenet, ami kész csoda, hogy adásba mehetett. A lényege az volt, hogy a miniszter elvtárs leereszkedik a nép közé. Valahol vidéken egy idős bácsival beszélget. Hol született, hol élt. Mit csinálnak a fiai.

A lényeg az, hogy az összes településnév a mai határokon kívül esik.

A főelvtárs utolsó kérdése: – Külföldön járt már?

2021. szept. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
40%
De igen, külföldön vagyok és ott is érzem magamat. Nálam alap, hogy nem magyarul beszélek, legfeljebb akkor, ha olyanhoz szólok, akit ismerek, akivel négyszemközt beszélhetek és tudom, hogy magyar az anyanyelve.
2021. szept. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a külföld-feeling elsősorban a környezet és a táj eredménye. Pl. a Kárpátok hiába volt korábban magyar terület, a magas hegyek miatt (amik a mai Magyarországon nincsenek) vagy a horvát tengerpart (amely sosem volt igazán magyar identitású), a kopár sziklák, velencei stílusú óvárosok, kristálytiszta tengervíz valamint a mediterrán éghajlat miatt hozza a külföld-feelinget. Míg pl. Csehország/Németország átlagos dombos vidékéről előbb elhiszem, hogy otthon vagyok, noha sosem volt Magyarország része.
2021. szept. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
52%
Nekem az a külföld-fíling, hogy átlépem a határt. Függetlenül attól, hogy 110, 200 vagy 500 éve hova tartozott a terület. :-)
2021. szept. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
53%
Legfeljebb néhányszáz méterig érzem úgy, hogy még Magyarországon vagyok. Aztán jönnek az épületek , utcabútorok, közúti jelzőtáblák, feliratok, járműállomány, az értesítés a hálózatváltásról… Nem, nagyon is markánsan külföldön érzem magamat a magyarlakta vidékeken is, bár tény, hogy mégis otthonsabban , mint ott, ahol hiába szólalnék meg magyarul.
2021. szept. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Erdekes.. Amikor en Szekelyfoldon voltam a nyaron, nagyon is otthon ereztem magam plane h mivel mindenki magyarul beszelt. Nehany helyi roman csodalkozott h ezek egymas kozott miert beszelnek magyarul es nem romanul.
2021. szept. 7. 15:45
 9/23 anonim ***** válasza:
65%
Nem szoktak csodálkozni a románok, hogy miért beszél két ember magyarul vagy németül vagy bármi más nyelven.
2021. szept. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
44%

9: és valljuk be, mi sem szoktunk azon csodálkozni, hogy miért beszél egymással két ember románul Budapest utcáin. Hát mert románok. :-)

Kérdező, legfeljebb kis falvakra igaz, hogy mindenki magyarul beszél. Városokban már ott sem. Elemi udvariasság, hogy nem tételezed fel, hogy magyarok. :-)

2021. szept. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!